Córka łupieżcy

WSZYSTKO JUŻ BYŁO - TERAZ KRÓLOWĄ NAUK JEST ARCHEOLOGIA. Zuzanna Klajn w swe osiemnaste urodziny otrzymuje klucz do tajemnic zmarłego ojca-archeologa - i znajduje Miasto: odbicie wszystkich miast kiedykolwiek zbudowanych, przez ludzi i nie ludzi, w tym wszechświecie i poprzednich, skarbnicę wiedzy wszelkiej i pole zmagań między Potęgami. Jakie sekrety Miasta odkrył ojciec Zuzanny? Czy możemy zamieszkać w domach bogów i pozostać ludźmi? Do którego świata należy sama Zuzanna, dziecko Miasta? Czarnobrody grubas z małą dziewczynką na ramionach - wędrowali tymi alejami, pokazywał jej, nierozumiejącej, posągi nieludzkie i domy hermetyczne, zakazane pisma, niewidzialne malunki, straszne krajobrazy wszechświata. Zapraszamy na spacer ulicami nieskończoności - do przedwiecznego miasta tajemnic. Z oczyma szeroko rozwartymi i ustami niedomkniętymi, naprzeciw trzem słońcom, pięciu księżycom, równinom purpurowym, lodowym cmentarzom, dymom wulkanów, zorzom czarnym - i tym bezimiennym metropoliom starożytnym, ku którym Miasto bezustannie lgnie.

Informacje dodatkowe o Córka łupieżcy:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-08-04305-9

Kup książkę Córka łupieżcy

Córka łupieżcy - opinie o książce

Avatar użytkownika - gan1983
gan1983
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 4, Przeczytałem, Fantastyka, Mam, WYZWANIE - 26 książek w 2016,
Nie jest to najlepsza książka Dukaja. Nie czułem klimatu typowego dla tego pisarza. Chociaż nie jest całkiem zła. Pomysł był niezły, lecz zabrakło tego czegoś, co mnie zachwywało w innych jego książkach.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-03-13, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Fantastyka, Mam,
Zauważyłam, że ta książka ma w internecie wysokie noty, dlatego postanowiłam po nią sięgnąć. Jednak już na samym początku zorientowałam się, że to nie bajka dla mnie. W ogóle nie mogłam odnaleźć się w tym świecie wykreowanym przez autora. Akcja nie była w stanie mnie wciągnąć, jak dla mnie to jedna dłużyzna. Raczej nie odnajduję się w tego typie fantastyce i zostanę przy lekkich historiach z tego gatunku. Jedno, co muszę przyznać, to spodobał mnie wątek z Ulą i ubawiłam się, gdy wyszło na jaw kim ta istotka jest.
Avatar użytkownika - danutka
Przeczytane:2012-11-18, Ocena: 1, Przeczytałam, Przeczytałam :D,
Wroniec. Audiobook
Jacek Dukaj0
Okładka ksiązki - Wroniec. Audiobook

Nowa powieść autora najlepszej książki XX-lecia w znakomitej interpretacji Jana Peszka! Stan wojenny oczami Jacka Dukaja! Wroniec to magiczna baśń...

Wroniec
Jacek Dukaj0
Okładka ksiązki - Wroniec

Dla dzieci Stanu Wojennego i dla dzieci, które Stanu Wojennego nie mogą pamiętać - bajka magiczna o nocy grudniowej, gdy małemu Adasiowi Wroniec...