Córka Robrojka

Tom 11 cyklu Jeżycjada

Opowieść o Belli oraz jej ojcu, Robercie Rojku, który po niefortunnym pobycie w Łodzi wraca do Poznania i tam próbuje stworzyć swej córce ciepły dom. Jako wieloletni przyjaciel Gabrysi zostaje otoczony troskliwą opieką rodziny Borejków. Między nim a Natalią nawiązuje się coś więcej niż przyjaźń. Bella zyskuje nowych przyjaciół oraz wielbicieli (niejaki Czarek Majchrzak, zwany Przeszczepem). Udane, choć pracowite wakacje Belli kończą się miłą jej sercu niespodzianką w nowej szkole, w jej klasie, znalazł się również Czarek!

Informacje dodatkowe o Córka Robrojka:

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788362199327
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Córka Robrojka

Ja też się rumienię, kiedy mi wstyd za kogoś - stwierdziła Bella. - Ale raczej ze złości.

Nie znoszę brzydoty. Sam jestem wystarczająco brzydki, żebym nie musiał oglądać w okolicy innych potworków. Chcę, żeby wokół mnie panowało wyłącznie piękno.

Córka Robrojka - opinie o książce

Zapraszam na: zksiazkawdloni8.blogspot.com "Dobroć też jest siłą, chociaż tak często wygląda na słabość." "Córka Robrojka" Małgorzaty Musierowicz tak, jak pozostałe części Jeżycjady przypadła mi do gustu. Poznajemy w niej jedynaczkę o osobliwym imieniu, którą wszyscy nazywają Bellą. To oczywiście córka Roberta Rojka znanego z wczesnych tomów tej serii. Robrojek wrócił do Poznania, by stworzyć córce dom po niepowodzeniach swojej firmy, którą prowadził w Łodzi. Jednak to nie jest łatwe... Z pomocą przychodzą jednak Borejkowie, dawni przyjaciele. Dzięki pomocy sióstr Robertowi jest o wiele łatwiej przebrnąć przez te trudne dla niego i jego córki chwile. Autorka tom ten poświęciła jednak Belli. Dała się ona poznać jako dziewczyna o wielkim sercu i smykałce do zadań domowych, także tych, które określilibyśmy jako "męskie". Niezwykle przywiązana do ojca, starała mu się jak najwięcej pomóc. Zresztą każdy mógł na nią liczyć. Bella posiadała też inny dar - potrafiła przeniknąć powierzchowność i dostrzec wnętrze człowieka. Owszem potrzebowała na to czasu, ale mało kto potrafi ujrzeć piękno ukryte w każdym człowieku. Ta umiejętność pozwoliła jej przeniknąć niemiłą powierzchowność "Przeszczepa" i poznać piękną duszę Czarka.. Historia stworzona przez autorkę jest mocno nacechowana emocjonalnie. Mamy tu do czynienia z pierwszą miłością, lecz pomimo to niezwykle głęboką. Małgorzata Musierowicz pokazała w tym tomie, że motyw Pięknej i Bestii jest aktualny o każdej porze, nie można patrzeć tylko oczami, ale też sercem. Pisarka pozwoliła zakiełkować również innej miłości, dojrzalszej. Między kim? Warto przeczytać, by się dowiedzieć. :) Problemy, rozterki, cierpienie, pasja, miłość, wartość przyjaźni - to wszystko znajdziemy w "Córce Robrojka". No i świat, którego nie mogę pamiętać, bo spędzałam go jeszcze w wózku, jak Józinek, ale choć w małym stopniu mogę poznać. Właśnie za to uwielbiam te książki.. oraz za interesujących bohaterów. :) Moja ocena: 10/10
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2015-08-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Główną bohaterką jest Arabella Rojek, córka znanego z wcześniejszych części "Jeżycjady" Robrojka. Robrojek wraca po latach do Poznania i znów nawiązuje kontakt z Borejkami. Książka bardzo ciekawa, jak zresztą każda pozycja autorki.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2013-10-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Nieco inna w klimacie. Robrojek i Natalia wspaniali. Uwielbiam wszystkie jeżycjadowe pozycje M.Musierowicz.
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Ciepła powiesc z humorem, nie zabrakło również wątku miłości. Szczególnie dla młodzieży. Do książek tej autorki chętnie się wraca.
Avatar użytkownika - Melisa2004
Przeczytane:2020-07-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Światełko
Małgorzata Musierowicz0
Okładka ksiązki - Światełko

O tym, jak Emilka poszła w świat, bo Zosia oskarżyła ją o zabranie spinek, Tata i Andrzej nie zwracali na nią uwagi, a Mama zajęta była małym Bolusiem...

Imieniny
Małgorzata Musierowicz0
Okładka ksiązki - Imieniny

Akcja powieści rozpoczyna się w dniu Świętego Walentego, kiedy to Borejkowie obchodzą nieco spóźnione imieniny dwóch Grzegorzów, męża...