Cyfrowi rodzice

Wyważony i świetnie napisany poradnik dla rodziców e-dzieci! Twoje dziecko wcześniej nauczyło się obsługiwać tablet niż zawiązywać buty? A teraz więcej czasu spędza w sieci niż z Tobą? Jeśli tak, to jesteś cyfrowym rodzicem, czy tego chcesz, czy nie. I pewnie czujesz się trochę zagubiony, może nawet przerażony tym, jak dużo miejsca w życiu Twojego dziecka zajmują media społecznościowe i życie w sieci. Książka „Cyfrowi rodzice” jest dla Ciebie! Autorka nazywa i systematyzuje to, co czujemy intuicyjnie (i co czasem spędza sen z powiek), oddzielając fakty od mitów. Rozbiera na czynniki pierwsze świat nowych mediów, ukazując go w kontekście wychowywania dzieci i młodzieży. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że jesteśmy pierwszym pokoleniem rodziców dzieci w sieci. Dynamiczny świat nowych aplikacji i internetowych mód (snapchaty, miniblogi, tweety itd.) jest nie do ogarnięcia dla większości dorosłych, dlatego autorka opracowała wskazówki, jak w nim nawigować, będąc jednocześnie aktywnym i czujnym, ale nie przeczulonym rodzicem.

Informacje dodatkowe o Cyfrowi rodzice :

Wydawnictwo: iuvi
Data wydania: 2016-05-20
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-796-6020-9

Kup książkę Cyfrowi rodzice

Cyfrowi rodzice - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ida
Ida
Przeczytane:2017-07-05, Ocena: 5, Przeczytałem,
Każdy z nas rodziców korzystał kiedyś lub korzysta nadal z różnego rodzaju poradników na temat wychowywania dzieci. Tutaj mamy poradnik na miarę dzisiejszych czasów i jak najbardziej aktualnych problemów. Rodzice martwią się już nie tylko o bolesne ząbkowanie, nietypową wysypkę czy brak apetytu u swoich pociech. Doszły nam nowe problemy. Sieć. Telefony, komputery, gry, internet, smartfony, tablety... Dużo tego, ale właśnie nadeszła pomoc! Z tej publikacji dowiemy się nie tylko tego, co ważne w sprawach świata cyfrowego, jak funkcjonują media społecznościowe, jak zmienia się system edukacji, czy w jaki sposób gry video mogą wpłynąć na użytkowników. Dowiemy się wielu rzeczy o dzieciach i nastolatkach w ogóle. Poczynając od dozwolonych godzinach użytkowania/oglądania ekranów przez malutkie dzieci. gotowości na pierwszą, własną komórkę, aż do tego, w jaki sposób zmienia się aktywność dobowa naszych nastoletnich pociech. Na co mamy wpływ, a na co nie warto nawet tracić nerwów i zdrowia, bo to po prostu musi tak wyglądać. Porad udziela naukowiec i matka, a więc ich wiarygodność z pewnością wzrasta. Książka najlepiej sprawdzi się, jako poradnik posiadany na dłużej, bo warto wracać do poszczególnych rozdziałów, a ich konstrukcja pozwala na dowolne i wyrywkowe sprawdzanie interesujących nas tematów. Więcej o książce na: GodzinaZksiazka.blogspot.com
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2017-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Książka to poradnik dla rodzicow ktorzy nie moga sobie poradzic z "uzaleznieniem" swoich dzieci od internetu.Swietnie napisana .Logicznie i zrozumiele.Autorka daje rady jak mozliwie najlepiej uchronic dziecko przed swiatem cyfrowym.Jak poruszac sie po wirtualnym swiecie ktory tylko dzieci sa w satanie opanowac .Kazdy rozdzial zakonczony jest porada.Wszystkie argumenty podane przez autorke sa poparte badaniami naukowymi.Kupilam na prezent dla kolezanki ktora ma wlasnie takiego e-syna ale najpierw sama przeczytalam i twierdze ,ze ksiazka jest strzalem w dziesiątkę i swietna wskazowka dla doroslych.
Forget Me Not
Julie Soto