Czarne minuty

Ofiarą brutalnego zabójstwa pada młody dziennikarz Bernardo Blanco. W toku śledztwa wychodzą na jaw niepokojące fakty związane z głośnym dochodzeniem sprzed dwudziestu lat. Policjant Ramón Cabrera odkrywa, że Blanco pracował nad książką o sprawie kilku uczennic z Paracuánu, które w latach siedemdziesiątych zostały zamordowane przez człowieka zwanego Szakalem. Cabrera nie ma wątpliwości, że zabójca chciał powstrzymać dziennikarza przed ujawnieniem prawdy.

Świat Solaresa jest pełen przemocy i pasji. Skorumpowani policjanci chronią wpływowych polityków i ich bliskich bez względu na to, jak okrutnych dopuszczą się zbrodni, a każdy, kto dąży do prawdy, znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

"Czarne minuty" to więcej niż wciągający kryminał, to znakomita literatura. Rzadko się zdarza tak elektryzujący debiut.

"Ta wciągająca powieść zmusza czytelnika do konfrontacji z dręczącym paradoksem ludzkiej natury, odwieczną tajemnicą niegodziwości." ,,Publishers Weekly"

"Świat przedstawiony w ,,Czarnych minutach" wywołuje lęk i odrazę, lecz Solares opisuje go w sposób zaskakująco piękny i fascynujący." Larry Rohter, ,,The New York Times"

"Ten kryminał to także refleksja nad korupcją; doskonale uchwycono w nim koszmarną bezradność, którą budzą fale związanej z narkotykami przemocy, przetaczające się przez północny Meksyk." ,,The Nation"

"Powieść Martina Solaresa jest intensywna i żywiołowa, pełna przemocy i akcji." ,,El Pais"

"Solares przedstawia imponujący ciąg wydarzeń, konstruując pełną akcji fabułę, która ani na chwilę nie zwalnia tempa. [...] To prawdziwy pisarz." ,,El Mundo"

Informacje dodatkowe o Czarne minuty:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2015-01-22
Kategoria: b.d

Kup książkę Czarne minuty

Czarne minuty - opinie o książce

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Wypożyczona,
Czarne minuty to jeden z najlepszych kryminałów, jakie miałam okazję czytać w ostatnim czasie. Jak to w kryminale bywa, mamy tu zbrodnie, które dzieli okres dwudziestu lat; jest też winny, a raczej ,,kozioł ofiarny", garujący w więzieniu za nic. Ale ten kryminał jest inny i w pewnym momencie odnosi się wrażenie, że sprawa morderstw schodzi na drugi plan. Pierwszy zajmują wątki społeczno-polityczne; rozpanoszona korupcja, która szerzy się od przeciętnych obywateli po czołowych przedstawicieli, bonzów, oligarchów; kartele narkotykowe, szlaki przemytu i chaos. Śniło mi się coś przyjemnego, a nawet trochę muzycznego, aż usłyszałem, że pewna sarkastyczna osoba, która dość dobrze mnie zna, usiadła na siedzeniu za mną. Gość odczekał, aż się oswoję z jego obecnością; rozprostował nogi, wyciągnął się i powiedział w stronę mojego karku: ,,Prawda, że w życiu każdego człowieka przychodzi kiedyś pięć czarnych minut?". Ta myśl tak mnie przestraszyła, że się obudziłem, a ponieważ na fotelach z tyłu nikogo nie było, resztę nocy spędziłem na popijaniu wody, patrzeniu na księżyc i rozmyślaniu, czy wyczerpałem już limit moich czarnych minut. Sądzę, że ten fragment, który jest początkiem powieści, powinien wystarczyć, by zachęcić każdego miłośnika kryminałów, do sięgnięcia po Czarne minuty Solaresa. Kryminał noir w klimacie jakże egzotycznego dla nas Meksyku. Autor stworzył historię niepokojącą, tajemniczą o ludzkiej podłości, niegodziwości i przemocy. Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2015/08/19/czarne-minuty-martin-solares/
Avatar użytkownika - aniag
aniag
Przeczytane:2015-04-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Świetny, mroczny kryminał. Jak wszystko wydane przez "Czarne" ! Nie mogę się doczekać nowej ksiązki, która podobno ma być wydana.
Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2020-10-21, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Kryminalow opowiadajacych splatajace sie ze soba historie zbrodni-tej wspolczesnej i tej popelnionej przed laty-bylo wiele,ale w tym wypadku ukladanka przedstawiona jest po profesorsku.

Nie przysyłajcie mi kwiatów
Martin Solares0
Okładka ksiązki - Nie przysyłajcie mi kwiatów

Mocny i mroczny kryminał noir pióra autora amp;amp;amp;amp;quot;Czarnych minut Cruz Trevino to były policjant, który musi ukrywać się przed dawnymi...