Czarno - bia³y kadr Kreatywna fotografia

Ocena: 0 (0 g³osów)
Spójrz na ¶wiat przez pryzmat dwóch kolorów i odkryj jego poruszaj±ce piêkno!

Naucz siê patrzeæ oraz my¶leæ w czerni i bieli U¿ywaj twórczo programów do obróbki zdjêæ Korzystaj z niebanalnych inspiracji i niezwyk³ych technik Otaczaj±cy nas ¶wiat jest wrêcz przesycony kolorami, o¶lepia ich intensywno¶ci± i wszechobecno¶ci±, nic wiêc dziwnego, ¿e oko têskni za stonowan± elegancj± czarno-bia³ej fotografii. Jej atutem jest to, ¿e wykorzystuje si³ê wyobra¼ni odbiorcy oraz siêga ku g³êbi estetycznych doznañ, dlatego fotografowie coraz czê¶ciej wybieraj± ten klasyczny ¶rodek wyrazu, tworz±c przy tym monochromatyczne arcydzie³a. Jeden z najznamienitszych ¶wiatowych fotografów zdradzi Ci sekrety swego warsztatu, ucz±c Ciê wszystkiego, co powinien wiedzieæ artysta poszukuj±cy nowych ¶rodków wyrazu.

Wraz z nadej¶ciem technologii cyfrowej dosta³e¶ do rêki narzêdzia, dziêki którym Twoje prace mog± zyskaæ zupe³nie nowy wymiar. Ta ksi±¿ka mo¿e byæ dla Ciebie towarzyszem, przewodnikiem i inspiracj± w procesie tworzenia czarno-bia³ych obrazów. Poznasz najlepsze sposoby na wykonanie perfekcyjnej fotografii portretowej, ¶wietnego krajobrazu czy znacz±cego zbli¿enia. Dowiesz siê, jak pracowaæ przy obróbce tego typu fotografii, jak przetwarzaæ pliki RAW na czerñ i biel, dokonywaæ konwersji na podczerwieñ i stosowaæ efekty specjalne w cyfrowej ciemni. Znajdziesz tu zarówno inspiracje, jak i porady techniczne, nauczysz siê patrzeæ na ¶wiat w sposób, który na zawsze zmieni jako¶æ wykonywanych przez Ciebie zdjêæ.

Dobór idealnego o¶wietlenia oraz kompozycji Zastosowanie techniki HDR w czerni i bieli Tworzenie czarno-bia³ych zdjêæ w programach Lightroom i Photoshop Poszukiwanie tematów do zdjêæ monochromatycznych Stosowanie barwienia, tonowania i innych efektów specjalnych Modyfikowanie aparatu z my¶l± o fotografowaniu w podczerwieni Naucz siê tworzyæ intensywne oraz wieloznaczne fotografie w czerni i bieli

W ksi±¿ce tej znajdziesz zarówno inspiracjê, jak i porady techniczne. Na podstawie swoich w³asnych fotografii Harold Davis zapozna Ciê z technikami, dziêki którym stworzysz wysokiej jako¶ci obrazy monochromatyczne. Poka¿e Ci, w jaki sposób mo¿esz rozpoznaæ okazjê do zrobienia zapieraj±cego dech w piersiach, czarno-bia³ego zdjêcia, a tak¿e opowie, czym ró¿ni siê robienie zdjêæ czarno-bia³ych od tworzenia fotografii kolorowych.

W ksi±¿kach z serii "Kreatywna fotografia" autor proponuje wszechstronne i twórcze podej¶cie nie tylko do samego obrazu, ale tak¿e ca³ego procesu fotografowania — pocz±wszy od wyboru obiektu i wizualizacji zdjêcia, poprzez zastosowanie odpowiedniego sprzêtu, na obróbce skoñczywszy. Podrêczniki z tej serii poprowadz± Ciê przez wspania³y, barwny ¶wiat kreatywnej fotografii i sprawi±, ¿e z pasjonata zmienisz siê w perfekcyjnego profesjonalistê, a ka¿da sesja fotograficzna stanie siê niezapomnian± przygod±. Po³±czenie pasji, kreatywno¶ci i doskona³ej techniki, a tak¿e nastawienie na wzbudzenie konkretnych emocji u odbiorcy sprawi, ¿e Twoje zdjêcia bêd± po prostu ol¶niewaj±ce.

Ksi±¿kê poleca redakcja Digital Foto Video:

ISBN: 978-83-246-2900-8

wiêcej

Kup ksi±¿kê Czarno - bia³y kadr Kreatywna fotografia

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Czarno - bia³y kadr Kreatywna fotografia - opinie o ksi±¿ce

Inne ksi±¿ki autora
Krajobrazy. Kreatywna fotografia
Harold Davis0
Ok³adka ksi±zki - Krajobrazy. Kreatywna fotografia

Skoñcz z nudnymi zdjêciami krajobrazów! Jaki sprzêt wybraæ do fotografowania krajobrazu? Jak uwieczniæ krajobraz morski, a jak górski? Jak wykorzystaæ...

Po prostu Visual Basic 6
Harold Davis0
Ok³adka ksi±zki - Po prostu Visual Basic 6

Ksi±¿ka zosta³a napisana z my¶l± o Czytelniku, który u¿ywa systemu operacyjnego Windows, ale nigdy nie programowa³. Jest ona doskona³ym przewodnikiem...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;