W dzisiejszych czasach rodzicielstwo wiąże się z wieloma wyzwaniami: troską o zdrowie dzieci, ich sukcesy w szkole i rozwój silnego umysłu, a także motywacją do nauki i jak najlepszym przygotowaniem do wejścia w dorosłe życie.

W swej zdumiewającej książce Czy dzieci powinny wierzyć w Boga? autorka, doktor psychologii Lisa Miller, przedstawia nową wielką ideę: wychowywanie dzieci w oparciu o potęgę i podstawy naukowe duchowości. Łącząc wyniki nowatorskich badań naukowych z bogatymi zasobami dowodów anegdotycznych, Lisa Miller wyjaśnia, co łączy duchowość - osobisty związek z siłą wyższą, taką jak Natura, Bóg, Duch czy Wszechświat, kochającą i zapewniającą przewodnictwo - ze zdrowiem fizycznym i umysłowym.

Książka ta przekłada odkrycia naukowe na praktyczne porady dla rodziców, dając konkretne sposoby na rozwój dobrostanu ich dzieci oraz nich samych. W tej prowokacyjnej, skłaniającej do dyskusji książce dr Miller przedstawia pionierski sposób myślenia o współczesnym rodzicielstwie.

,,Arcydzieło. Czy dzieci powinny wierzyć w Boga? to wyjątkowe połączenie nauki, psychologii i duchowości. Lektura obowiązkowa dla każdego rodzica i opiekuna".

- dr Andrew Newberg

Informacje dodatkowe o Czy dzieci powinny wierzyć w Boga. Jak wiara może zbudować tożsamość dziecka, pewność siebie i stworzyć trwały fundament dorosłego życia:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2016-05-16
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Czy dzieci powinny wierzyć w Boga. Jak wiara może zbudować tożsamość dziecka, pewność siebie i stworzyć trwały fundament dorosłego życia

Czy dzieci powinny wierzyć w Boga. Jak wiara może zbudować tożsamość dziecka, pewność siebie i stworzyć trwały fundament dorosłego życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2020-06-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 18/20, Mam,

Książka ta jest efektem wieloletniej pracy autorki i jej zespołu naukowego. Podróże, poznawanie innych kultur, rozmowa z dziećmi i rodzicami, doświadczenia własnej rodziny. Autorka zwraca uwagę na duchowość dzieci, która nie musi być związana z wiarą w Boga. Wpływ na rozwój może mieć przyroda. Pokazuje nam, że mamy prawo do błędów, do niewiedzy. Ta książka nie pokaże konkretnej drogi. Możemy ją potraktować jako wskazówkę i pomoc w odnalezieniu swojej ścieżki. Polecam.