Demon i panna Prym

Czy człowiek jest z gruntu dobry czy zły? Pewnego dnia do Vicos, małego masteczka w Pirenejach przybywa tajemniczy nieznajomy. Jego niepokojąca obecność sprawia, że tutejsi mieszkańcy, prowadzący dotąd spokojne, uczciwe, wypełnione pracą życie, w ciągu niespełna tygodnia muszą wybrać pomiędzy Dobrem i Złem. "Demon i panna Prym" to opowieść o odwiecznej walce, którą toczą w nas światło i ciemność, anioły i demony, dobro i zło a także refleksja nad wolnością wyboru swojej własnej ścieżki, wolnością, którą ma każdy z nas, w każdej chwili życia...

Informacje dodatkowe o Demon i panna Prym:

Demon i panna Prym - opinie o książce

Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2004-11-01, Ocena: 1, Przeczytałam, 2012 i wcześniej, Mam,
Naprawdę próbowałam zrozumieć sens przesłania tej książki. Jednak im bardziej brnęłam w nią (dokładnie jak po błocie), tym trudniej było mi powiązać jej treść z morałem, jaki powinien z niej wypłynąć. Odniosłam wrażenie, że autor miał jakiś pomysł, ale nieskonkretyzowany. Może czas go gonił w związku z umową z wydawnictwem i napisał szybko "Demona i pannę Prym" nie przeczytawszy jej na końcu jako całość?
Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2011-04-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 2011, Mam,
W małym miasteczku o nazwie Viscos pojawia się tajemniczy nieznajomy... Jako jedną z pierwszych spotyka On na swojej drodze młodą, samotną i ubogą pracownicę hotelowego baru - Chantal Prym, której proponuje pewien układ... Na czym polega ów pakt i jakie będą w związku z powyższym dalsze losy dziewczyny oraz mieszkańców z wolna podupadającej mieściny??? Przekonajcie się sami sięgając po w/w tytuł! :)
Avatar użytkownika - yerba
yerba
Przeczytane:2010-07-09,
Książkę czytałem jakiś czas temu, ale jakoś mnie nie zaskoczyła, chyba oczekiwałem czegoś więcej od tego autora, w tym wypadku trochę się zawiodłem.
Avatar użytkownika - beatka698
beatka698
Przeczytane:2010-12-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jest to książka jednego z moich ulubionych autorów- Paulo Coelho. Zawiera wiele przemyśleń dotyczących ludzkiego życia. Bardzo polecam!
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Walka dobra ze złem. Piękna książka, zmusza do refleksji nad własnym życiem.
Avatar użytkownika - malgorzata89
malgorzata89
Ocena: 6, Czytam,
Wszystkie książki Paula Coelho dają nadzieje i chęć do zmieniania się na lepsze. Kto nie przeczytał ani jednej książki tego autora dużo traci. Polecam!
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2010-03-04, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Fabuła ciekawa i poruszająca, jezyk prosty i łatwy do zrozumienia. Szybko mi się czytało:)

Paulo Coelho jak zwykle ze spokojem i płynnością pisze o rzeczach ważnych i ponadczasowych. Jednak przekazuje to nie w formie poradnika, a jako historię z życia.

Czytelnik poznaje mieszkańców spokojnego górskiego miasteczka, którzy z dnia na dzień stają oko w oko ze swoimi demonami. Odwieczna walka Dobra ze Złem toczy się wewnątrz każdego z tych ludzi, ale też obok nich. Czy wszyscy wyjdą cało z tej walki? Tego niemalże do końca książki nie można być pewnym...

Książka, do której zdecydowanie wrócić co jakiś czas, skłania do przemyśleń o sobie u świecie jak to u Coelho bywa. Polecam każdemu

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2018-02-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

„Demon i panna Prym” to opowieść o walce dobra i zła, toczącej się na tle życia mieszkańców małej pirenejskiej wioski, których spokój zakłóciło pojawienie się tajemniczego nieznajomego. Zostają oni postawieni przed wyborem, który wymaga od nich otrząśnięcia się z letargu, który towarzyszył im przez ostatnie lata i podjęcia działań po jednoznacznym opowiedzeniu się po jednej ze stron: dobra albo zła.
Książkę czytałam z przyjemnością, próbując domyślić się, co ostatecznie zwycięży. Jednak zakończenie rozczarowało mnie. Bardzo. Brak mi w nim konsekwencji, nijak się ma do prowadzonych wcześniej rozważań.

Avatar użytkownika - Justynyc
Przeczytane:2016-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Być jak płynąca rzeka. Myśli i impresje 1998-2005
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Być jak płynąca rzeka. Myśli i impresje 1998-2005

To wyjątkowa książka, bo tym razem Paulo Coelho swoim doświadczeniem dzieli się z nami bardzo prywatnie, niemal intymnie, szeptem i do ucha. W Tokio...

Zdrada
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Zdrada

Linda ma 31 lat. Wszyscy uważają, że ma wspaniałe życie. Mieszka w Szwajcarii, w jednym z najbezpieczniejszych państw świata. Ma kochającego męża, urocze...