Dla Nikity

Znakomicie skonstruowana, pasjonująca historia kobiety, która przed laty podjęła niewłaściwą decyzję życiową i teraz pragnie spłacić dług wobec swojego dawnego ukochanego. Gdy dowiaduje się o nagłej śmierci Nikity - obecnie znanego pisarza, który podjął się napisania biografii jej męża, wpływowego polityka, Nika podejmuje prywatne śledztwo. Wyrusza do Moskwy, gdzie - narażając się na wielkie niebezpieczeństwo - poznaje całą prawdę o Nikicie. Przy okazji odkrywa, że jej mąż jest zamieszany w potworne zbrodnie. Akcja powieści toczy się na ciekawie zarysowanym tle społeczno-politycznym współczesnej Rosji, ukazując bezwzględne mechanizmy walki o władzę, powiązania polityki ze światem przestępczym, manipulacje psychologiczne dokonywane na ludziach przez rozmaite sekty religijne. Polina Daszkowa urodziła się w 1960 r. w Moskwie. Studiowała w Instytucie Literackim im. Gorkiego. Pracowała początkowo jako dziennikarka radiowa i prasowa, a także jako sprawozdawca parlamentarny. Pisać zaczęła w latach 70., początkowo zajmując się poezją. Tłumaczyła również książki z języka angielskiego na rosyjski. W 1996 r. opublikowała swoją pierwszą powieść kryminalną. Napisała kilkanaście powieści, które zostały przetłumaczone na 9 języków; szczególną popularnością cieszą się w Niemczech, gdzie osiągają wysokie nakłady.

Informacje dodatkowe o Dla Nikity:

Dla Nikity - opinie o książce

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2009-08-18,
Bardzo dobrze napisana powieść. Zarazem kryminalna i psychologiczna, obyczajowa i sensacyjna. Bogate tło, próba analizy i dokładnego opisu zjawisk, postaw czy zachowań sprawia, że nie jest to łatwe, lekkie czytadło. Proza wyrazista, historia wstrząsająca, opisana tak, że nie pozwala nikomu pozostać emocjonalnie obojętnym.
Avatar użytkownika - Macy
Macy