Dom na Zanzibarze

Deszczowa jesień, początek lat dziewięćdziesiątych. Dorota, oczarowana "Pożegnaniem z Afryką", marzy o podróży na Czarny Ląd, o bezkresnych sawannach i palącym słońcu. Ale przecież dzieci, praca, brak pieniędzy... Jednak kiedy znajduje ofertę wyjazdu na safari, przestaje szukać wymówek. W Kenii, kraju Masajów i dzikich zwierząt, odkrywa, że Afryka jest jej przeznaczeniem – że ma ją w duszy i w sercu, że jest odpowiedzią na dręczące ją wątpliwości i niespełnione nadzieje.

"Dom na Zanzibarze" to prawdziwa historia Polki, która mimo przeciwności losu zbudowała dom na rajskiej wyspie i ułożyła swoje życie na nowo. Opowieść kobiety, która po długich poszukiwaniach znalazła swoje miejsce na ziemi i... miłość.

Informacje dodatkowe o Dom na Zanzibarze:

Dom na Zanzibarze - opinie o książce

Avatar użytkownika - korcia
korcia
Przeczytane:2014-07-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Sama tematyka tej książki jest oczywiście ciekawa. Fajnie jest poznać Afrykę od środka, zobaczyć ją oczami Doroty. Jestem pod ogromnym wrażeniem jej determinacji i odwagi, bo myślę, że sama nigdy nie odważę się na wyprawę na ten kontynent. Moim zdaniem czai się tam zbyt wiele niebezpieczeństw. Jednak już sam styl i konstrukcja książki nie do końca mi odpowiadają. Mamy tu zbyt wiele dygresji, które wprowadzają małe zamieszanie. Mimo to jest to całkiem przyjemna lektura.
Książka podróżniczo-wspomnieniowa o przemianie kobiety zapracowanej w pewną siebie, realizującą marzenia, tryskającą energią i zdobywającą nowe doświadczenia wędrowniczkę przez życie i światy. Mimo przeciwności losu Dorota Katende miała dość siły, by przewrócić swoje życie do góry nogami - i dobrze na tym wyszła, spełniając marzenie o mieszkaniu w Afryce. Dzieli się z czytelnikami własną drogą do zanzibarskiego raju. Całkiem przyjemna, lekka lektura, wyróżniająca się optymizmem i dobrą energią. (Ocena: 4,5/6)
Avatar użytkownika - JoannaR
JoannaR