Dzieci pana Astronoma

Czy wiecie, jak zbudowany jest Kosmos? Nie? Ja też nie wiedziałam, ale dowiedziałam się od Teleskopki i Teleskopka, dzieci pana Astronoma – co to jest Układ Słoneczny i gwiazdozbiory, dlaczego planety krążą dookoła Słońca, czy planety mają księżyce?

Dzieci nauczyły się tego od swojego taty, uczyły się, bawiąc. Napisały list do Słońca i odwiedziły dziwny ogród zoologiczny, w którym mieszkają znaki zodiaku. Teleskopka i Teleskopek przekazali swoją wiedzę mnie, a ja przekazuję ją Wam. I mam nadzieję, że przy czytaniu też będziecie się bawić. Ponieważ wszystko, czego się dowiedziałam, zrymowałam, żeby łatwiej było zapamiętać.

Wasza – Wanda Chotomska

Dzieci pana Astronoma - opinie o książce

Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-03-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka opowiada o astronomi.Pan astronom miał córkę imieniem Teleskopka i synka Teleskopek.Opowiada im wszystko o gwiazdach,planetach,księżycu i słońcu.Ta książka bardzo mi się podoba ponieważ niektóre opowiadania są napisane wierszem.
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2014-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,

Wandy Chotomskiej nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Na swoim koncie ma ona ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy do filmów krótkometrażowych, a także sztuk teatralnych. Na jej historiach dorastały całe pokolenia dzieci. Cieszę się zatem, że i moja córka może do nich dołączyć, a wszystko za sprawą niedawno wydanej na naszym rynku książki "Dzieci pana Astronoma".

Pierwsze, co z miejsca rzuca się w oczy, to piękne i staranne wydanie książki: twarda oprawa, dobrej jakości papier oraz cudowne, kolorowe ilustracje autorstwa Marty Kurczewskiej. Zanim wraz z córką zabrałyśmy się do lektury, wpierw obejrzałyśmy ją z każdej strony, naoglądałyśmy obrazków i nawzdychałyśmy nad tym, jaka też ona jest ładna. Potem dopiero przyszła kolej na zaznajomienie się z historiami, które w sobie skrywa. Każda z nich napisana została wierszem w sposób czytelny, łatwy do przyswojenia już dla najmłodszych dzieci. Historyjki są niedługie, ale za to jakie ciekawe! Opowiadają o perypetiach rodziny pana Astronoma odkąd narodziły mu się bliźnięta - chłopiec i dziewczynka. Zafascynowany Kosmosem tata nadał im imiona Teleskopek i Teleskopka. Z wielką pasją opowiada swym pociechom o wszystkim, co związane jest z Kosmosem i Wszechświatem. O gwiazdach i gwiazdozbiorach, planetach i księżycach, Zodiaku oraz człowieku, który zatrzymał Słońce, a poruszył Ziemię. Dzieci piszą wiersze oraz list do Słońca, śpiewają piosenki oraz wybierają się z tatą do pewnego zoo, a przy tym psocą ile wlezie i zasypują biednego ojca mnóstwem pytań - jak to dzieci.

Mojej córce książka Wandy Chotomskiej "Dzieci pana Astronoma" bardzo się spodobała. Z wielką uwagą i skupieniem słuchała każdej historii, podziwiała ilustracje i zadawała pytania odnośnie tego, co akurat się działo w życiu rodziny pana Astronoma. Świetna książka, naprawdę. Zarówno młodsze dzieci, jak i nieco starsze będą się przy niej świetnie bawiły, a dodatkowo te drugie wyciągną z każdej z historii mnóstwo cennej wiedzy na temat naszego świata. Dlatego też gorąco polecam Wam tę pozycję. Wierzcie mi - warto!

Moja ocena: 5/6

W przystępny sposób przedstawione ważne fakty o kosmosie i Koperniku. Wierszowana wesoła historyjka bardzo się spodobała i mojej córce, i mnie. Co tu dużo mówić? Wanda Chotomska ma moc. :)

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2010-01-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Dla dzieci,
Legendy polskie (Płyta CD)
Wanda Chotomska0
Okładka ksiązki - Legendy polskie (Płyta CD)

Zapewne każdy zastanawiał się jak powstało państwo polskie albo dlaczego Warszawa nosi swoją nazwę? A czy wiecie od kiedy woda w Morzu Bałtyckim jest słona...

Pięciopsiaczki + CD
Wanda Chotomska0
Okładka ksiązki - Pięciopsiaczki + CD

Balbina urodziła szczeniaki. Pięć pachnących, miłych psiaczków. Szybko okazało się, że to okropne pięciosiusiaczki, po których trzeba ciągle wycierać podłogę...