Dziewiąty Mag

Tom 1 cyklu Dziewiąty Mag

Ataki trolli, chimer i cyklopów są coraz bardziej zuchwałe. Magiczne kopuły chroniące dziewięć miast tracą moc, smoki zaczynają chorować. Za radą wszechwiedzącej Oriany dwunastu oficerów wyrusza do równoległego świata.
Ariel, lekarz weterynarii i matka ośmiolatki, nie potrafi uwierzyć w słowa tajemniczego Fabiena. Mężczyzna podający się za elfickiego oficera twierdzi, że tylko ona zdoła zaradzić dziwnej epidemii wśród smoków. Czy on oszalał?
Tymczasem Ariel poznaje Croya... Croy jest ogromny. Zielono-złote łuski na jego ciele układają się w fantazyjny wzór. Ma błoniaste skrzydła, krótki i zaokrąglony pysk, jego łapy uzbrojone są w potężne szpony. Pod wpływem dotyku Ariel łuski Croya zmieniają barwę, wtedy on składa ukłon i zaprasza ją do swojego świata. Razem przechodzą przez portal. Komuś potężnemu o czerwonych oczach bez źrenic bardzo się to nie spodoba.

Informacje dodatkowe o Dziewiąty Mag:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2012-04-18
ISBN: 978-83-10-12153-0
Tłumaczenie: brak

Tagi: seria Otchłań

Kup książkę Dziewiąty Mag

Dziewiąty Mag - opinie o książce

Trochę naiwna główna bohaterka, która nagle odkrywa swoje magiczne zdolności (wcale nie małe ;)). Miłość która nie ma szans istnienia, a jednak nie chce się poddać zapomnieniu i świat równoległy pełen magicznych stworzeń!!! Pomimo dorosłych postaci miałam wrażenie nieco dziecinnego sposobu poprowadzenia całości. Niemniej jednak fabuła ciekawa, świat równoległy bardzo fajnie wykreowany, a postacie żywe :)
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-10-06, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Pierwszy tom serii, który wciąga od pierwszej strony. Historia dotyczy Ariel - weterynarza i matki 10-latki. Jako ostatnia żyjąca z listy wybranych zostaje zaproszona do świata magii w ratowaniu smoków. Jak się okazuje dziewczyna ma niesamowite zdolności nie tylko do magii, ale odkrywa prawdziwe problemy miast. Niestety, jak to bywa osoby na powierzchni, jak i potwory z podziemi mają własne plany co do niej. To tutaj rozpoczyna się jej przygoda...
Avatar użytkownika - magi18
magi18
Przeczytane:2015-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Świat równoległy pełny magii? To musi być coś, co mi się spodoba. Bo skoro spodobał mi się Potter, w którym podobnie się rzeczy miały, to czemu to nie miałoby mi się spodobać? I tak: 1) Książka wciąga; 2) Lubię Ariel ;) 3) Mam wrażenie, iż w historii najważniejszy jest wątek miłosny; 4) Niestety, ale książka jest infantylna czyli dość dziecinna, choć byłam pewna, że książka miała być dla dorosłych czytelników (nie wiem, czemu); 5) Zdecydowanie ksiązka jest lepsza od tomu trzeciego i trzeba to przyznać, że zachęca (swoim zakończeniem) do przeczytania tomu drugiego; 6) Niby coś się dzieje, a się nie dzieje. Trochę akcji jest, ale tak szczerze to więcej w książce jest wątków miłosnych i poznawanie świata przez Ariel niż jakieś poważne problemy. 7) Zakończenie jest w taki sposób napisany, że można mieć pewność, iż następne tomy będą (lub już są jak w tym przypadku ;) ) 8) Koncepcja świata równoległego? - lubię to... Zatem pomimo małych minusów książka naprawdę mi się podobała. I dlatego też oceniam ją dość wysoko.
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 4, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Książka opowiada o Ariel, trzydziestoletniej kobiecie zajmującej się ratowaniem zwierząt, która pewnego dnia trafia do równoległego świata by pomóc smokom i dodatkowo zaczyna odkrywać w sobie nieznane dotąd jej talenty.Ogólnie książka była nieco chaotyczna, ale to nie zmienia faktu, że fabuła jest idealnie wymyślona. Ciekawa. Godna zainteresowania.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-03-12, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Fantastyka,
Do końca nie wiem czy książkę tę postawić koło fantasy, czy w dziele romansu. I to bardzo kiepsko napisanego. Historia pani weterynarz, która przenosi się do innego świata by ratować chore smoki wydaje mi się infantylna, a przecież książka reklamowana jest jako fantasy dla dorosłych. Odnoszę wrażenie, że akcja skupia się bardziej wokół wątku miłości Marcusa i Ariel, którzy nie mogą być razem ze względu na prawo panujące w świecie mężczyzny, gdzie ludzie nie mogą tworzyć własnych rodzin, tylko płodzą dzieci podczas Losowania, a po wszystkim muszą pić eliksir zapomnienia. Dla mnie ta książka to po prostu żenada i obniżenie poziomu polskiej fantastyki.
Avatar użytkownika - Kaena
Kaena
Przeczytane:2014-03-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2014 r., Fantastyka, Posiadam, Ulubione,
Jest to kolejna książka, po którą sięgnęłam jedynie ze względu na blurb. Wcześniej nie czytałam opinii na jej temat i trzeba przyznać, że dobrze zrobiłam, bo niechybnie by mnie zniechęciły. Niemniej jednak mnie się ta książka bardzo spodobała. Faktem jest, że męskiej części czytelników raczej nie przypadnie ona do gustu. Mnie urzekła historia Ariel, która mimowolnie trafia do fantastycznego świata, gdzie nic nie jest takie jakby się mogło na pozór wydawać. W świecie tym rządzą magowie, istnieją smoki, potężne trolle, chimery i cyklopi. Ludzie bronią się przed bestiami, a pomagają im w tym smoki. Kiedy jednak ataki stają się coraz częstsze i robi się naprawdę groźnie, wysłannicy z tamtego świata wyruszają by odnaleźć kogoś, kto będzie w stanie im pomóc. Tą osobą okazuje się właśnie Ariel - a co dziwniejsze dla magów - kobieta. Wszakże istota płci pięknej nie może mieć kontaktu ze smokami. Takie mają prawo. Okazuje się jednak, że ją jedną będą musieli dopuścić do swych świętych, magicznych istot, bo tylko ona może im pomóc. Także wątek miłosny został tutaj w dość ciekawy sposób przedstawiony. Bowiem w świecie równoległym nie ma zwykłej miłości. Podtrzymywanie rasy ludzkiej, czy elfiej odbywa się raczej mechanicznie. Ważny jest efekt danych czynności, a nie czułość, namiętność i porywy uczuć. W obcym dla siebie świecie Ariel spotyka na swojej drodze miłość swojego życia - Marcusa. Jednak wszystkie siły na niebie i ziemi sprzysięgają się przeciw temu uczuciu. Bohaterka nie jest w stanie zrozumieć praw rządzących tym światem i boli ją to, że inni przyjmują te prawa bez mrugnięcia okiem. Sam świat, do którego trafia Ariel, jest malowniczy i ciekawie nakreślony. Zabrakło mi tutaj głębszych podróży po Rubieżach. Jak je autorka sprawnie nazwała - ,,sam odbyt wszechświata". To tam odbywały się ataki złych istot i najważniejsze potyczki, jednak niewiele można się było dowiedzieć o tym miejscu. Mam nadzieję, że w kolejnych tomach powieści autorka więcej akcji umieści właśnie na Rubieżach. Generalnie nie jest to najlepsza książka jaką dane mi było przeczytać, niemniej jednak polecam ją jako lekturę na zimowy wieczór.
Avatar użytkownika - aqunia94
aqunia94
Przeczytane:2014-02-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiązki - 2014, Mam, Ulubione,
Jestem pod wrażeniem - pokochałam tą książkę dosłownie od pierwszej strony. Autorka trafiła z dziesiątkę umieszczając na pierwszej stronie prolog z malutkim Marcusem - jego teksty po prostu są niesamowite:) Tymi pierwszymi dziecięcymi słowami od razu przekonał mnie do siebie :) Ksiązka naprawdę fajna - ciągle coś się dzieje. Autorka przedstawia fantastyczny świat, gdzie są smoki, ale jednocześnie miejsce tak bardzo kulturowo różniące się od naszych realiów. Losowania? Dla większosći za nas do ne do pomyślenia jest uprawianie seksu z zupełnie obcą osobą a potem zazywanie eliksiru niepamięci, zaraz po.... Koszmarne. Książkę poleciłabym osobom które lubią rozwijające się wątki miłosne - a tutaj związek Ariel i Marcus jest dość burzliwy i przez to baaadzo interesujący. Niesamowite czego jedna kobieta potrafi dokonać- Ariel niemal cały świt Marcusa przewwraca do góry nogami. Kobieta przy smokach? Dotąd karalne i niedorzeczne a jednak Ariel daje rade. Tak samo wpływa na wiele innych spraw. Kim ona jest? Naprawdę gorąco polecam, a tym czasem zabieram się za drugą część:) P.S. Zaskoczyłą mnie również, że to polska autorka ale pisze pod pseudonimem. Robi wrażenie:)
Avatar użytkownika - Nektrus
Nektrus
Przeczytane:2010-03-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

Fajna książka akurat do tramwaju ale pisana trochę zbyt dziecięcym językiem

Avatar użytkownika - jamagd
jamagd
Ocena: 5, Czytam,
Przeczytałam wznowioną wersję NK. Podobno zakończenie różni się nieco od tego, które było wydane przez Red Horse. No i z niecierpliwością czekam na dalsze tomy :).

Przeczytane:2011-05-09,
Przeczytałam w pół dnia. Fabuła trochę naiwna, zwłaszcza, że główna bohaterka jest skrajnie wyjątkowa, błyskawicznie sie ucząca i wszystko mogąca - doprawdy irytująca przesada. Poza tym kończy się w takim momencie, że człowiek żałuje, że ją przeczytał nie mając pod reką kontynuacji (którą swoją drogą nie wiem kiedy się doczekamy). Ale ogólnie duży pozytyw:).
Avatar użytkownika - ironicperson
ironicperson
Ocena: 5, Czytam,
szkoda że brak kontynuacji na jak na razie

Przeczytane:2010-12-14,
Książka bardzo mi się spodobała. Napisana moim zdaniem, po mistrzowsku. Jest jedną z tych lepszych książek, które czytałam ;)

Przeczytane:2010-02-25,
Strasznie się zdziwiłam jak się dowiedziałam, że to pseudonim nie dośc ze koibiety to ejszcze polskiej :D. Mam ochotę na tą książkę ;)
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2018-08-01, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2018, 12 książek 2018,

Świetna fantastyka. Kobieca- z wątkiem romantycznym, smokami, elfami.

Avatar użytkownika - Irja
Przeczytane:2014-08-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Dziedzictwo
Alice Rosalie Reystone0
Okładka ksiązki - Dziedzictwo

Naczelni Czarnoksiężnicy nie zgadzają się, aby Amanda została zaprzysiężona i stała się jedną z nich. Cofają zaklęcie, dzięki któremu dorosła, i odsyłają...

Wietrzne Katedry. Tom 3
Alice Rosalie Reystone0
Okładka ksiązki - Wietrzne Katedry. Tom 3

Ponad dwieście lat temu, kiedy natura obróciła się przeciwko człowiekowi, a całej cywilizacji groził upadek, nieoczekiwanie pojawiły się elfy. Zaoferowały...