Excel 2007. Najlepsze sztuczki i chwyty

Zdobądź tajemną wiedzę na temat programu Microsoft Excel!

Jak dostosować interfejs użytkownika do swoich potrzeb? Jak przyśpieszyć wprowadzanie, edycję i usuwanie danych? Jak przygotować i wydrukować estetyczny arkusz?

Arkusz kalkulacyjny Excel na dobre zagościł na dyskach komputerów - zarówno tych biurowych, jak i domowych. Jednym z jego największych atutów jest intuicyjność obsługi, dzięki której rozpoczęcie pracy z pierwszym arkuszem nie stanowi najmniejszego problemu. Jeżeli dodamy do tego ogrom możliwości, nieomylność i wytrwałość w najbardziej nawet mozolnych obliczeniach, otrzymujemy narzędzie doskonałe.

Nie zastanawiałeś się jednak, czy czynności wykonywane na co dzień można przyśpieszyć? Czy są lepsze sposoby na osiągnięcie zamierzonych celów? Dla Johna Walkenbacha to pasja. Ten wybitny znawca Excela przygotował zbiór porad, dzięki którym odkryjesz na nowo potęgę programu Microsoft Excel 2007! W trakcie lektury tej książki dowiesz się, jak efektywnie zaznaczać komórki i ich zakresy, ukrywać wiersze i kolumny, usuwać duplikaty wierszy, panować nad hiperłączami oraz formatować arkusz. Ponadto poznasz wiele przydatnych skrótów klawiaturowych, które znacząco podniosą wydajność Twojej pracy.

Ostrzeżenie:
Uwaga! Ponad 200 porad zawartych w tej książce sprawi, że będziesz musiał często odpowiadać na pytania współpracowników: "Jak to zrobiłeś!?".

Podstawy pracy z arkuszem kalkulacyjnym Efektywne zaznaczanie komórek i ich zakresów Dostosowywanie interfejsu użytkownika Wydajne wprowadzanie danych Wykorzystanie funkcji Autouzupełnianie Formatowanie arkusza oraz komórek Przydatne, niestandardowe formatowania Praca z tekstem Autouzupełnianie formuł Formuły przydatne w codziennej pracy Konwersje i obliczenia matematyczne Obliczanie pierwiastków Analiza danych Przygotowanie arkusza do wydruku Podstawy języka VBA Ciekawe strony WWW poświęcone Excelowi

Wrzuć piąty bieg - przyśpiesz swoją pracę z programem Microsoft Excel!

Informacje dodatkowe o Excel 2007. Najlepsze sztuczki i chwyty:

Excel 2007. Najlepsze sztuczki i chwyty - opinie o książce

Excel 2003 PL. Programowanie w VBA. Vademecum profesjonalisty
John Walkenbach0
Okładka ksiązki - Excel 2003 PL. Programowanie w VBA. Vademecum profesjonalisty

Excel jeszcze bogatszy, poręczniejszy i dostosowany do Twoich potrzeb Możliwości Excela są ogromne, jednak nie zawsze w pełni odpowiadają naszym potrzebom...

Excel 2013 PL. Programowanie w VBA dla bystrzaków
John Walkenbach0
Okładka ksiązki - Excel 2013 PL. Programowanie w VBA dla bystrzaków

Nie takie programowanie straszne… Większość użytkowników Excela nie zawraca sobie głowy programowaniem w VBA. Twoje zainteresowanie tym...