Excel. Wykresy, analiza danych, tabele przestawne. Niebieski podręcznik

Zaawansowana wiedza w zasięgu ręki!

Excel to narzędzie należące do pakietu MS Office, charakteryzujące się nieskończoną cierpliwością w wykonywaniu najbardziej mozolnych i skomplikowanych obliczeń. Rozwijany od wielu lat, zdobył ogromną popularność i obecnie jest najbardziej znanym arkuszem kalkulacyjnym. Jego potencjał doceniają inżynierowie, księgowi, analitycy i studenci. Program znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie są przechowywane i poddawane analizie ogromne zbiory danych. Świetnie sprawdza się też w roli kontrolera budżetu domowego. Chcesz poznać inne sposoby jego wykorzystania? Pomysłowość użytkowników nie zna granic!

Ta książka pozwoli Ci dogłębnie poznać najbardziej zaawansowane funkcje Excela. Tworzenie skomplikowanych wykresów i tabel przestawnych już nigdy nie będzie dla Ciebie problemem. Dowiesz się z niej, jak tworzyć formuły na potrzeby analizy danych oraz jak ominąć typowe trudności. Nauczysz się też analizować dane finansowe oraz statystyczne. Po zdobyciu tych umiejętności przejdziesz do zagadnień związanych z filtrowaniem danych oraz ich sortowaniem. Na sam koniec zapoznasz się z różnymi technikami analizy, poznasz narzędzie Solver oraz dodatek Analysis ToolPak. Zobaczysz także, jak zaimportować dane z innych źródeł lub skorzystać z kwerend bazodanowych. Książka ta jest doskonałym źródłem wiedzy dla wszystkich użytkowników Excela, którzy chcą wykorzystać w pełni jego możliwości.

W książce znajdziesz ponad 150 technik analizy danych w Excelu. Oto wybrane z tych metod: Tworzenie formuł tablicowych Wykrywanie błędów w formułach Określanie lokalizacji wartości Obliczanie amortyzacji metodą liniową Tworzenie rozkładu częstości dla grup wartości Przekształcanie zakresów na tabele Analizowanie wartości komórek Wykreślanie linii trendu logarytmicznego Przeprowadzanie analizy regresji Tworzenie tabel przestawnych i wykresów

Najlepsze techniki analizy danych podane na tacy!

Informacje dodatkowe o Excel. Wykresy, analiza danych, tabele przestawne. Niebieski podręcznik:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2015-07-22
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Excel. Wykresy, analiza danych, tabele przestawne. Niebieski podręcznik

Excel. Wykresy, analiza danych, tabele przestawne. Niebieski podręcznik - opinie o książce

Microsoft Excel 2007 PL. Formuły i funkcje. Rozwiązania w biznesie
Paul McFedries 0
Okładka ksiązki - Microsoft Excel 2007 PL. Formuły i funkcje. Rozwiązania w biznesie

Poznaj wszystkie możliwości Excela, aby sprawnie i skutecznie wykorzystywać formuły oraz funkcje Jak używać narzędzi modelowania biznesowego w Excelu? Jak...

Microsoft Excel 2010 PL.Formuły i funkcje. Akademia Excela
Paul McFedries0
Okładka ksiązki - Microsoft Excel 2010 PL.Formuły i funkcje. Akademia Excela

Modelowanie biznesowe Sporządzanie prognoz Wyszukiwanie i korekta błędów w formułach Zdecydowana większość użytkowników Excela korzysta ze znikomej...