Faceci z sieci

Dowcipna opowieść, a zarazem dokładny przepis na to, jak znaleźć ukochanego.

Trzydziestoletnia Karolina postanawia rzucić wyzwanie losowi i... zakochać się w odpowiednim mężczyźnie przez Internet. Nie w pijaku, łajdaku, brzydalu czy fajtłapie. W kimś nieidealnym, ale odpowiednim. Do zadania podchodzi metodycznie, jak do najprawdziwszego biznes planu - w końcu chodzi o jej przyszłość!

W sposób zabawny i ze zmysłem praktycznym opisuje swoje zaskakujące przygody z kolejnymi facetami poznanymi w sieci. Jak nie spaprać sobie życia z napotkanym facetem i nie związać się z życiowym nieudacznikiem? To dopiero wyzwanie!

Czy mężczyzna prawie idealny istnieje? Czy Szarlotka go odnajdzie? Czy można szukać miłości za pomocą rozumu i jasno sprecyzowanych kryteriów? Przeczytajcie, a dowiecie się sami! Książka w swym założeniu ma być nie tylko lekturą łatwą i przyjemną. Ma także pełnić rolę przewodnika dla osób, które szukają miłości i chcą ją znaleźć. To podręcznik po świecie Internetu i wirtualnych portali randkowych

Katarzyna Gubała - dziennikarz, reporter, fotograf, redaktor naczelna miesięcznika ,,Przepis na Ogród". Jako autorka opowiadań specjalizuje się w tematyce miłosnej, erotycznej i historycznej.

Informacje dodatkowe o Faceci z sieci:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2013-09-25

Kup książkę Faceci z sieci

Faceci z sieci - opinie o książce

Katarzyna Gubała moim zadaniem potrafi zaskoczyć pozytywnie swoich Czytelników w każdym wybranym przez siebie w zakresie szczeblu poznawania poszczególnych gatunków literatury.

Pozwala przy okazji obserwować uważnie, jak pracowała nad książką i takie podejście do Czytelnika mi się podoba, ponieważ szanuje go.

Miałam okazję i możliwość poznać wcześniej jej twórczość kulinarną dzięki, której zaczerpnęłam dużo wiedzy na temat zdrowego odżywiania występującego w polskiej kuchni polskiej.

Tym razem autorka debiutująca w 2013 roku poradnikiem pt. '' Faceci z sieci, czyli w poszukiwaniu miłości'' Katarzyna Gubała opisuje i zdradza skuteczne sposoby, jak można, skutecznie poznać swoją drugą połówkę w sieci zahaczając, w niej o różne problemy oparte o współczesną rzeczywistość ujawniając w niej relacje damsko-męskie.

Moją największą uwagę skupiłam na bardzo dokładnym zaprezentowaniu w tym oto poradniku dobranych i opracowanych trafnie schematów mechanizmów poznawania ludzi na podstawie utworzonych profili na portalach randkowych, a w tym ujęcie poszukiwanie idealnego partnera.

Na podstawie utworzonego i wypełnionego profilu zamieszczonym na portalu randkowym można z łatwością wywnioskować, jak mniej więcej i o czym jesteśmy w danym momencie porozmawiać z tą osobą, kryjącą się pod nieznajomym nickiem.

Karolina jest główną bohaterką tego poradnika, szukającą swojej miłości. Mogłabym się z nią zaprzyjaźnić. Któż z nas nie posiada pozytywnych i negatywnych cech charakteru umieszczonych w postaci wad i zalet.

Kibicowałam Karolinie na każdym etapie podejmowanych przez nią nowych zawartych znajomości z zapoznanym w sieci przez nią mężczyzną, który ukrywał swoje męskie tajemnice.

Autorka tego poradnia jest znakomitą obserwatorką życia i uważam, że z właściwym i humorystycznym podejściem stworzyła w poradniku realny świat, a jedynie jego bohaterowie różnią się od siebie, a gdy przyjdzie, realizować życiowy zamiar to na drodze pojawia się słowo nie zawsze przez nas rozumiane, ale...

Czy Karolina odnalazła, swoje szczęście należy się, o tym przekonać czytając, ten poradnik?

Katarzynie Gubale składam serdeczne podziękowanie za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarzu poradnika pt. '' Faceci z sieci, czyli w poszukiwaniu miłości''.

O znalezieniu "drugiej połówki" marzy prawie każdy. Gdy jest się bardzo młodym nie myśli się o stałych związkach. Z każdym nabywającym roczkiem chęć posiadania kogoś bliskiego u swego boku wrasta.  Szczególnie kobiety, które czują upływający czas oraz coraz szybsze bicie zegara biologicznego chciałyby związać się z kimś "idealnym". Ale czy taki ideał w ogóle istnieje? O tym chcę się przekonać trzydziestoletnia "Szarlotka". NIe chodzi na dyskoteki, nie bierze udziału w tzw. szybkich randkach, nie daje ogłoszenia w gazecie, w dziale matrymonialnym , lecz siada wygodnie przed monitorem komputera i postanawia poszukać przez internet. "Szarlotka" , to Karolina - postać stworzona przez dziennikarkę ,pisarkę, redaktorke,   fotograf oraz administrator bloga porywyserca.pl. - Katarzynę Gubałę. Tak więc Karolina postanawia zarejestrować się na jednym z portali randkowych i zobaczyć " w czym może przebierać" A wachlarz potencjalnych "ideałów" jest przebogaty.  Bohaterka trafia na "ideał", lecz Pan Prąd  nadaje się bardziej na kumpla z sąsiedztwa, niż na pokrewną dusze.  I tak lista się powiększa, niestety z każdą pozycją jest coraz gorzej. Czytelnik poczyta sobie o wadach i zaletach takich delikwentów jak: maminsynek, nerwus, kłamca, niedoskonały podglądacz, życiowy koneser, typa milczący, wysportowany, szalony kłapouch itp.  Czy w sieci można znaleźć kogoś sensownego, zabawnego, pasującego do całej listy wymagań? Czy Karolina odnajdzie się w tym internetowym szaleństwie?  Bohaterka do poszukiwań nie przystępuje całkowicie w ciemno. Przygotowuje całą listę wymagań, które muszą pasować do kandydata na miłość Jest także świadoma niebezpieczeństw czyhających na korzystających z takiej formy szukania partnera. Ale mimo tych zagrożeń Szarlotce zdarza się postępować nierozsądnie. Np. spotyka się z mężczyzną z którym rozmawiała tylko raz. Czy takie są właśnie kobiety ogłaszające się na portalach randkowych? Czy są jak Karolina? Z jednej strony rozsądne, świadome niebezpieczeństw, a z drugiej impulsywne i sprzeczne w swym postępowaniu. Autorka mimo tego, że napisała lekką, zabawną, ciekawą pozycję, to chciała przekazać czytelniczkom , jakie możliwości w szukaniu miłości daje nam współczesna technologia. Jak we wszystkim w życiu, tak i tu trzeba przestrzegać pewnych reguł i umiar.    Zapewne i wy znacie choć jedną parę, która poznała się w internecie. Czy zalążek znajomości  przerodził się w stały związek, a może kontakty bez zobowiązań , to zależy tylko od dwóch osób. A jak potoczy się los bohaterki? O tym musicie przekonać się sami. Ja wam nic nie powiem...
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Lekka powiesc o tym jak znalezc odpowiedniego meźczyzne w sieci i uwazac na szalenców,których tam nie brak.Karolina wkoncu trafia na właściwego faceta.
Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2013-12-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
,,Faceci z sieci" to lekka i inna niż wszystkie książka podejmująca temat poszukiwania miłości we współczesnym świecie. Podobało mi się połączenie poradnika i fikcji literackiej, które ułatwiało dostrzeżenie przedstawianych problemów i wyciągniecie odpowiedniej lekcji. Autorce udało się ,,przemycić" ważne informacje, rozbawić czytelnika i uczulić go na pewne kwestie. Myślę, że każdy, kto zamierza spróbować szczęścia na portalu randkowym, powinien zajrzeć do tej publikacji, żeby uświadomić sobie atrakcje i zagrożenia płynące z tej decyzji. Ci, którzy nie zamierzają szukać miłości w sieci mogą w towarzystwie tej książki miło spędzić czas.
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2013-10-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2013 roku,
To szczery, zabawny, interesujący, momentami ironiczno-cyniczny przewodnik na temat internetowych portali randkowych. Pokazuje, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej osoby, ostrzega przed najczęstszymi błędami i wreszcie podpowiada, jak z szerokiego grona absztyfikantów znaleźć tego jedynego.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2014-08-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Album Kulinarny. Pytanie na śniadanie
Katarzyna Gubała0
Okładka ksiązki - Album Kulinarny. Pytanie na śniadanie

Album kulinarny ,,Pytanie na śniadanie" to zbiór autorskich przepisów najlepszych kucharzy programu ,,Pytanie na śniadanie" oraz wywiady z prowadzącymi...

Wege energia
Katarzyna Gubała0
Okładka ksiązki - Wege energia

Skąd czerpać dobrą energię na co dzień? Odpowiedź jest prosta - z roślin! Dieta wegańska to obecnie już nie jakaś przejściowa moda — to trend, który...