Fałszywy krok

Melanie Starks żyje w konflikcie z prawem. Jest samotną matką, wraz z siedemnastoletnim synem Charliem utrzymuje się z drobnych kradzieży i oszustw. Kiedy wydaje się, że sprawy przybierają inny obrót, zjawia się jej brat, Jared Barnett. Oskarżony o gwałt i morderstwo wyszedł właśnie z więzienia dzięki sprytnym zabiegom obrońcy. Przybywa z opracowanym planem napadu na bank. Potrzebuje jednak pomocy siostry i jej syna. To ma być ich ostatni skok, który zapewni im dostatnie życie. Melanie godzi się wziąć udział w napadzie. Jednak nic nie idzie zgodzie z planem, giną niewinni ludzie. Zbiegli napastnicy nie mają odwrotu, zostaje im tylko ucieczka. Czy mają coś do stracenia, kiedy już raz zabili?

Informacje dodatkowe o Fałszywy krok:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-238-8096-7
Tytuł oryginału: One False Move
Tłumaczenie: Krzysztof Puławski
Ilustracje:-

Kup książkę Fałszywy krok

Fałszywy krok - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2016-04-24, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Przyzwoita. Spin off serii o Maggie O'Dell. Tym razem obserwujemy detektywa Pakulę. Sprawnie napisana i dobrze się czyta, choć jak wszystkie książki Kavy - nie jest to wybitne dzieło. Ot dobra lektura dla miłośników krwawych thrillerów i sensacji. Mnie się podobała.
Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2016-03-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2016, Mam,
Ostatnia na mojej liście książka Kavy, nie należąca do serii w której pojawia się agentka O'dell. Ciężko było mi się za nią zabrać z powodu rozczarowania czytaną wcześniej Trucizną, jednak każdy kolejny rodział pozytywnie mnie zaskakiwał. Wartka akcja, złożona psychika bohaterów, ciekawie przedstawione relacje między główną bohaterką oraz jej synem i bratem. We wcześniejszych relacjach Melanie była tłamszona przez Jareda (swojego brata) i teraz trudno jej się przeciwstawić. Ale przecież chodzi tutaj nie tylko o życie jej, ale także jej syna. Kava po raz kolejny pokazuje kunszt pisarski i daje czytelnikowi powieść, od której bardzo ciężko się oderwać. Jedyna rzecz, jakiej żałujęto to, że nie mam możliwości kolejnego przeczytania tej pozycji po raz pierwszy.
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2015-01-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Kavę nieodmiennie sobie cenię, a "Fałszywy krok" potwierdza, że jej styl jest niezmienny, niezależnie od tytułu. Akcja, która wciąga, a jednocześnie nie wymaga ciągłego skupienia. Pełna recenzja: http://365ksiazekwrok.pl/falszywy-krok-alex-kava/
Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2014-02-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Alex Kava jak zwykle nie zawodzi. Czyta się z przyjemnością.
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2011-11-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Dobra książka, ale bez większych zachwytów.
Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2013-11-29, Ocena: 5, Przeczytałam,
Ciekawa fabuła.Czyta sie szybko i przyjemnie
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-10-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Moje pierwsze spotkanie z Alex Kava i spodobała mi się książka.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-05-20, 52 książki 2013,
Wartka akcja, scena goni scenę, trup się ścieli gęsto, lecz najważniejsza w tym jest relacja na linii brat-matka-syn. Czy Melanie wreszcie przeciwstawi się swemu bratu? Czy odmieni życie swoje i pewnego pisarza? Czy nie ma odwrotu jeśli się popełni ten jeden fałszywy krok? Książka na jedno popołudnie z zaskakującym finałem.

Taki sobie kryminał z wątkiem sensacyjnym. Czytałam lepsze książki Alex Kavy. Początek jest nużący, akcja rozkręca się dopiero koło połowy. Ale czyta się lekko i szybko. Pomysł na fabułę całkiem ciekawy. Mam jeszcze kilka pozcji autorki więc mam nadzieję na lepsze zagadki i ich rozwiązanie.

Całkiem niezła historia o Melanie, napadzie na bank, morderstwach, skorumpowanym prawniku, bracie-zabójcy i ukochanym synu. O pani prokurator, która zaczyna obawiać się o swoją rodzinę i własne bezpieczeństwo. Tym razem nie ma Maggie O'Dell, ale pomimo to książka trzyma w napięciu i całkiem nieźle się ją czyta. Polecam.

Avatar użytkownika - Paola35
Przeczytane:2021-01-29, Ocena: 4, Przeczytałam,
Śmiertelne napięcie
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Śmiertelne napięcie

W lasach zachodniej Nebraski znaleziono ciała młodych ludzi z dziwnymi obrażeniami wskazującymi na silne porażenie prądem. Ci, którzy przeżyli,...

Czarny piątek
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Czarny piątek

Piątek, dzień po Święcie Dziękczynienia. Największe centrum handlowe w USA. ŚCISK, ZAMIESZANIE, HAŁAS, NAPIĘCIE Najlepsze promocje, najtańsze oferty, najciekawsze...