Flash 3 f/x

Pierwsza na rynku książka, która wyczerpująco omawia tworzenie grafik i animacji w programie Flash, multimedialnym przeboju ostatnich lat. Filmy tworzone we Flashu to jedyny sposób, by zaopatrzyć Twoją stronę sieciową w grafikę o idealnej ostrości i perfekcyjnym wygładzeniu konturów w każdym powiększeniu, przy zachowaniu niebywałej (w porównaniu z tradycyjnymi formatami) szybkości przesyłania danych. Flash znakomicie nadaje się do wykonywania zarówno statycznych obrazów, jak i rozbudowanych animacji oraz elementów interaktywnych. Każda część obrazka, ruchoma lub nie, może być przyciskiem. Każdemu przyciskowi lub ujęciu filmu może zostać przypisany dźwięk albo określona akcja (np. połączenie z inną stroną WWW).

Flash potrafi zapisywać animacje i obrazy w nieomal każdym formacie graficznym, także w popularnych formatach sieciowych: GIF, JPEG i PNG. Jednak te same animacje i obrazy utworzone we Flashu i zapisane w filmowym formacie Shockwave opracowanym przez Macromedia mają nieporównanie mniejsze rozmiary, a są przyjmowane przez większość przeglądarek używanych obecnie w Sieci: zarówno nowe wersje Internet Explorera, jak i Netscape Navigatora odczytują filmy Shockwave. Posiadacze starszych wersji przeglądarek (sprzed roku 98) mogą ściągnąć potrzebny plug-in w czasie krótszym niż dwie minuty. Do tej pory ze strony firmy Macromedia ściągnięto już ten plug-in więcej niż 40 milionów razy. Świat opanowuje szaleństwo, które już wkrótce dotrze do nas.

Książka zawiera CD-ROM, na którym znajdują się demonstracyjne wersje programu Flash 3, Freehand oraz kilku innych programów firmy Macromedia, w tym programu Dreamweaver, aplikacji umożliwiającej tworzenie stron WWW z filmami w formacie Shockwave nawet tym osobom, które nie znają tajników języka HTML.

Informacje dodatkowe o Flash 3 f/x:

Wydawnictwo: Helion