Francuska oberża

"Ciepła, czarująca opowieść o małym miasteczku we Francji, jego ekscentrycznych mieszkańcach i parze niemile widzianych Brytyjczyków. Alex i Lorna, urzeczeni idylliczną wizją życia we Francji, postanawiają sprzedać dom w Wielkiej Brytanii i kupić nieczynną oberżę w malutkim francuskim miasteczku. Jednak na drodze do realizacji marzeń stają nieoczekiwane przeszkody - nieprzychylna społeczność, lokalne układy i fatalna opinia o talencie kulinarnym Anglików. Julia Stagg mieszka w małym miasteczku w Pirenejach, gdzie pisze powieści, prowadzi własną oberżę i próbuje przekonać Francuzów, że Brytyjczycy też potrafią gotować."

Informacje dodatkowe o Francuska oberża:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011-12-09
ISBN: 978-83-7799-024-7
Tytuł oryginału: L'AUBERGE
Język oryginału: francuski

Kup książkę Francuska oberża

,, Samochód to samochód, z którejkolwiek strony by patrzeć. "

,, Kwalifikacje!  Są przeceniane.  Sądzi pani, że Escoffier, król szefów kuchni, miał jakieś kwalifikacje?  Kto by go śmiał pytać o jakieś papierki. Przy takim talencie? ! I pasji!  "

Francuska oberża - opinie o książce

Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2016-03-28, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Wybitna powieść to nie jest. Historia jest raczej zwyczajna. Pokazuje zakulisowe zagrania mera w stosunku do dwojga Anglików, którzy podkupili mu oberżę w zapadły miasteczku gdzieś w okolicach Pirenejów. Na jeden wieczór.
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2014-03-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
"Francuska oberża" to opowieść o zamkniętym francuskim społeczeństwie do którego małymi kroczkami próbuje wkraść się para obcokrajowców. Jednak jak to bywa w małych miasteczkach "obcym" jest trudno zaaklimatyzować się. Z jednej strony uprzedzenia, oraz brak otwarcia na nowych ludzi, a z drugiej osobiste tragedie, które na szczęście jednoczą ludzi sprawiają, że możemy ufać w zmianę, zachowania oraz decyzji nawet najbardziej zatwardziałych ludzi.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-10-15,
Pomimo, że opis książki na okładce ma niewiele wspólnego z jej zawartością, wciągnęła mnie, może nie od pierwszej, ale od dziesiątej strony na pewno. Intrygi, kłopoty i ich rozwiązywanie, próby pokonania przeciwności, przyjacielska pomoc, umiejętność wybaczania i szczęśliwe zakończenie. Dodatkowo, czytając tę książkę miałam smutny humor, a ona tknęła we mnie nadzieję na lepsze.
Avatar użytkownika - grazyna68
grazyna68
Przeczytane:2012-12-02, Przeczytałam,
Myślałam że będzie lepsza. Można przeczytać, taka lekka i nie wciąga;-)
Avatar użytkownika - KatarzynaJulia
KatarzynaJulia
Przeczytane:2019-04-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2019, Mam,

Ciekawa książka o starcie w nowym miejscu. Z każdym rozdziałem akcja się rozwija. A ponadto opisy przyrody, sklepu w małej francuskiej miejscowości, mentalność Francuzów...

Czytając natrafiłam na kilka błędów edytorskich, ale nie przeszkadza to w czytaniu.

Na tylnej stronie okładki podane są imiona głównych bohaterów Alex i Lorna, ale w powieści przewija się im Paul i Lorna.

Avatar użytkownika - MagdaMc
Przeczytane:2014-01-15, Ocena: 1, Przeczytałam, Przeczytane w 2012,
Powrót Paryżanina
Julia Stagg0
Okładka ksiązki - Powrót Paryżanina

Kolejna błyskotliwa powieść Julii Straag, po Francuskiej oberży, w której poznasz perypetie - nie tylko miłosne - mieszkańców Fogas. Idealna...