Gambit turecki

Druga - po ,,Azazelu" - powieść sensacyjna o przygodach detektywa Erasta Fandorina, jednego z najsłynniejszych bohaterów stworzonych przez Borisa Akunina, którego książki przetłumaczono na 35 języków i wydano w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy. Jest rok 1877. Trwa wojna rosyjsko-turecka. Warwara Suworow, emancypantka, przedziera się ku granicy rumuńsko-bułgarskiej na spotkanie z narzeczonym Pietią. W dramatycznych okolicznościach poznaje zmierzającego w tym samym kierunku Erasta Fandorina. Gdy na Pietię pada podejrzenie o współpracę z wrogiem, Waria postanawia ratować narzeczonego. Pomaga jej w tym Fandorin. Czy poszukiwanie tureckiego szpiega w sztabie wojsk rosyjskich zaważy na losach wojny z imperium osmańskim?

Informacje dodatkowe o Gambit turecki:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-06-11

Kup książkę Gambit turecki

Gambit turecki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faraons
Faraons
Przeczytane:2016-08-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Krótko, zwięźle i na temat - Akunin w formie i Fandorin w formie. Druga część cyklu przygód rosyjskiego radcy stanu zapewnia emocje od pierwszego do ostatniego zdania. Mistrzowsko budowane napięcie, nagłe zwroty akcji i do samego końca pytanie bez pewnej, jednoznacznej odpowiedzi - kto jest szpiegiem? Książkę chłonie się jak szkolna gąbka wodę.
Avatar użytkownika - nureczka
nureczka
Przeczytane:2014-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Rewelacja! Tym razem Akunin zboczył w kierunku powieści szpiegowskiej. W mojej, skromnej opinii, było to posunięcie bardzo dobre. Otrzymaliśmy książkę, od której nie sposób się oderwać. Knujstwa, intrygi polityczne, skrajne emocje - na każdej stronie coś się dzieje. Po raz pierwszy od całkiem dawna autorowi kryminału udało się mnie oszukać. Jako stary wyjadacz na ogół jestem w stanie odgadnąć kto zabił, ale nie tym razem. Akunin naprawdę zaskoczył mnie zakończeniem.
Avatar użytkownika - Eliszeba
Eliszeba
Przeczytane:2014-03-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Audiobooki 2014,
Boris Akunin zaskakuje! Po pierwsze, bo umieszcza Erasta Fandorina na drugim planie , a po drugie, ponieważ głównym bohaterem czyni kobietę! A właściwie kobietkę: młodą, uroczą, dobrze wychowaną... feministkę. Waria Suworow jest bohaterem wdzięcznym i ze wszech miar sympatycznym. Za zaufanie, jakim obdarzył ją autor, odpłaca się nam, czytelnikom, żywiołowym temperamentem, zadziornością, ciętym językiem i talentem do pakowania się w najróżniejsze awantury, z afera szpiegowską włącznie. Po serii niefortunnych wypadków, Waria, z ogromnie nieszczęśliwą miną, staje się asystentką Fandorina. Z początku, nie darząca Erasta niczym poza antypatią, poddana wirowi wydarzeń stanie się jego najlepszą przyjaciółką. "Gambit turecki" dostarcza nam rozrywki na najwyższym poziomie. To książka mniej mroczna niż "Azazel", jednak bardziej skomplikowana i złożona, a dzięki Warii, również o wiele bardziej dowcipna. Autor wprost cudownie pokierował postacią głównej bohaterki, czym zapewne zyskał sobie grono zapalonych fanek, nie wyłączając mnie.
Autor pozytywnie mnie zaskoczył. Myślałam, iż będzie to powieść, w której wątek miłosny zdominuje całość. A tu pojawia się zupełnie inna pajęczyna wydarzeń (historycznych i fikcyjnych) i wątków (strategicznych, batalistycznych, miłosnych). Dobrze uknuta intryga - czytelnik do końca nie wie, kto jest poszukiwanym szpiegiem i na czym polega tytułowy turecki gambit. Jedynie moje wątpliwości budzi, zbyt współczesny, nawet jak na emancypantkę tok rozumowania głównej bohaterki - Wawary Suworowej.
Avatar użytkownika - MagdaMc
Przeczytane:2010-05-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Lewiatan
Boris Akunin0
Okładka ksiązki - Lewiatan

W 1878 roku Paryżem wstrząsnęła sensacyjna wiadomość o "zbrodni stulecia", dokonanej w posiadłości kolekcjonera indyjskich antyków. Aby ukraść cenną statuetkę...

Boris Akunin0
Okładka ksiązki - Dziwny człowiek / Grzmijcie, fanfary zwycięstwa!. Bruderszaft ze śmiercią, tom 3

Nowa odsłona cyklu Bruderszaft ze śmiercią to kolejne dwie minipowieści utrzymane w eksperymentalnej konwencji ,,powieści-filmu", która ma na celu połączenie...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;