Głowa anioła

Romans, sensacja i zaskakujące zwroty akcji, zresztą jak to zwykle w powieściach Hanny Cygler, która nie lubi się nudzić w jednym gatunku i dostarcza czytelniczkom sporą dawkę dobrej zabawy.

Julia Sarnowska przyjęła zlecenie na renowację zabytkowego pałacyku Hemmerlingów i po wielu latach wraca do rodzinnej miejscowości. Wszystko wokół wydaje się dziwne. Zmienili się też dawni przyjaciele. Tymczasem ktoś próbuje przeszkodzić Julii w pracy. Może to sprawka jej nowego ukochanego? Julia próbuje uporządkować swoją przeszłość, gdy nagle teraźniejszość staje się śmiertelnie niebezpieczna.

Romanse, sensacja, zaskakujące zwroty akcji, zresztą jak to zwykle w powieściach Hanny Cygler, która nie lubi się nudzić w jednym gatunku i dostarcza czytelniczkom sporą dawkę dobrej zabawy.

Hanna Cygler - z urodzenia i zamiłowania gdańszczanka. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności - czytelników i swojej - pisze powieści (nie tylko dla kobiet).

Informacje dodatkowe o Głowa anioła:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2014-05-20
ISBN: 978-83-7818-526-0

Kup książkę Głowa anioła

Głowa anioła - opinie o książce

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2016-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Julia na prośbę swojego przyjaciela wraca po latach do Polski, aby z racji swojego zawodu architekta zająć się odbudową zabytkowego pałacyku. Na miejscu okazuje się, że spotyka wiele przeciwności, od nieprzyjemnego kierownika budowy, po tajemnicze wypadki, które przeszkadzają w renowacji. Julia boleśnie odczuwa powrót ze względów osobistych, powracają bolesne wydarzenia z przeszłości, w których zginął jej przyjaciel, o którą śmierć się obwinia. Nieczyste interesy, romanse, chęć zemsty to wszystko znajdziemy w tej lekturze.
Nie jest to pierwszą pozycja autorki która miałam przyjemność czytać i muszę przyznać że mieszanie się wątków obyczajowo romansowych i kryminalnych jest bardzo udanym zabiegiem. Niemniej jednak zastanawiają się czy sięgnę po część drugą tej historii, gdyż główną bohaterka dość mocno mnie irytowała. I choć książkę przeczytałam jednego dnia (tak mnie wciągnęła ;)) to nie mogę się pozbyć niesmaku wynikającego z moim zdaniem dziecinnego i egoistycznego zachowania Julii.
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-04-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Wiele zwrotów akcji, chwilami zaskakujące i dziwne decyzje, mimo wszystko interesująca fabuła, choć główna bohaterka nieco chimeryczna. Niemniej mi książka podobała się. Być może dlatego, iż lubię twórczość Hanny Cygler. Po kontynuację losów bohaterów sięgnę na pewno.
Avatar użytkownika - OkiemMK
OkiemMK
Przeczytane:2014-06-30, Ocena: 3, Przeczytałam,
Julia Sarnowska będąca nadal w żałobie po śmierci męża wraca do Polski, by zająć się renowacją zabytkowego pałacyku. Na miejscu wracają wspomnienia oraz niejasna przeszłość połączona z wyrzutami sumienia dotyczącymi śmierci jej nastoletniego chłopaka. Dawni przyjaciele spotykają się ponownie, lecz to już nie ci sami ludzie. Rezydencja to miejsce z wieloma tajemnicami, w którym wypadki dzieją się na porządku dziennym. Wkrótce staje się jasne, iż ktoś nie chce, by pałacyk odzyskał dawną świetność. Julia pragnie uporządkować przeszłość, by jaśniej widzieć przyszłość u boku nowego ukochanego. Jednak teraźniejszość i niebezpieczeństwa związane z jej obecną pracą mogą się okazać poważną przeszkodą, wręcz śmiertelną. Czy Julia uporządkuje swoje życie? Co dzieje się teraz w pałacyku? Na te pytania uzyskacie odpowiedzi czytając Głowę anioła. Głowa anioła to lektura lekka i wielowątkowa. Znajdziecie w niej obyczaj, romans, sensacje, kryminał. To taki swoisty misz-masz, po którym spodziewałam się więcej. Rozochocona pozytywnymi recenzjami postanowiłam sięgnąć po tę pozycję i stwierdziłam, iż jest to lektura, która przypadnie go gustu wielbicielom wielowątkowych obyczajówek, które zawierają w sobie odrobinę sensacji i tajemnic przeszłości bohaterów. Mimo tej wielowątkowości lekturę czytało mi się szybko, a jej język jest przyjemny. Bohaterowie to postacie od początku do końca tajemnicze, skrywające nie jeden sekret, ale przy tym momentami drażniące swoją głupotą i ilością wad. Tłem dla spawy są miasta i miasteczka, które jak to zazwyczaj bywa są siedliskiem plotek i tajemnic, więc jeśli lubicie takie wątki to ta lektura może Wam się spodobać. Perypetie miłosne bohaterów, w tej powieści także są zawiłe - zdrady, romanse na każdym kroku. Ja osobiście wolę, gdy tajemnicą objęty jest jeden wątek. Najlepszym jej elementem jest zdecydowanie wątek pałacyku, który w fajny sposób łączy się z przeszłością bohaterów. To największy plus powieści. Tylko drobne elementy zapowiadają, iż koniec tej powieści będzie taki, a nie inny. Niektóre z jego elementów mnie zaskoczyły, inne zniesmaczyły. Nie napiszę Wam co dokładnie, aby nie zdradzać fabuły, ale jestem ciekawa waszego zdania. Poza tym na pierwszy plan Głowy Anioła wysuwa się Julia i jej zawiłe stosunki z facetami, ojcem czy przyjaciółkami. Jest to pierwsza część serii, w sprzedaży od 17 czerwca, jest także jej druga część Dwie głowy anioła i mimo braku zachwytu nad tą historią, jestem ciekawa co też znajduje się w kolejnej części serii, gdyż po prostu mam wrażenie, że autorka wyczerpała wiele istotnych wątków. Podsumowując Głowa anioła to powieść wielowątkowa, na którą składa się romans, sensacja czy kryminał. Historia, która skrywa nie jedną tajemnicę i którą polecę wielbicielom opisanej powyżej literatury.
Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2015-08-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Nie sięgam po książki obyczajowe. Zazwyczaj mnie drażnią, bo ich bohaterki są rozlazłe, same nie wiedzą, czego chcą, kogo lubią, kogo kochają i z kim chcą mieszkać. Zazwyczaj, bo od każdej reguły są wyjątki i dobre obyczajówki też zdarzyło mi się czytać. Mało ich było, ale jednak i takie wpadły w moje ręce. "Głowę anioła" dopadłam w bibliotece i postanowiłam spróbować czegoś nowego. Uczucia mam mieszane, bo do połowy książki było naprawdę sympatycznie, interesująco i chociaż nie porywało bezgranicznie, to jednak intrygowało wystarczająco, żeby sięgać po książkę z ochotą. W połowie jednak główna bohaterka mnie zirytowała okrutnie, aż musiałam zamknąć lekturę i przez noc pogodzić się z biegiem wydarzeń. Wróciłam, bo ciekawiło mnie, jak to się skończy, ale już mocno zdystansowana dobijałam do końca. A na końcu autorka mnie zniesmaczyła tym, co wymyśliła... i teraz to już zupełnie nie wiem, jak ocenić całość. Julia, młoda wdowa powraca ze Stanów do swojej rodzinnej miejscowości, żeby zająć się renowacją zabytkowego pałacyku. Musi przystosować się do życia w Polsce, oswoić ze zmianami i odnowić zaniedbane relacje towarzyskie. Jest to trudne, bo powracają wspomnienia, odradzają się relacje, które nie powinny się odrodzić. Dodatkowo Julia zakochuje się w pewnym uroczym mężczyźnie, na początku są w związku bez zobowiązań, z czasem robi się poważniej i wtedy pojawiają się liczne problemy. Typowy dla powieści obyczajowych schemat pełen wzlotów, upadków, zdrad i zawodów. Na jaw wychodzą różne tajemnice z przeszłości, a także okazuje się, że nie każdy jest tym za kogo się podaje i nie każdemu można bezgranicznie wierzyć. Jak w życiu. Zakończenie pozostawia niesmak, bo zostało totalnie przekombinowane, ale to już każdy musi sam przeczytać i ocenić. Nie wykluczam, że dla innych ten zwrot akcji będzie cudownym rozwiązaniem. Bardzo przyjemna książka językowo, czyta się wyśmienicie. Od razu widać, że autorka ma lekkie pióro i potrafi przelewać swoje pomysły na papier tak, żeby nie nudzić czytelnika. Gorzej z samymi pomysłami, które chwilami wydawały mi się całkiem w porządku, chwilami całkowicie nietrafione. Bohaterowie przedstawieni bardzo współcześnie i nowocześnie, co nie do końca jest dobre, chociaż może i jest odzwierciedleniem rzeczywistości... Nie wiem, wolę wierzyć, że jednak świat dookoła to nie tylko zdrady, oszustwa i niezdecydowane kobiety, które idą do łóżka z każdym. Nie jest to literatura najwyższych lotów, raczej niewymagająca pozycja idealna do odprężenia po ciężkim dniu. Planuję jednak przeczytać kolejną część. Koniecznie muszę sprawdzić, w którym kierunku potoczyła się historia Julki.
Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2015-07-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2015,
Głowa anioła to trzecia z kolei książka tej autorki, którą miałam okazję przeczytać, nie licząc audiobooka Tryb warunkowy. To współczesna powieść obyczajowa, a właściwie romans z mocnym wątkiem kryminalnym. Julia Sarnowska przyjeżdża do Polski ze Stanów Zjednoczonych na prośbę przyjaciela, aby zająć się renowacją zabytkowego pałacyku, znajdującego się w jej rodzinnej miejscowości. Jej pobyt za granicą spowodował, że wracając w rodzinne strony odnajduje wiele zmian zarówno w okolicy, jak i wśród swoich przyjaciół z lat szkolnych. W K. wdaje się w romans z jednym z pracowników - Aleksem, zatrudnionym przy pracach remontowych pałacyku, ale nie jest pewna czy ten związek się utrzyma. Wracają wspomnienia, w których wciąż obecny jest Michał, jej były kochanek a obecnie mąż jednej z przyjaciółek. Tymczasem w okolicy dzieją się dziwne rzeczy, ktoś coś knuje i to na wysoką skalę, ktoś próbuje zniechęcić Julię do pracy w pałacyku, dochodzi nawet do dość drastycznej sceny. Czy związek Julii i Aleksa się utrzyma, czy Julia dowie się, kto próbuje ją zniszczyć i kto jest tak właściwie jej wrogiem a kto przyjacielem? Kto stoi za kradzieżą samochodów i innymi przestępstwami, które mają miejsca w K.? Tego oczywiście nie zdradzę. Mam nadzieję, że zachęcę potencjalnego czytelnika, aby sam sprawdził sięgając po tę lekturę. Początek książki był dla mnie trochę monotonny. Irytowała mnie postać głównej bohaterki i przyznam szczerze, że do samego końca nie potrafiłam obdarzyć jej sympatią. Młoda wdowa, niezależna finansowo kobieta wdaje się w romans z robotnikiem... takie to trochę wydało mi się zbyt infantylne, wręcz naiwne. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem, zwłaszcza, gdy pojawiły się sygnały sensacyjne a fabuła książki zaczęła zmieniać się ze spokojnej małomiasteczkowej w coraz bardziej ciekawą, wręcz kryminalną, lektura zaczęła mnie wciągać. Romans przeplatał się z intrygą, sensacja z tajemniczością, i zaskakujące zwroty akcji powodowały, że nie mogłam się od tej lektury oderwać. Autorka ma bardzo specyficzny styl pisania swoich książek, stwierdzam to przynajmniej po tych, które dotąd przeczytałam. Nie zadowala się jednym gatunkiem powieści tylko wplata w fabułę różne. I tak w jednej powieści znajdziemy zarówno romans, jak i sensację. Sporą dawkę tajemnicy i sporą dawkę humoru. Pisze tak, aby każdy czytelnik znalazł coś dla siebie. Treść książki podzielona jest na krótkie rozdziały, co w moim przypadku powoduje, że jak tylko skończę czytać jeden rozdział to zaglądam ile stron ma kolejny i... oczywiście jest tak, że mimo iż już dawno powinnam lekturę odłożyć, bo na przykład wypadałoby iść spać, to jest: ,,OK jeszcze jeden rozdział i..." Muszę też przyznać, że okładka książki jest bardzo zachęcająca i po prostu śliczna. Kiedy pierwszy raz wzięłam do ręki tę powieść, a drobne wytłoczenia liści zaczęły skrzyć się w świetle księgarni, to już wiedziałam, że chcę mieć tę książkę bo... znając autorkę wiem, że nie zawiodę się jeśli chodzi o treść, a drugie, że będzie ładnie prezentować się na półce. Wiem, trochę to snobistyczne, ale co ja na to poradzę, że lubię jak książki ozdabiają moje pokoje. Książka jest bardzo ładnie wydana i do tego ciekawa, czegóż może chcieć więcej taka bibliomanka jak ja. Polecam tę powieść zarówno miłośnikom romantycznych historii, jak i miłośnikom sensacji.
Avatar użytkownika - kansia4
kansia4
Przeczytane:2015-02-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Ciekawa historia z kryminałem i romansem w tle. Na tyle mnie zaciekawiła, że chcę przeczytać ciąg dalszy.
Avatar użytkownika - Ene123
Ene123
Przeczytane:2014-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książkę czytało się bardzo dobrze. Wartka akcja bardzo mnie wciągnęła i przeczytałam ją w niecały dzień.
,,Głowa anioła" to kolejna świetna powieść Hanny Cygler, która po raz kolejny udowadnia, że wie, co robi. Jest to powieść bogata w różnorakie wątki: od sensacji po romans, co powinno usatysfakcjonować wiele osób. Być może fabuła okazała się z lekka przesycona romantyzmem, ale nie zmienia to faktu, iż historia wciąga. I intryguje aż do samego końca. Finał okazuje się naprawdę sporym zaskoczeniem, co dodatkowo przemawia na jej korzyść. Dlatego warto uwzględnić tę powieść w swoich planach czytelniczych. Miła lektura gwarantowana.
Na wstępie pragnę podziękować Domowi Wydawniczemu REBIS za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Po przeczytaniu ,,Greckiej mozaiki" byłam przekonana, iż z ogromną przyjemnością sięgnę po inne tytuły autorstwa Pani Hanny Cygler. Nie musiałam zbyt długo czekać, gdy w zapowiedziach wydawniczych pojawiło się wznowienie powieści ,,Głowa anioła", po którą oczywiście niechybnie sięgnęłam. W książce poznajemy młodą panią architekt Julię, która po latach pobytu za granicą na prośbę swoich przyjaciół z dzieciństwa i wczesnej młodości przyjeżdża do rodzinnego miasteczka K., aby dopilnować prac renowacyjnych w pałacu znajdującego się nieopodal K., w Powierowie... Jedną z pierwszych osób, które kobieta spotyka na swojej drodze jest na pierwszy rzut oka dosyć gburowaty kierownik budowy - Aleks Matulis. Mężczyzna jest również niezwykle tajemniczy lecz widać, że zna się na swojej pracy. Z biegiem czasu pierwsze wrażenie naszej pani architekt o Matulisie ulega zmianie o 180 stopni, a relacje między bohaterami coraz bardziej się zacieśniają i dowiadują się oni o sobie stopniowo coraz więcej. Jednakże wciąż pozostają pewne tajemnice i cienie przeszłości. W tle obserwujemy też bardzo wiele innych relacji międzyludzkich, jak chociażby te pomiędzy paczką dawnych przyjaciół. Jak się okazuje wcale nie są one tak proste i oczywiste jak mogłoby się początkowo wydawać... Mnóstwo w nich niedomówień, nie zamkniętych spraw oraz zadawnionych rozczarowań i żalów. ,,Głowa anioła" nie jest jednak ckliwym romansem. W powieści nie zabrakło również wątku kryminalnego i całego mnóstwa sekretów... Jeśli więc chcecie się przekonać kto tak naprawdę jest kim w tej układance i przyjrzeć się wraz z autorką bardzo różnym scenariuszom napisanym przez życie dla stworzonych przez nią, de facto bardzo umiejętnie, bohaterów to koniecznie zajrzyjcie na karty powieści . Gorąco polecam, a sama zabieram się za lekturę tomu II, który ukaże się na rynku już 17 czerwca!
Avatar użytkownika - Alex9
Alex9
Przeczytane:2014-06-08, Przeczytałam,

Życie pisze różne scenariusze, czasem zupełnie inne od tych, jakich sobie życzymy. Czasem impuls, potrzeba chwili lub inny, mniej lub bardziej, niezrozumiały powód pcha nas do podjęcia decyzji, której jeszcze nie tak dawno nie braliśmy pod uwagę. Nagle okazuje się, że wybieramy drogę, jaką uważaliśmy za ślepą uliczkę, a ta nie jest taka jaką mamy w pamięci.

K. nie jest metropolią, a wspomnienia Julii z tego miasteczka mają dla niej słodko-gorzki smak. Powrotu do tego miejsca nie planowała, teraz była już całkiem inną osobą, nie tamtą dziewczyną, lecz odnoszącą międzynarodowe sukcesy architektką. Podążyła za swoimi marzeniami, wykorzystała łut szczęścia dając w zamian swoją ciężką pracę. Ale coś pchnęło ją by przyjąć ofertę wydającą się dla większości czymś niegodnym jej. Przywrócenie do świetności zrujnowanego pałacyku to zadanie Julii, jej doświadczenie i wiedza są nieocenione dla tego projektu, lecz czy wszyscy tak sądzą? Okazuje się, że rzeczywistość jaką zapamiętała kobieta różni się od tej do jakiej powraca. Te same osoby czy też całkiem obcy ludzie? Kiedyś łączyła ją z dawnymi przyjaciółmi silna więź, ale wtedy byli młodzi, od tego czasu wiele się wydarzyło. Może trzeba w końcu zapomnieć o przeszłości, chociaż ona na każdym kroku daje o sobie znać, i brać życie takim jakim jest oraz skorzystać z pojawiających się szans? Nowe uczucie wydaje się być dobrym lekiem na to, co wydarzyło dawniej, ale w Julii nadal tkwi historia sprzed lat ... Nikt oczywiście nie mówi o miłości, nie w tych okolicznościach, nie do tego mężczyzny, to w ogóle nie czas na takie uczucie.

Niedopowiedzenia, tajemnice, kłamstwa, niezabliźnione rany, niełatwy bagaż niesie z sobą i Julia i jej znajomi. Każdy z nich ukrywa coś nie tylko przed innymi, ale i przed samym sobą. Przeszłość nie chce dać za wygraną, ale to w teraźniejszości toczy się gra, w jakiej stawką jest przyszłość i to nie tylko jednej osoby. Wiele zmieniło się od czasu gdy opuściła K. i Polskę, jednak pewne sprawy nadal ranią, podobnie jak poczucie winy, lecz czy to ostatnie powinno być odczuwane? Praca przy restauracji pałacyku miała być odskocznią od tego, co było, ale okazała się czymś więcej. Przyniosła niespodzianki, czasem wręcz śmiertelne i prawdę jak z sensacyjnej opowieści ...

Jakiej lektury oczekiwałam po "Głowie anioła"? Nie do końca takiej, którą otrzymałam, ponieważ książka Hanny Cygler okazała się o wiele bardziej zaskakującą i wciągająca historią. Autorka nie  zamyka się w jednym gatunku, przeplata elementy obyczajowe z kryminalnymi oraz tematem uczuć - wcale nieoczywistych czy też z góry przewidywalnych. Bohaterowie to ludzie mający wady i zalety, odczuwający rozterki, popełniający błędy i nie zawsze je zauważający. Jednakże dzięki nim całość jest ciekawa i nieoczywista. Hanna Cygler dała czytelnikom opowieść w jakiej nie brak tajemnic, dramatycznych wydarzeń oraz niełatwych decyzji, jest w niej również miejsce i na miłość i wątek sensacyjny. Nie ma w niej łatwych decyzji i prostych odpowiedzi, a postacie nie wybierają najprostszej drogi. Jednak to właśnie, między innymi, w tym tkwi siła "Głowy anioła", resztę najlepiej odkryć podczas czytania.

Avatar użytkownika - nasturia
nasturia
Przeczytane:2014-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku,
W 2004 roku ,,Głowa anioła" po raz pierwszy pojawiła się na rynku wydawniczym. Po dziecięciu latach, za sprawą Domu Wydawniczego Rebis, mamy możliwość ponownie spotkać się z Julią i jej przyjaciółmi w odświeżonej treści oraz szacie graficznej okładki. Tym razem autorka zabiera nas do nadmorskiego miasteczka K. Znajduje się tam zabytkowy pałac, na terenie którego trwają prace remontowe. Aktualnym właścicielem obiektu jest Tomek Morawiecki. Postanawia on sprowadzić do miasteczka światowej sławy panią architekt, Julię Cassini, swoją szkolną koleżankę. Przyjazd Julii wprowadza zamieszanie wśród dawnej paczki przyjaciół, ale nie tylko wśród nich. Pod urokiem pani architekt znajduje się również Alek Matulis, tajemniczy młody mężczyzna, pracujący przy renowacji pałacyku Hemerlingów. I kiedy wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem, powracają demony przeszłości, teraźniejszość zaczyna być coraz groźniejsza, a przyszłość rysuje się w ciemnych kolorach. Hanna Cygler przyzwyczaiła mnie, że w jej książkach dzieje się bardzo dużo, szybko, i zaskakująco. I tym razem powieść jest wielowarstwowa, momentami wydaje się, że tych warstw jest może zbyt wiele, akcja powieści dzieje się w zawrotnym tempie, tak jak i czyta się tę powieść, przeszłość tłumaczy teraźniejszość, a teraźniejszość odbija światło przeszłości. Brakło mi tylko jednego - zaskoczenia. Od mniej więcej połowy książki jej finał był dla mnie już oczywisty, niestety, bo wpłynęło to dość znacznie na moje zainteresowanie książką. Plusem jest jak zwykle doskonała umiejętność opowiadania, jaką pani Cygler posiada. To, że tak wiele wątków potrafi zamknąć w nierozerwalną całość budzi mój ogromny szacunek i podziw dla kunsztu pisarskiego. Powieść zdecydowanie zasługuje na uwagę, szczególnie tych czytelniczek i czytelników, którzy lubią połączenie romansu, kryminału i powieści obyczajowej w jednej książce. A jeśli ,,Głowa anioła" wam się spodoba, to mam dobrą wiadomość - Hanna Cygler napisała kontynuację losów Julii i Aleksa, ,,Dwie głowy anioła". Jeszcze w tym roku ukaże się wznowienie drugiej części z bardzo klimatyczną, świetnie dobraną do treści okładką.
Avatar użytkownika - aishatsw
aishatsw
Przeczytane:2014-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Od wydawnictw, Przeczytane,
Od dłuższego czasu chciałam zapoznać się z twórczością Hanny Cygler, o której powieściach słyszałam wiele dobrych opinii. Okazja trafiła się, gdy Dom Wydawniczy Rebis wznowił wydanie Głowy Anioła. Powieść zwróciła moją uwagę piękną i klimatyczną okładką. Czy to, co znalazłam w środku także mnie zachwyciło? Julia Sarnowska wraca po latach do Polski, by na prośbę przyjaciela zająć się renowacją zabytkowego pałacyku. Za granicą, gdzie uciekła po traumatycznych wydarzeniach z młodości, Julia odniosła wielki sukces. Jest wziętą panią architekt, właścicielką świetnie prosperującej firmy i kobietą zamożną. Z Polską łączą ją już tylko wspomnienia, jednak z zapałem podchodzi do nowych obowiązków. Spotyka także interesującego mężczyznę i choć sama przed sobą nie chce tego przyznać, kiełkuje w niej uczucie. Kiedy Julia usiłuje uporządkować zagmatwaną przeszłość, w jej otoczeniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. To nie pierwszy wypadek w pałacyku, czyżby komuś zależało, by Julia nie dokończyła pracy? Miłość, napięcie i tajemnica z przeszłości - to połączenie dość popularne i odnoszące sukces. Nie inaczej jest jest i tym razem. Kiedy rozpoczynałam swoje spotkanie z Głową Anioła, spodziewałam się lekkiej powieści obyczajowej, nawet romansu. Okazało się jednak, że Hanna Cygler nie lubi zamykać swoich historii w ramkach jednego gatunku i chętnie łączy je sobą, zręcznie żonglując akcją. Główną bohaterką powieści jest Julia, kobieta spełniona zawodowo i bardzo zamożna. Nie mogąc dojść do siebie po śmierci męża, przyjmuje propozycję przyjaciela z młodzieńczych lat, który chce, by zajęła się modernizacją zabytkowego pałacyku. Powrót do rodzinnego domu przypomina jednak o wydarzeniach z przeszłości i tajemniczej śmierci, która kładzie się cieniem na życiu Julii i jej przyjaciół. Aby zrobić kolejny krok do przodu i zacząć nowe życie, nasza bohaterka zmuszona będzie rozliczyć się z przeszłością. Czy jej się uda? Nie można odmówić Hannie Cygler talentu w snuciu rozbudowanych, wielowątkowych historii, które swoją fabułą sięgają odległych lat, a przy tym są pełne realizmu, uroku i tajemnic. Nie można odmówić jej talentu do tworzenia nietuzinkowych, charakterystycznych postaci, obciążonych latami doświadczeń i skrywanymi uczuciami. I w końcu: nie można jej odmówić talentu do umiejętnego łączenia tych walorów w powieść, którą bardzo przyjemnie się czyta. Głowa Anioła z pewnością zachwyci czytelniczki, które lubią książki o miłości, ale oczekują po nich czegoś więcej niż banalnej historyjki. W powieści Hanny Cygler tego więcej jest naprawdę sporo!
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, pożyczone ;),
Rewelacyjna książka. Książka którą bardzo dobrze mi się czytało. Jak zwykle w książkach tej autorki jest mała tajemnica z którą czytelnik musi się zmierzyć. Gdzie nigdy nie wiemy kto jest przyjacielem a kto wrogiem. Z pozoru przyjacielsko nastawione osoby okazują się tymi których powinniśmy się wystrzegać. Autorka poruszyła tu takie tematy jak miłość, zdrada, przyjaźń, zaufanie oraz co wywarło na mnie duże wrażenie poruszyła temat odmiennej orientacji seksualnej.
Avatar użytkownika - Aggatta
Przeczytane:2015-03-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Grecka mozaika
Hanna Cygler0
Okładka ksiązki - Grecka mozaika

Korfu, lato 2010 roku. Spokój Jannisa Kassalisa mąci pojawienie się tajemniczej, młodej Polki. Dziewczyna ma podstawy podejrzewać, że jest jego...

Za cudze grzechy
Hanna Cygler0
Okładka ksiązki - Za cudze grzechy

Europejska podróż pełna namiętności. Kontynuacja powieści W cudzym domu to prawdziwie europejska, pełna przygód podróż. Los nikogo nie oszczędza. Rozalia...