Gniewne dziecko

Wszystkie dzieci miewają złe dni, kiedy nic nie układa się po ich myśli. Jednak dla niektórych wybuchy złości, frustracja i obrażanie się są normą. Kiedy złość dziecka stanowi zagrożenie dla jego wyników w nauce, relacji z rówieśnikami i wprowadza napięcie w stosunkach rodzinnych, które odbija się na wszystkich jej członkach, czas, aby rodzice zadali sobie pytanie: gdzie jest granica złości okazywanej przez nasze dziecko?Psycholog dziecięcy, doktor Tim Murphy, pomaga setkom rodzin zrozumieć zarówno przyczyny, jak i konsekwencje złości pojawiającej się w dzieciństwie i opracować skuteczne strategie rozbrojenia tej bomby z opóźnionym zapłonem, dopóki jest na to czas. Książka pokazuje, jak wykorzystując proste, bezpośrednie techniki, pomóc gniewnemu dziecku zrozumieć, co wywołuje napady złości i wypracować nowe metody radzenia sobie z zapalnymi sytuacjami.Tim Murphy był profesorem pediatrii na Uniwersytecie w Pittsburghu, gdzie obecnie wykłada. Od 1996 roku jest członkiem Senatu Stanowego Pensylwanii oraz licznych komisji dotyczących zdrowia publicznego i opieki społecznej.Loriann Hoff Oberlin jest autorką kilku książek, w tym Working at Home While the Kids Are There, Too i Surviving Separation and Divorce: A Woman?s Guide to Making It Through the First Year. Współpracuje z wieloma czasopismami.

Informacje dodatkowe o Gniewne dziecko:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2011-09-13
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Gniewne dziecko

Gniewne dziecko - opinie o książce

Książka z pewnością pomocna w zrozumieniu małego złośnika. Wskazuje też błędy wychowawcze, które przyczyniają się do wykształcenia gwałtownych zachowań u dzieci w każdym wieku i podpowiada, co zmienić (w zależności od rodzaju problemu), by dziecku pomóc. Z książki można się dowiedzieć również, kiedy nerwowość dziecka może wynikać z poważnych problemów zdrowotnych (choćby ADHD). Książka miejscami nieco przegadana, taka "amerykańska". Mimo to polecam, bo rzeczywiście pomaga zrozumieć, w jaki sposób nieświadomie przyczyniamy się do gniewu dziecka.