Gorzka czekolada

Miłość, seks, przygoda, wielki świat.

Wzruszająca i trzymająca w napięciu powieść obyczajowa z życia trzech kobiet rozgrywa się przez wiele lat w różnych częściach świata. Melanie, rozpieszczona osiemnastoletnia Angielka, wdaje się we flirt z ojczymem i zostaje wysłana przez matkę do Los Angeles. Laure, piękna Haitanka, przypadkowo zachodzi w ciążę i ucieka od srogiej babki, wyjeżdżając z ojczyzny do Chicago. Jej służąca i powiernica, Ameline, także nagle musi zmienić swój los... Doświadczą smaku zdrady i dojrzeją do miłości. Czy spełnią swoje marzenia?

Informacje dodatkowe o Gorzka czekolada:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010-08-18
ISBN: 978-83-247-1119-2
Tytuł oryginału: Bitter chocolate
Tłumaczenie: Rafał Lisiński

Kup książkę Gorzka czekolada

Gorzka czekolada - opinie o książce

Książka opowiadająca o losach trzech dziewczyn, a potem kobiet. Od ich decyzji zależy ich przyszłe życie.

Historia trzech kobiet. Najbardziej przypadla mi do gustu historia Laury i Ameline. Melani jakby byla tylko malym dodatkiem. Zawilosci życia, trudne decyzje, błędy młodości.

Avatar użytkownika - moniapili
moniapili
Przeczytane:2019-05-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

Mądra i wzruszająca opowieść o trzech silnych kobietach. Potrafię zrozumieć decyzje każdej z nich i nie oceniać ich ani krytykować, wczuć się w ich losy... Będę tesknić za Laurą, bo ona najbardziej zapadła mi w serce. Szczerze polecam.

Maria Seweryn pięknie oddała charakter każdej z bohaterek w audiobooku (wielki szacunek, ponieważ wolę, kiedy czytają mężczyźni). To pierwsza powieść Lesley Lokko, którą przeczytałam - na pewno sięgnę po kolejne.

Avatar użytkownika - eti
Przeczytane:2013-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Jedna bogata, druga biedna
Lesley Lokko0
Okładka ksiązki - Jedna bogata, druga biedna

Mimo że bajecznie bogata Nik, zakompleksiona Tory i uboga Caryn wychowywały się w różnych środowiskach, w szkole zaprzyjaźniły się na zawsze. A...

Szafranowe niebo
Lesley Lokko0
Okładka ksiązki - Szafranowe niebo

Opowiadając dzieje dwóch rodzin, połączonych osobą wszechwładnego ojca, autorce udało się mistrzowsko opisać współczesny świat. Historia...