Gra w kłamstwa

Tom 1 cyklu The Lying Game

„Gra w Kłamstwa” to pierwszy tom nowej serii Sary Shepard (autorki bestsellerowej sagi „Pretty Little Liars”) opowiadający historię Emmy i Sutton – bliźniaczek rozdzielonych tuż po urodzeniu, które po wielu latach mają szansę się spotkać. Jednak w wyniku dziwnych zdarzeń Emma jest zmuszona udawać siostrę, która w tajemniczych okolicznościach zaginęła.

Na podstawie tej powieści powstał serial „The Lying Game”, jeden z najchętniej oglądanych seriali młodzieżowych w USA i w polskim Internecie.

Sara Shepard to gwarancja jakości. Wszystkie tomy serii „Pretty Little Liars” cieszą się niesłabnącą popularnością i zaskarbiły sobie rzesze wiernych fanek – na polskim profilu FB aż 28 tysięcy!

Informacje dodatkowe o Gra w kłamstwa:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2013-10-09
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7515-235-7
Tytuł oryginału: The Lying Game
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Mariusz Gądek

Kup książkę Gra w kłamstwa

Gra w kłamstwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - kjakksiazka
kjakksiazka
Przeczytane:2019-03-10,

Kłamstwo często doprowadza do negatywnych emocji. Niszczy związek, przyjaźń, a przede wszystkim kontakty między ludźmi . Kłamstwa nie można potraktować jako głupi żart. To nie zabawa, w której w powiemy ‘Mamy Cię’ i już po kłopocie. Oszustwo wyrządza krzywdę. Bohaterki książki ‘Gra w kłamstwa’ Sary Shepard przekonały się, co oznacza oraz jakie skutki przynosi ciągłe mataczenie i wprowadzanie ludzi w błąd.

Stany Zjednoczone, bogata, kochająca rodzina, dobry dom to życie Sutton. Ciągła zmiana otoczenia, brak pieniędzy oraz miłości to warunki w jakich musiała egzystować  Emma. Co łączy dwie główne bohaterki? Przeszłość? Nie wiedza na temat swojego pochodzenia? Pokrewieństwo? A może fizyczne podobieństwo? Czy Emma poradzi sobie z niespodziankami, czekającymi u progu domu Sutton? Czy tajemnice ujrzą światło dzienne?

Sara Shepard powraca z nową powieścią o sekretach i kłamstwach , która zdobyła rzeszę fanów na całym świecie. Po ‘Pretty Little Liars, czas na nową serię, również fascynującą i skierowaną wprost do nastoletnich dziewczyn. ‘Gra w kłamstwa’ to powieść o problemach adoptowanych dzieci, które zostają rozdzielone i trafiają do różnych rodzin, ale również o przyjaźni oraz niebezpiecznych zabawach nastolatek, niosących ze sobą tragiczne skutki.  Mamy do czynienia z morderstwem, nienawiścią, szkolnym gwiazdorzeniem oraz z bogactwem amerykańskich dzieci. Twórczość autorki to czytadło dla dziewczyn w wieku gimnazjalnym i licealnym. Osobiście przyznam, że książkę przeczytałam jednym tchem, może dlatego, że jest lekka i przyjemna. Nie trzeba wiele myśleć i analizować. Po prostu mknie się do przodu, nie zastanawiając się zbytnio. Fakt, nie jest to lektura ciężkiego kalibru o wysokich lotach. Uważam, że młode dziewczyny jak najbardziej będą zainteresowane losem naszych głównych bohaterek, a cały cykl przypadnie im do gustu. Intrygi, kłamstwa, pewność siebie i liczne kłopoty to rzeczy, które pozwalały mi w wieku czternastu lat zgłębiać się w literaturę młodzieżową i po części mnie fascynowały.

Gwarantuję, że pomysł autorki na nową serię spodoba się i stracicie kontakt z rzeczywistością. O to właśnie chodzi, by pokochać historię i wyczekiwać każdego nowego tomu, ukazującego się nakładem wydawnictwa. Nie znacie jeszcze twórczości Sary Shepard? Zacznijcie od ‘Gry w kłamstwa’.

Avatar użytkownika - Cartercon
Cartercon
Przeczytane:2017-01-19, Ocena: 6, Przeczytałam, wyzwanie 52 książki 2017,
Kiedy dowiadujesz się o swojej zaginionej bliźniaczce chciałabyś się z nią spotkać. W takiej też sytuacji znalazła się Emma. Umawia się na spotkanie ze swoją bliźniaczką Sutton, jednak ta się nie pojawia i ślad po niej ginie. Emma szuka pomocy na policji, ale przez wybryki siostry wszyscy uważają, że to kolejny żart Sutton. Jak w tej sytuacji poradzi sobie Emma i czy odnajdzie Sutton?
Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2017-01-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 100 książek 2017,
Intrygująca. Nie można doczekać się kiedy weźmie się do ręki kolejne części. Dwie siostry bliźniaczki. Suuton - prawdziwa zołza i Emma -totalne jej przeciwieństwo. Jedna martwa, druga żywa. Pierwsza ma wszystko - kochającą rodzine, dom, pieniądze, druga nie ma nic - porzucona później niż jej siostra doznała biedy, tułała się po rodzinach zastępczych, aby w końcu trafić do domu bliźniaczki. Emma bardzo chce poznać Sutton lecz nie ma okazji, bo ta nie żyje. Odkrywa coraz to nowe okolicznośći, ale do samego końca nie wiadomo co stało się z wredną siostrą. Świetna książka młodzieżowa, która pokazuje jak bardzo sytuacja życiowa może wpłynąć na osobowość.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
Lekka, przyjemna książka z tajemniczym wątkiem, idealna dla fanów "Pretty Little Liars" i nie tylko. Momentami nieco naiwna (kiedy Emma rzuca wszystko i jedzie odwiedzić siostrę bliźniaczkę po jednej wiadomości na fb), zabawna i mrożąca krew w żyłach. Widać tu zupełnie skrajne zachowania sióstr - Emma, wychowana w rodzinach zastępczych wydaje się być bardziej grzeczna i ułożona niż Sutton, która jest rozpuszczona i zwyczajnie wredna. Sutton z zachowania przypomina mi Ali z PLL. A sama Gra w Kłamstwa wciąga. Jestem ciekawa, co też dziewczyny wymyślą, żeby się "zabawić". Podoba mi się wprowadzenie rozdziałów z przebłyskami pamięci Sutton, wprowadzają trochę zamieszania, a jednocześnie stanowią częściowe wyjaśnienie wydarzeń z przeszłości. Ciekawa ostatecznego rozwiązania i wykrycia przez Emmę mordercy Sutton, zagłębiam się w kolejne tomy.
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2015-01-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Emma nie ma łatwego życia; błąka się od jednej rodziny zastępczej do drugiej, nigdzie nie jest szczęśliwa, pragnie rodzinnego ciepła. Gdy pewnego dnia trafia na filmik z udziałem dziewczyny, która wygląda dokładnie tak samo, zaczyna odkrywać prawdę. Wtedy też domyśla się, że ma siostrę bliźniaczkę, z którą zostały rozdzielone w dzieciństwie. Emma szybko znajduje ją na portalu społecznościowym i umawiają się na spotkanie. Na miejscu jednak okazuje się, że Sutton nie żyje, a Emma musi zająć jej miejsce i udawać swoją siostrę. Dziewczyna zostaje wciągnięta w jakąś dziwną grę i stara się odkryć prawdę. Co się stało z Sutton? Emma i Sutton żyją w całkiem innych światach. Emma zdana jest właściwie sama na siebie, błąka się po różnych rodzinach, nigdy nie zaznała prawdziwego rodzinnego ciepła. Sutton natomiast ma kochająca rodzinę, niczego jej nie brakuje, jest popularna w szkole. I nagle ta trochę zagubiona dziewczyna musi wskoczyć na miejsce swojej siostry, której tak naprawdę nawet nie zdążyła poznać. Gdybym nie wiedziała, kto jest autorką książki, to i tak domyśliłaby się, że jest nią Sara Shepard. Są podobieństwa do serii Pretty Little Liars, bohaterki też nie są szczególnie oryginalne; mnie bardzo przypominają dziewczyny z PLL. Ogólnie dostrzegam tutaj dużo podobieństw. I to mnie właśnie martwi, bo nie mam znowu ochoty na tasiemca, w którym na rozwiązanie będę musiała czekać tysiące części. Chyba mimo wszystko nie jestem aż tak tą książką pochłonięta. Owszem, wciągnęła mnie i zainteresowała, spędziłam z nią miłe popołudnie, ale to tyle. Fajna, lekka lektura, idealna na odstresowanie, ale aż takiego szału nie robi. Miejscami mnie nudziła, zwłaszcza na początku. Wrócę jeszcze do bohaterów. Jedynymi postaciami, które polubiłam są Emma i Ethan. Z prostej przyczyny; oni jako jedyni wydają się tacy normalni i zwyczajni. Reszta bohaterów, a raczej bohaterek to takie typowe amerykańskie nastolatki, o typowych zachowaniach, które dla mnie są irytujące. Książka mi się podobała, więc to, co zaraz napiszę pewnie wyda wam się dziwne. Bo z jednej strony chcę się dowiedzieć, co się stało z siostrą Emmy, ale z drugiej boję się, że to będzie tak jak w PLL, czyli przeciągane na siłę. Nie wiem, ile części będzie, na razie widziałam sześć. Nie jestem pewna, czy chcę się znowu w takie długie serie bawić, bo co za dużo to niezdrowo. Chyba sobie odpuszczę. Przyznaję, że ja w ogóle nie miałam pojęcia, że będzie tyle tomów. Myślałam raczej, że to jest trylogia. kingaczyta.blogspot.com
Avatar użytkownika - nati104
nati104
Przeczytane:2014-07-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Nie można zaprzeczyć, że poprzednia seria Sary Shepard "Pretty Little Liars" odniosła sukces wśród młodzieży. Dlatego zaczynając te książkę nie byłam pewna, czy nie okaże się ona przereklamowana. Na szczęście, tak się nie stało. "Gra w kłamstwa" to pierwsza część kolejnej serii pełnej tajemnic. Jest wciągająca i zaskakująca. Poznajemy bohaterów, którzy skrywają wiele sekretów i towarzyszymy Emmie i Sutton w poszukiwaniu mordercy. Chociaż muszę przyznać, że wątek zaginionych bliźniaczek jest dość naciągany, to książkę czytało mi się przyjemnie.

Ostatnio trafiam na same dobre książki. Po tą powieść sięgnęłam pod wpływem impulsu i nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Ciesze się, że ją przeczytałam bo okazała się genialna.

Historia dwóch sióstr bliźniaczek, które nie mają pojęcia o swoim istnieniu. Jedna tuła siępo rodzinach zastępczych, nigdy nie poznała matczynej miłości.

Druga ma wszystko o czym tylko zamarzy. Dom, rodzine i przyjaciół. Jednak tylko do czasu. Teraz jest martwa a jej życie musi wieść dalej zaginiona bliźniaczka.

Co wydarzyło się podczas Gry w kłamstwa? Kto zabił Sutton? Czy Emma jest w niebezpieczeństwie? Przeczytajcie by się dowiedzieć. Dobra zabawa gwarantowana.

Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2014-03-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Intrygi, kłamstwa, morderstwa, podejrzani. Świat stworzony przez Sarę Shepard w "Grze w kłamstwa" wcale nie jest bezpieczny. Każdy może okazać się mordercą, nikomu nie można ufać. Świetnie napisana, pełna akcji, odrobinę przerażająca opowieść. Utrzymana w podobnym do "Pretty Little Liars" stylu, lecz z zupełnie nowym, niepowtarzalnym i świeżym pomysłem. Już nie mogę doczekać się dalszych części-zapowiada się kolejna świetna seria detektywistyczno-kryminalna dla młodzieży ;)
Avatar użytkownika - Wiiki_books
Przeczytane:2017-07-04, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2017, Z biblioteki,
Uwikłane
Sara Shepard0
Okładka ksiązki - Uwikłane

Kolejny tom popularnej serii „Pretty Little Liars” Po pamiętnych wakacjach na Jamajce Emily, Aria, Spencer i Hanna próbują rozpocząć...

Tajemnice Ali
Sara Shepard0
Okładka ksiązki - Tajemnice Ali

Przyjaciółki z Rosewood – myślisz, że wiesz już o nich wszystko? Dawno temu Emily, Aria, Hanna i Spencer nie wyróżniały się niczym spośród uczennic...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;