Gwiazdozbiór

W Fabryce talentów – podwarszawskiej szkole dla wybitnie uzdolnionych uczniów – zostają znalezione zwłoki jednego z wychowanków. Wkrótce zamordowani zostają kolejni uczniowie, a autopsja u każdego z nich wykazuje postępujące kalectwo, przekreślające ich drogę do sławy. W trakcie śledztwa, prowadzonego przez policyjną detektyw Julię Krawiec, do warszawskiej ASP wpływa list z rysunkami zamordowanych dzieci. Ktoś uwiecznia moment ich śmierci na swoich pracach. Julia musi odnaleźć autora rysunków zanim dojdzie do kolejnego zabójstwa.

Informacje dodatkowe o Gwiazdozbiór:

Gwiazdozbiór - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_owca
zaczytana_owca
Przeczytane:2016-05-27, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2016, domowe zapasy,
Książka okazałą się dla mnie totalnym rozczarowaniem. Po świetnych moich zdaniem "Rajskich ptakach" znacznie zaniżyła poziom. Mam wrażenie, że autorka nie miała ciekawy pomysł na cała historię, ale nie bardzo umiała jej poprowadzić lub też terminy tak ją goniły, że wszystko posałą po tzw. łepkach. Jak wcześniej darzyłam sympatią detektyw Krawiec, to po lekturze "Gwiazdozbioru" zaczęła mnie ona drażnić. Dawno już nie czytałam książki, gdzie główny bohater byłby takim egoistą, nastawionym na własne ja, co ta pani.
Avatar użytkownika - RecenzjeKiti
RecenzjeKiti
Przeczytane:2015-11-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Marta Zaborowska zadebiutowała ,,Uśpieniem", czyli pierwszym tomem z policyjną detektyw Julią Krawiec. Następnie wydała kolejne tomy - ,,Rajskie ptaki" oraz ,,Gwiazdozbiór". Szkoła talentów, wyobrażacie sobie, by już w podstawówce klasy miały określone profile - uczono gry na instrumencie, tańców i innych dyscyplin. W mury szkolne przyjmowano tylko najbardziej zdolne dzieci, ta podstawówka miała być wyjątkowa. I z pewnością była. Szkoda tylko, że musiało wiązać się to z serią zabójstw dzieci, które do niej uczęszczały. Jakie tajemnice kryły szkolne mury? Czy był tam ktoś o nieposzlakowanej reputacji? W jaki sposób wszystkie wątki miały się połączyć? Ile dzieci miało zginąć zanim Julia Krawiec odnajdzie mordercę? Pierwszą część czytałam dwa lata temu, więc od tamtego czasu zdążyłam zapomnieć, o czym był tamten tom. Jedynie miałam kilka przebłysków związanych z Julią Krawiec. Fabuła trzeciego tomu jednak tak mnie zaciekawiła, że postanowiłam zapoznać się z tą powieścią. Jest to lektura, w którą początkowo trochę ciężko się wciągnąć, jednak z biegiem stron to wrażenie ustaje i książkę czyta się z zapartym tchem. Pamiętam, że pierwszy tom czytałam non stop od pierwszej do ostatniej strony, rozmiarowo był podobny do ,,Gwiazdozbioru". W przypadku trzeciej części nie jest już tak kolorowo. Nie jest to książka, którą się czyta na raz, bo może nieco przytłoczyć. Mimo wszystko, przeczytałam ją w dwa wolne popołudnia. Pomimo tego, że jest to obszerna publikacja do samego końca nie wiadomo, kto stoi za zabójstwami. Z przykrością muszę stwierdzić, że niektóre wątki są dość przewidywalne i nawet jeśli dane osoby nie są mordercami to i tak snujemy przypuszczania, że są w jakiś sposób zamieszane w tę sprawę. Nie wiem, jak Was, ale mnie intuicja nie zawiodła. Oprócz wszystkich wątków kryminalnych toczy się życie osobiste Julii Krawiec z pewnym doktorem. To jednak dopiero początek zawirowań, które czekają panią detektyw w tym tomie. ,,Gwiazdozbiór" Marty Zaborowskiej to trzeci tom serii, który można czytać jako odrębną powieść. Pierwszy tom moim zdaniem bardziej trzymał w napięciu i bardziej wciągnęła mnie intryga. Ta część nie jest zła, aczkolwiek w porównaniu do ,,Uśpienia" wypada słabiej.
Avatar użytkownika - ewaramza
ewaramza
Przeczytane:2022-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Niezły kryminał z ciekawą fabułą. Pogratulować wyobraźni. Bardzo dobrze się czyta.
Z czystym sumieniem mogę polecić kolejną książkę tej autorki.

Marta Zaborowska jest  polską autorką, po której książki sięgnęłam  przez przypadek i nie żałuję. Pisze niesamowicie, jej książki do końca trzymają w napięciu a zakończenie zawsze zaskakuje. Bohaterowie są ciekawi, przez co czyta się bardzo przyjemnie. Dzięki tej autorce zaczęłam doceniać polskich pisarzy. Polecam wszystkie części z  sympatyczną komisarz Julią Krawiec.

To moim zdaniem najlepsza książka cyklu o pani detektyw Julii Krawiec. Pomysł na fabułę interesujący. Akcja może nie pędzi na łeb, na szyję ale skutecznie posuwa się do przodu. Szkoda mi tylko, że autorka znowu szablonowo zniszczyła policjantce życie prywatne. Zabiła jej nienarodzone jeszcze dziecko i miłość życia. Nie rozumiem dlaczego w kryminałach policjanci, detektywi niemalże zawsze nie mają życia prywatnego. Przecież to też ludzie. I za to odejmuje jednego plusika.

Avatar użytkownika - NicoMinoru
Przeczytane:2015-11-25, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2015,
Czarne ziarno
Marta Zaborowska0
Okładka ksiązki - Czarne ziarno

Marta Zaborowska powraca do świata bezkompromisowej detektyw Julii Krawiec. W przydomowym ogrodzie na obrzeżach warszawy ginie dziewiętnastoletni...

Rajskie ptaki
Marta Zaborowska0
Okładka ksiązki - Rajskie ptaki

Parna czerwcowa noc. W odrestaurowanym dworku miejscowych notabli odbywają się długo oczekiwane zaręczyny ich syna Eryka z piękną dziewczyną. Dom tonie...