Infekcja

Na ostry dyżur do szpitala Springer trafia staruszek z objawami choroby Alzheimera. Doktor Toby Harper podejrzewa wirusowe zapalenie mózgu i nakazuje wykonanie tomografii komputerowej. Między jednym zabiegiem a drugim jej podopieczny dosłownie rozpływa się w powietrzu. Zanim Toby zdąży go odnaleźć, musi przyjąć kolejnego pacjenta ze zbliżonymi objawami. Jego stan jest beznadziejny. Tym razem diagnoza jest jednoznaczna: zarażenie wirusem, który przenosi się przez bezpośredni kontakt. Stopniowo lekarka ujawnia przerażającą prawdę – epidemia nie jest dziełem przypadku, ale czyjegoś świadomego działania...

Informacje dodatkowe o Infekcja:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2009-10-10
Tytuł oryginału: Life Support
Tłumaczenie: Jan Kraśko

Kup książkę Infekcja

Śmierć jest naszym przystankiem docelowym już w chwili narodzin (…) Nie wiemy tylko, kiedy i o której tam dojedziemy

Infekcja - opinie o książce

Avatar użytkownika - Eirene
Eirene
Przeczytane:2017-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Młoda lekarka doktor Toby przyjmuje na dyżurze rozkojarzonego, nagiego staruszka. Zleca badania i zostawia go samego, gdyż przypisano jej kolejny trudny przypadek na nocnym dyżurze. Kiedy wraca, okazuje się, że starzec zniknął. Po jakimś czasie pojawia się kolejny przypadek starszej osoby, równie rozkojarzonej; jednak zostaje on przejęty przez lekarza prowadzącego, zatrudnianego w prywatnym doku opieki, który staruszek zamieszkiwał. Toby nie podoba się dziwny zbieg okoliczności, doprowadza więc do sekcji zwłok, która kończy się zaskakującą diagnozą, a mianowicie chory cierpiał na chorobę Creutzfeldta-Jakoba. Wpadając na ten trop młoda lekarka znajdzie bratnią duszę, ale jednocześnie sama narazi się na śmiertelne niebezpieczeństwo.
Avatar użytkownika - AMJ1986
AMJ1986
Przeczytane:2016-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Jeśli myślicie, że wasze życie jest trudne i rutynowe to postawcie się w sytuacji doktor Harper, której cały świat postanowił zrobić krzywdę. A wszystko zaczęło się od znikającego staruszka, który miał niespotykaną chorobę. Potem zaczynają się kłopoty w domu, bo opiekun chorej matki zmienia pracę na lepszą, a bohaterka jest na granicy utraty w pracy. Wszystko pozornie wydaje się zbiegiem okoliczności, ale to bardziej skomplikowana sprawa, której rozwikłanie trzyma czytelnika w napięci do samego końca, a przynajmniej mnie trzymało.
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-11-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Tess Gerritsen do tej pory była dla mnie nieznaną autorką. Nie miałam przyjemności zapoznać się z jej twórczości biorąc do rąk ,,iNFEKCJA" nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać i jakie wrażenie zrobi na mnie sama książka. Ciekawa książka, cały czas trzymająca w napięciu, przyjemnie i szybko się czyta "Infekcja" to powieść bardzo dobra z ciekawą intrygą, szybką akcją, czyta się łatwo, przyjemnie i szybko. Książka dobra na taki pochmurny dzień, kiedy to za oknem ciągle pada. Jedyne zastrzeżenia mam takie, że koniec nastąpił zbyt szybko i łatwo.
Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2015-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Doktor Toby pracuje na izbie przyjęć pewnego szpitala. Jest dociekliwa i stara się jak najlepiej pomagać swoim pacjentom. Pewnego dnia trafia na dziwny przypadek chorobowy u pacjenta z renomowanego domu opieki. Splot wydarzeń z tym związanych powoduje olbrzymie zamieszanie w jej życiu. Toczy ona nierówną walkę z lekarzami, którzy prowadzą doświadczenia na ludziach. Wiele wątków, pozornie ze sobą nie związanych, zbiega się odkrywając szokujące wydarzenia.
Avatar użytkownika - kkkkk
kkkkk
Przeczytane:2014-01-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2014,
Bardzo wciągający thriller medyczny. Mam zastrzeżenie jedynie co do opisu na okładce, który zdradza stanowczo zbyt dużo fabuły i sprawia, że wiemy co się wydarzy w 3/4 opowieści. Jeśli więc jakimś cudem ktoś przeczyta tę opinię przed zapoznaniem się ze streszczeniem książki, niech siada do czytania bez zerkania na okładkę i przeżywa zaskakujące wydarzenia od samego początku aż do końca.
Po thriller medyczny chciałam sięgnąć od dłuższego czasu, zawsze było mi jednak jakoś nie po drodze. W końcu skusiłam się na książkę znanej pisarki Tess Gerritsen. Jest ona z zawodu lekarzem internistą, a więc zna się na tym o czym pisze. Jej książki tłumaczone są na ponad 20 języków i od razu stają się bestsellerami. Gdzie tkwi jej fenomen? Na ostry dyżur trafia staruszek Harry Slotkin, jest kompletnie nagi i zdezorientowany. Lekarze podejrzewają Alzhaimera. Nie przeprowadzają jednak potrzebnych badań, ponieważ staruszek znika. Niedługo po tym na ostrym dyżurze pojawia się następny starszy pan. Co się dzieje, czy Toby Harper się tego dowie? Czy ma na to jakiś wpływ związek z domem starców i lekarzem Wallenbergiem? Muszę przyznać, że książki z tego gatunku będę się odtąd dość często pojawiać na moim blogu. Lubicie doktora House'a? Takie książki są podobne, ale tutaj nie obserwujemy jednego, konkretnego pacjenta i jego chorobę, ale kilka niepowiązanych ze sobą wątków. Na koniec wszystko się wyjaśniło, zakończenie wgniotło mnie w fotel. Oczywiście niczego się nie domyśliłam, nie spodziewałam się takich potworności. Spotykamy się tu z wieloma różnorakimi chorobami, specjalistycznymi nazwami, ale nie zostajemy przez autorkę nimi zasypani. Wszystko jest podane wolno, spokojnie, aby się zaznajomić. Nie odnajdziemy tu tylko prób wydania prawidłowej diagnozy, ale śledztwo, zabójstwa. Dowiedziałam się też wielu ciekawych rzeczy, które zapadły mi w pamięć. Autorka czasami używa wulgaryzmów, które dodają uroku książce. Jest tu wiele chorób, sekcji zwłok, które są dość dokładnie opisane, a więc należy trzymać nerwy na wodzy. Bardzo polubiłam główną bohaterkę Toby Harper. Nie poddawała się i chociaż wszyscy byli przeciwko niej uparcie dążyła do celu. W książce jest dużo dialogów, akcja gna, więc czyta się niesamowicie szybko. Okładka prosta, estetyczna, ale ma w sobie to coś. Polecam! Opinia pojawiła się też na moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Avatar użytkownika - Gosia2725
Gosia2725
Przeczytane:2013-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Pochłaniając powieści Cobena natrafiłam na książki Tess Gerritsen. Thrillery medyczne czytam dosłownie jednym tchem:) Dla mnie kryminał z medycyną w tle to wciągające połączenie. Do ostatnich stron trzyma w napięciu. Polecam każdemu kto uwielbia pochłaniać tego typu książki,
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-03-17, 52 książki 2013,
Jest to pierwsza książka Tess, którą przeczytałem, ale myślę że autorka stała się już jedną z moich ulubionych (zaraz po mistrzu Cobenie). Na początku nie byłem zbyt przekonany do tej książki, tym bardziej że napisała ją kobieta, a z reguły uważałem, iż kobiety nie potrafią pisać dobrych powieści tego gatunku. Jak się okazało : myliłem się. I to bardzo. Pierwsze strony nie zaciekawiły mnie specjalnie, okazało się, że toczą się dwa różne wątki i nie miałem pojęcia jak to się ma do siebie. Na szczęście okazało się, że wątki łączą się, dając wyjątkowy efekt końcowy. Drugie pół książki przeczytałem jednym tchem nie mogąc doczekać się rozwiązania. Polecam.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-02-10, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Jedna ze słabszych książek Gerritsen. Eliksiru młodości poszukiwano już w starożytności. Współcześnie, tak jak w "Infekcji", medycyna przeprowadza eksperymenty z wszczepianiem hormonów. Lekarze szaleńcy nie cofną się przed niczym, by realizować swoje zamierzenia. Czoła musi stawić im nieugięta doktor Toby Harper. Powieść troszkę na pograniczu fantastyki. W miarę wartka akcja, ale zakończenie chaotyczne. Nie mniej warto przeczytać, ku przestrodze.

Wyraziste postaci, aura tajemnicy, niezwykły świat medycyny - tak można podsumować tą książkę. Tess Gerritsen jak zwykle napisała powieść, która trzyma w napięciu, zaciekawia i powoduje, że trudno odłożyć książkę nie przeczytawszy jej do końca. Polecam.

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2022-01-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Straszna trochę... Do szpitalnej izby przyjęć trafia pacjent z nietypowymi obiawami a następnie znika bez śladu... Lekarka, trafiając na kolejny podobny przypadek, organizuje sekcję i odkrywa zadziwiająca prawidłowość. Lekarz prowadzący obu pacjentów usiłuje powstrzymać lekarkę przed węszeiem, dyskredytując ją i podważając jej kompetencjie i wiarygodność. Równocześnie młoda prostytutka zostaje, za zgodą swojego alfon, poddane medycznym eksperymentom, ale ucieka swoim oprawcom i szuka schronienia u dawnej koleżanki z branży.

Świetny opis trudów sztuki lekarskiej oraz codziennego życia. Pokazany obraz  ludzi bogatych chcących osiągnąć nieosiągalne czyli ponad wszystko przedłużyć życie nie zważając na konsekwencje swojego postępowania a także skutki uboczne niepożądanych działań . A wśród tego mloda lekarka,  która zauważa niepokojące symptomy jednak poprzez zludny system opieki zdrowotnej i nieszczere intencje wpływowych postaci prawie traci swoja prace a także matke. Czy uda jej się udowodnić trafnie postawioną diagnozę pomimo zagrożenia dla włąsnego życia ? Sprawdżcie sami .

Nie ma to jak w połowie książki zorientować się, że już się ją kiedyś czytało :D No dzień dobry. No ale to nadal moja ukochana Tess Gerritsen. Co prawda wolę cykl o Rizzoli i Isles, ale i tę książke z przyjemnością doczytałam do końca (pomimo przypomnienia sobie zakończenia zbyt wcześnie).

Telefon po północy
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Telefon po północy

W środku nocy Sarah Fontaine budzi dzwonek telefonu. Spokojnie go odbiera, spodziewając się wiadomości od przebywającego w Londynie męża. Tymczasem w słuchawce...

Klub Mefista
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Klub Mefista

Łacińskie słowo "Zgrzeszyłam", zapisane krwią w miejscu brutalnego zabójstwa młodej kobiety, to w dzień Bożego Narodzenia ponure motto dla lekarza...