Inna bajka

W opowieści Kasi Bulicz-Kasprzak jest dużo ciepła, humoru i kobiecej mądrości. To sprawia, że czyta się ją z ogromną przyjemnością. Polecam!

Magdalena Witkiewicz, autorka Opowieści niewiernej

Ciąża. Stan odmienny. Błogosławiony? Nie dla Karoliny! Studentka ostatniego roku chemii ma plany na przyszłość i nie uwzględniają one bycia mamą. Na pewno jeszcze nie teraz! Gdyby mogła cofnąć czas, drugi raz nie byłaby taka głupia. Jak powiedzieć o ciąży rodzicom, babci, przyjaciołom, ojcu dziecka? Może nic nie mówić?

Dziewięć niezwykłych miesięcy zmian i niepokojów sprawi, że Karolina zrozumie siebie, zmądrzeje i odnajdzie miłość życia - synka Jasia.

Kasia Bulicz-Kasprzak lubi czytać książki, biegać po lesie, pić gorzką herbatę.

Pisze powieści, z których każda jest zupełnie inną bajką, bo marzy, by czytelniczki sięgając po nie, zadawały sobie pytanie: "Co też Kasia wymyśliła tym razem?".

Urodziła się w 1976 roku na Dolnym Śląsku, studiowała biologię, później polonistykę. Od 2000 roku związana z podwarszawskim Sulejówkiem, gdzie mieszka z rodziną. Jej pierwsza książka - Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna - wysłana na konkurs na współczesną powieść obyczajową dla kobiet, konkurs ten wygrała i od tej pory ukazują się kolejne powieści: Meandry miłości, Dom na skraju, Nalewka zapomnienia.

Informacje dodatkowe o Inna bajka:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-06-03

Kup książkę Inna bajka

Inna bajka - opinie o książce

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-02-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Już kolejny raz nie zawiodłam się na książce K. Bulicz-Kasprzak. Lekka i przyjemna powieść o nieplanowanym macierzyństwie, przyjaźni i lojalności, o miłości i wyborach życiowych. Polecam
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2016-11-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Co można poświęcić w imię przyjaźni? Czy możliwa jest przyjaźń między kobietą i mężczyzną? Czy przyjaźń uprawnia do ingerowania w życie i związki innych ludzi?
,,Inna bajka" to już trzeci tytuł autorstwa Katarzyny Bulicz - Kasprzak, jaki przeczytałam. Karolinę Jabłońską, studentkę ostatniego roku chemii poznajemy w chwili, gdy orientuje się ona, że najprawdopodobniej jest w ciąży. Zaznaczyć należy, iż ciąża ta jest nieplanowana - stan ów jest efektem zaledwie jednej płomiennej nocy... Jako, że nasza bohaterka lada moment kończy studia i ma skonkretyzowane plany na swoją przyszłość początkowo ma jeszcze niewielkie złudzenia, co do tego, że jednak nie nosi pod sercem dziecka. Wizyta u lekarza pozbawia ją jednak tej płonnej nadziei. Świat młodej kobiety ulega całkowitej reorganizacji, a ona sama czuje się bardzo zagubiona i pozbawiona perspektyw na przyszłość. Postanawia nic nie mówić ojcu dziecka, a decyzję tę podejmuje z dwóch powodów. Po pierwsze słabo zna Rafała obawia się więc reakcji młodego mężczyzny na tak ważkie informacje, a po drugie wie, że Rafał podoba się jej przyjaciółce i wygląda na to, że zaczyna ich ze sobą łączyć coraz poważniejsza relacja. Książka podzielona jest na rozdziały, a każdy z nich opisuje perypetie bohaterki w każdym kolejnym miesiącu ciąży - zaczynając od rozdziału noszącego tytuł Poczęcie, a kończąc na fragmencie zatytułowanym Rozwiązanie. Taki układ powieści ma wg mnie wymowę symboliczną. Autorka ukazała w ten sposób niemalże krok po kroku wiele trudów i radości, jakie przez 9 miesięcy stają się udziałem przyszłej mamy. Zaznaczyć jednak należy, iż w ,,Innej bajce" poznajemy nie tylko losy Karoliny. Śledzimy również różnorodne perypetie jej przyjaciół: Ani, Kingi, jej narzeczonego Tomka i zakochanego w Kindze na zabój Piotra. Perturbacje pozostałych postaci bywają bardzo skomplikowane, a życie niektórych z nich także zmienia się o 180 stopni - o co dokładnie chodzi dowiecie się sięgając po tę książkę. Jest to opowieść o przyjaźni, miłości oraz przewartościowywaniu swojego życia. Na przykładzie Karoliny mamy możliwość przypomnieć sobie, że niekiedy to co na pierwszy rzut oka wydaje nam się totalną katastrofą w ostatecznym rozrachunku może okazać się naszym największym szczęściem. Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Świat Książki. * https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta * http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2015/12/zycie-nie-zawsze-porownywalne-do-bajki.html
Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2015-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
,,Cóż, tak już bywa w bajkach - książę spotyka piękną dziewczynę i zakochuje się w niej na zabój. Za sprawą złych czarów zapomina o niej, o obietnicach i uczuciach. Dziewczyna musi przywdziać ciężki strój i kamienne buty, co w rzeczywistości oznacza spuchnięte stopy i zwalczyć wiele przeciwności losu by zdjąć zaklęcie. Potem już mogą żyć długo i szczęśliwie." Narratorką powieści jest Karolina Jabłońska studentka ostatniego roku chemii. Posiada wszystko czego od życia oczekuje każda młoda dziewczyna, niebawem obroni pracę magisterską w planach ma studia doktoranckie, czyli ambitne plany na przyszłość. Stawia na karierę i dalszy rozwój. Jest utalentowana, mądra, błyskotliwa, do tego śliczna. Posiada grupę najbliższych przyjaciół: Ankę, która co rusz zaczyna nowe studia, a nie kończy żadnych. Piotra studenta stomatologii. Kingę, która jest bardzo poukładana ma dalekosiężne plany na przyszłość, a także bardzo bogatego chłopaka Tomka. Pewnego dnia Karolina wraz z Anką wyszły skorzystać z czytelni w bibliotece, tam obie zwróciły uwagę na chłopaka, który był zniewalająco przystojny i określiły, że jest słodki jak ,,Karmelek". Jednakże przyjaciółki miały między sobą pewną umowę, mianowicie, że nie interesują się chłopcami, którzy podobają się im obu, bo przynosi to spore kłopoty, a przecież przyjaźń jest najważniejsza i nie warta zerwania z powodu jakiegoś mężczyzny. Wszystko zmienia się w dniu, kiedy to wspólnie z przyjaciółmi Karolina wybiera się na weekend do Karpacza, po drodze na jednym z przystanków ma zabrać chłopaka, którego wcześniej nie widziała na oczy, ma on stanowić parę dla Anki (w Karpaczu będą trzy pary). Owym chłopakiem okazuje się być ,,Karmelek", który ma na imię Rafał i jest prawnikiem, a jednocześnie kumplem Tomka. Karolina przewiduje kłopoty. Po dojechaniu na miejsce okazuje się, że są pierwsi, a reszta przybędzie na następny dzień. Wtedy między nimi zaczyna iskrzyć, ewidentnie interesują się sobą nawzajem. Kiedy dojeżdża reszta uczestników wycieczki okazuje się, że ,,Karmelek" jest ,,zaklepany" dla Anki. Jednak drugiego dnia pobytu w Karpaczu dochodzi do intymnego zbliżenia między Karoliną a Rafałem. Karolina zrywa kontakt z Rafałem, a nieco później okazuje się, że zaszła z nim w ciążę... ,,(...) Bo moje dziecko, jak każde inne, miało ojca. Fajnego i przystojnego, którego bardzo polubiłam, przez chwilę wydawało mi się, że nawet coś więcej. Tylko że on spotyka się z kobietą, która go kocha i pragnie jak nikogo na świecie. Wiem, bo mi powiedziała. Najlepszej przyjaciółce mówi się takie rzeczy." Pomyśleć, że tyle ludzi będzie cierpieć przez niefortunny splot wydarzeń. I, nie oszukujmy się, przez moją głupotę." Ta książka była pierwszą powieścią autorstwa Kasi Bulicz-Kasprzak, którą miałam przyjemność przeczytać. Autorka w swojej powieści prowadzi czytelnika przez cały etap ciąży, od poczęcia aż do rozwiązania. Doskonale ukazuje stan kobiety ciężarnej, czasami czułam się tak jakbym czytała historię przebiegu własnej ciąży. Dlatego też twierdzę, że cała historia przedstawiona na kartach powieści jest opisana płynnie i nad wyraz naturalnie. ,,Inna bajka" to książka, która bawi, czasami wzrusza, a przede wszystkim daje do myślenia. Styl jakim posługuje się autorka bardzo przypadł mi do gustu, czytelnik dosłownie płynie przez książkę, aż nagle uświadamia sobie, że to już koniec. Całość jest starannie dopracowana. Główna bohaterka zaskarbiła sobie moją sympatię. Przyznam, że czasami była aż nazbyt zarozumiała ale nadrabiała pozytywnymi cechami. Mogę jeszcze dodać, że w równym stopniu jak Karolinę polubiłam jej babcię, która jest niesamowitą kobietą z ogromnym zasobem energii. Niezmiernie się cieszę, że ,,Inna bajka" trafiła w moje ręce i mogłam się nią delektować. Po przeczytaniu publikacji czuję się w pełni usatysfakcjonowana, mało tego, z chęcią poznałabym dalsze losy Karoliny i Rafała! Lektura jest wspaniałą książką, z którą powinna się zaznajomić każda kobieta. Generalnie jest to pozycja godna polecenia. Na koniec zostawiam Was z fragmentem książki: ,,- Kim był ten facet? - zapytał Rafał po jego wyjściu. -To mój lekarz - odpowiedziałam. Naburmuszył się. Wyglądał jak chmura gradowa. -Taki pierwszego kontaktu czy coś? - spytał niby obojętnie. -Nie, ginekolog. Prowadził ciążę... Rafał się zatrząsł. Zapytał, czy on mnie badał. Wyjaśniłam, że i owszem, co miesiąc, a nawet częściej. -Nie mogłaś chodzić do innego? A ty nie mogłeś nałożyć prezerwatywy dziewięć miesięcy temu? Gdybyś to zrobił, dziś nie musielibyśmy prowadzić tej durnej rozmowy. -A co ci się w nim nie podoba? To bardzo dobry specjalista. -Jest strasznie młody. I taki jakiś... Nie mogłaś chodzić do kobiety? Powiedziałam, że nie, bo kobiety nie są delikatne. Ten zaś ma aksamitny - au! - dotyk. -Super! Zirytował się Rafał. Fajnie wiedzieć, że wkładał ci paluchy... Wtedy mu wygarnęłam, że jeśli on wkładałby mi tylko paluchy, tobym nie musiała przez to przechodzić. Chyba rozum postradałam, że w ogóle pozwoliłam mu się dotknąć, ale to był ostatni raz, bo już nigdy, przenigdy nie dopuszczę żadnego faceta do swoich majtek. -Tak cie boli? - zlitował się Rafał. Ja nie chciałam litości. Chciałam zemsty! - Spróbuj wsadzić sobie cytrynę w tę dziurkę, którą siusiasz, a zobaczysz, jak boli!"
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2019-02-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

„Inna bajka” to historia młodej dziewczyny, która zachodzi w nieplanowaną ciążę, jako pilna studenka ostatniego już roku chemii, miała inną wizję jej dorosłego życia, nie planowała pakowac się w pieluszki i kaszki, miala być obrona i praca naukowa. Ciąża wywraca jest poukładany świat do góry nogami i preznosi do zupełnie innej bajki, tym bardziej, że "przytrafila" jej się po jednej nocy z dopiero co poznanym facetem, który zaczął spotykać się z jej przyjaciółką, dziewczyna nie wie jak powiedzieć o ciąży codzicom i babci która jest zagorzałą katoliczką. Czy uda jej się jeszcze tak wszystko poukładać, by odnaleźć swoje szczęście? Jest to opowieść o miłości i prawdziwej przyjaźni. O smutkach i radościach kobiety w stanie błogosławionym, o jej dylematach i rozterkach.

Avatar użytkownika - JoannaAPrzeCzyta
JoannaAPrzeCzyta
Przeczytane:2017-07-24, Ocena: 4, Przeczytałem, Recenzyjne, Polecam,

„Inna bajka” Kasi Bulicz – Kasprzak t idealna lektura na wakacyjne popołudnie. To moja pierwsza przeczytana książka tej autorki. To moja nadmorska zdobycz. Uwielbiam buszować wśród nadmorskich kiermaszy książkowych, ponieważ tam prawdziwe perełki i skarby można znaleźć.

Mój czytelniczy debiut z książką autorstwa Kasi Bulicz – Kasprzak okazał się być bardzo udany.
„Inna bajka” mimo swego słodkiego tytułu jest powieścią bardzo realistyczną i życiową. Jest to historia młodej dziewczyny, która zachodzi w nieplanowaną ciążę. Forma książki ułożona jest idealnie do jej stanu – czytelnik towarzyszy bowiem głównej bohaterce przez całe dziewięć miesięcy aż do rozwiązania.
Dzięki takiej formie ułożenia powieści - przeżywałam bardzo osobiście wszystko to, co czuła podczas tego czasu Karolina. Chodziłam z nią do lekarza, na USG i niemalże czułam smak słodkich krówek, którymi się zajadała bez granic.

Dziewięć niezwykłych miesięcy zmian i niepokojów sprawi, że Karolina zrozumie siebie, zmądrzeje i odnajdzie miłość życia – synka Jasia.

„Inna bajka” Kasi Bulicz - Kasprzak pochłonęła mnie na cały dzień i dłuugi wieczór. Ale był to w pełni należycie wykorzystany czas. Kasia prostym językiem opisała historię nieplanowanej ciąży, zmartwienia, uczucia oraz obawy jakie targały bohaterką podczas ciąży. W międzyczasie poznajemy również jej rodziców oraz babcię Karoliny. Spotykamy również jej przyjaciół – Anię, Kingę, Piotrka a także sprawcę wszystkich zawirowań w życiu dziewczyny – Rafała.
Dziewięć trudnych fizycznie i emocjonalnie miesięcy pokazało bardzo dokładnie Karolinie na kogo może w swoim życiu liczyć i kto jej nigdy nie zawiedzie.

Kasia Bulicz – Kasprzak w swej książce bardzo dokładnie opisuje życie we Wrocławiu oraz zakamarki tego miasta. Była to dla mnie szczególna uciecha, gdyż jakiś czas mieszkałam we Wrocławiu i to niedaleko opisywanych miejsc. Z zadowoleniem spacerowałam zatem ponownie po Ostrowie Tumskim, Moście Młyńskim i czekałam na tramwaj na placu Grunwaldzkim oraz Bema.
Dziękuję Kasiu :) za możliwość powrotu do tego magicznego miasta.

Chcecie się dowiedzieć...
Czy przyjaźń jest w stanie przetrwać w obliczu miłosnego trójkąta?
Czego można się spodziewać, po kimś kogo się zna bardzo dobrze?
Czy Karolina zostanie wykluczona z rodziny przez bogobojną babcię?
Do czego można się posunąć, by uszczęśliwić innych?
I czy wścibanie nosa w prywatne sprawy innych popłaca?

Jeśli tak.

Koniecznie sięgnijcie po „Inną bajkę” Kasi Bulicz – Kasprzak, a dowiecie się, że całe nasze życie to inna bajka, w zależności od tego, co nam daje los.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
Przeczytane:2017-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Meandry miłości
Katarzyna Bulicz-Kasprzak0
Okładka ksiązki - Meandry miłości

Piękną szlachciankę Helenę Tarczyńską zaprzątają wyłącznie myśli o nadchodzącym balu i o sukni specjalnie na tę okazję sprowadzonej z Paryża. Przeznaczenie...