Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?

Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większą potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a nawet trzylatek może już czytać, liczyć lub mówić w dwóch językach? Do szóstego roku życia mózg kształtuje się aż w 80% - właśnie wtedy następuje rozwój możliwości intelektualnych, jakimi człowiek będzie dysponował przez resztę życia. W procesie wspierania rozwoju małego człowieka rodzice mogą odegrać naprawdę ogromną rolę, dlatego jeśli chcesz zapewnić dziecku najlepszy start, koniecznie sięgnij po ten poradnik. Z książki dowiesz się m.in., jak kreatywnie wspomagać rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia, jak w pełni wykorzystać jego wrodzony potencjał i rozwijać zdolności. Przekonaj się, że nauka czytania, matematyki czy języków obcych to okazja do fantastycznej zabawy i sposób na przyjemne spędzanie czasu. Poznaj unikalne i sprawdzone pomysły wspólnych gier i zabaw, których nie znajdziesz w Internecie. Wskazówki i porady opracowane przez autorów - psychologów i rodziców - pozwolą ci jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby twojego malucha. Dzięki licznym ćwiczeniom, ciekawostkom oraz przykładom dowiesz się, jak bez presji i stresu zachęcić dziecko do poszerzania wiedzy i jak obudzić w nim pasję małego odkrywcy.

Informacje dodatkowe o Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? :

Wydawnictwo: Samo Sedno
Data wydania: 2012-01-17
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7788-021-0

Kup książkę Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?

Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwonamoroz
iwonamoroz
Przeczytane:2021-02-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Bardzo dobry poradnik zarówno dla przyszłych, jak i obecnych rodziców. Autorzy w przystępny sposób przedstawiają jak można kreatywnie wspierać rozwój swojego dziecka już od pierwszych dni życia. Poradnik zawiera propozycje wspólnych gier i twórczych zabaw, dzięki którym można rozwijać zdolności swojej pociechy. Warto zwrócić uwagę, że przedstawione przez autorów w publikacji zabawy są przez nich "sprawdzone" i z powodzeniem stosowane na własnych dzieciach. Książka zawiera treść teoretyczną (pisaną prostym i przystępnym językiem- krótko i na temat) oraz praktyczne przykłady ćwiczeń oraz zabaw. Poradnik zawiera ciekawe wskazówki, a także podsumowanie najważniejszych informacji w ramce "Zapamiętaj". Autorzy książki pokazują również, jak można samodzielnie wykonać materiały do pracy z dzieckiem. W swojej publikacji przedstawiają metodę nauki globalnego czytania oraz intuicyjnej nauki matematyki wg G. Domana, które są bardzo ciekawe. Polecam!

Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2019-12-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2019,

Szczegółowo opisana metoda nauki Domana, etapy rozwoju dziecka, jego możliwości i naturalne predyspozycje. Prosty i łatwy w odbiorze język.

Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem
Natalia Minge, Krzysztof Minge0
Okładka ksiązki - Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem

Nurt rodzicielstwa bliskości to coraz popularniejszy w Polsce, nowatorski styl wychowania, który pozwala stworzyć trwałą więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem...