Jak odnieść sukces bez penisa. czyli sekrety i strategie dla ambitnych kobiet

Prowokujący tytuł to dopiero początek. Najlepsze znajdziesz w środku.

To nie jest książka dla grzecznych dziewczynek. To sekretna broń dla kobiet, które wiedzą, czego chcą, i nie zamierzają nikogo pytać, czy mogą po to sięgnąć.

Bądź pewna siebie jak Miranda Priestly, konsekwentna jak Agata Przybysz i skuteczna jak Claire Underwood.

Zaufaj sobie. Wzmocnij swoją pozycję w pracy. Rywalizuj z mężczyznami o najwyższe stanowiska i zawrotne pensje.

Karen Salmansohn z dużym poczuciem humoru odkryje przed tobą najskuteczniejsze biznesowe strategie i ujawni sekrety tych, którzy nie zatrzymają się, zanim nie dojdą na sam szczyt.

Zastosuj metody opisane w tej książce, a przekonasz się, że sukces jest na wyciągnięcie ręki.

O autorce:

Karen Salmansohn zrobiła zawrotną karierę. Była konsultantem do spraw wizerunku w takich firmach jak L'Oreal i MTV. W wieku dwudziestu ośmiu lat awansowała na stanowisko wiceprezesa agencji reklamowej, a potem 1/4 zwolniła się z pracy, bo zawsze marzyła, by zostać pisarką. Jej książki sprzedały się w milionach egzemplarzy. Mieszka w Nowym Jorku.

Każdego dnia dzięki dekoltowi możemy utrzeć nosa penisowi! W końcu dobry dekolt (a nawet i przeciętny) może wpływać na nastrój, w jakim znajdzie się właściciel penisa. Ale nigdy odwrotnie.

Informacje dodatkowe o Jak odnieść sukces bez penisa. czyli sekrety i strategie dla ambitnych kobiet:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2015-02-12
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Jak odnieść sukces bez penisa. czyli sekrety i strategie dla ambitnych kobiet

Jak odnieść sukces bez penisa. czyli sekrety i strategie dla ambitnych kobiet - opinie o książce

Avatar użytkownika - grejfrutoowa
grejfrutoowa
Przeczytane:2015-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Karen Salmanshon była konsultantką do spraw wizerunku wielu znanych firm. Od zawsze pragnęła jednak pisać. Dlatego zwolniła się z pracy i postanowiła zrealizować swoje marzenie. Wydała kilka książek, w tym Jak odnieść sukces bez penisa, którą w 2015 roku w Polsce wydał Pascal. Książka jest typowym poradnikiem. Pokazuje, jak należy postępować, by osiągnąć swój cel. Celem tym jest odniesienie sukcesu w biznesie. Grupą docelową są oczywiście kobiety. Dlatego też autorka starała się pokazać wszystko z tej kobiecej strony. Przede wszystkim pokazuje, że kobiety rzadziej awansują. Popiera to danymi z badań społecznych. Na dodatek to kobiety muszą wydawać więcej - więcej płacimy za wizyty u fryzjera, kosmetyczki, za ubrania, chociaż często zużyte jest mniej materiału niż w męskiej wersji. Autorka stara się podkreślić różnice, które zauważa w społeczeństwie. Widzi je już w dzieciństwie - inaczej wychowujemy chłopców i dziewczynki, dlatego też kształtują się w nich inne cechy charakteru. Także słownictwo sprzyja mężczyznom - ,,mieć jaja" jest kojarzone pozytywnie, a porównania do żeńskich części ciała bywa obraźliwe. Po tym zapleczu teoretycznym autorka przechodzi do analizy tego, co powinnyśmy zmienić, by czuć się pewne siebie i osiągnąć sukces. Przede wszystkim problem leży w nas. Bywamy nieśmiałe, wystraszone, uległe i w tym rzecz. Trzeba zmienić ten tok myślenia. Na dodatek autorka chce, byśmy nie wstydziły się tego, że jesteśmy kobietami. Zamiast tego powinnyśmy korzystać z naszych atutów - lubimy rozmawiać, flirtować i to właśnie może być naszą bronią. Ciekawa jest forma tego poradnika. Autorka podzieliła książkę na krótkie podrozdziały, w których znajdziemy nie tylko jej narrację. Przytoczone są mądrości, cytaty, historie, które mają pomóc w zrozumieniu tego, co chce nam przekazać autorka. Dodatkowo dostajemy listy, w większości Wpatrywanki, które mają nam pomóc zmienić swój tok myślenia. Warto zwrócić uwagę na język. Karen Salmansohn pisze lekko i zabawnie. Nie boi się przytaczać opowieści i mądrości, często porównuje opisywaną rzecz do swojego życia lub wydarzeń z życia bliskich jej osób. Jest narratorem, którego widać. Zwraca się do swoich czytelniczek bezpośrednio. Wytyka im błędy, ale nie pokazuje siebie jako tej idealnej. Dzięki temu całość nabiera miejscami nieco ironicznego tonu. Można uznać, że dzięki takiej technice przekazania treści, możemy nie tylko się czegoś nauczyć, lecz także świetnie bawić. Nie mogę przejść obojętnie także nad wyglądem książki. Chodzi mi szczególnie o jej wnętrze. Ciekawy papier, który nie jest biały, jest przyjemny w dotyku i dość cienki. Na nim pojawiają się zwykłe czarne litery o dość nietypowym kroju. Font bezszeryfowy to dla mnie nowość w książkach. Dopiero po kilku kartkach zorientowałam się, że nie jest to Times New Roman. Zgrabne, delikatne litery są dość małe, ale nie przeszkadza to w czytaniu. Całości dopełniają piękne śródtytuły, które są wielkie i proste w kroju. Naprawdę intrygujące zjawisko. Ogólnie książka jest bardzo ciekawa. To poradnik, który może pomóc zmienić coś w sobie, dodać pewności, inaczej spojrzeć na relacje damsko-męskie w biznesie. Nie jest to może rewolucyjna książka, ale na pewno bardzo przyjemna w lekturze. Do tego zabawna i ciekawie wykonana. Wydawnictwo Pascal postarało się także, by w książce znalazły się dane dotyczące Polski i naszych realiów. To doprawdy dobre posunięcie! Polecam kobietom, które szukają ciekawego poradnika. To coś dla tych pań, które nie boją się walki o swoją karierę. Zobaczycie, co różni nas od mężczyzn i jak wykorzystać nasze atuty. Rad udzieli wam kobieta, która na biznesie zjadła zęby i chce wam o tym opowiedzieć.