Jak płatki śniegu...

Eden Martelli jest zbyt pochłonięta ucieczką z sideł śmierci, by uświadomić sobie, że zmierza prosto w ramiona miłości.

Klucząc wiejskimi drogami, ona i jej oniemiały synek, zmuszeni są kryć się przed ludźmi. Zatrzymani przez awarię samochodu, bez grosza przy duszy i szans na nocleg – nie mają żadnego pomysłu na przetrwanie Bożego Narodzenia w Summer Harbor.

Pomocny i zaradny Beau Callahan doskonale rozwiązuje problemy… innych ludzi. Odszedł z biura szeryfa, aby prowadzić rodzinną plantację choinek świątecznych, ale nadal nie pogodził się ze śmiercią rodziców i nie ma sił, by stawić czoła samotności podczas świąt.

Kiedy na progu jego domu staje poszukująca pracy Eden, Beau widzi w niej odpowiedź na swoje modlitwy. Kobieta budzi zaufanie, jest bardzo sumienna i… ujmująco piękna. Z czasem okazuje się jednak, że skrywa wiele tajemnic.

U progu Bożego Narodzenia Eden dopada przeszłość.

Beau zrobiłby wszystko, by ją chronić, ale kto ochroni jego przed uczuciem do kobiety, która boi się zaufać komukolwiek?

Informacje dodatkowe o Jak płatki śniegu...:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2016-12-31
ISBN: 978-83-63579-83-8

Kup książkę Jak płatki śniegu...

Jak płatki śniegu... - opinie o książce

Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-08-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 100 książek - 2017,

Książka jakoś mnie nie zachwyciła. Czytałam bardzo dużo pochlebnych opinii o autorce, więc dam jej jeszcze jedną szansę. Jestem osobą wierzącą, ale nie lubię tyle wtrąceń o Bogu w romansach. Może w innych książkach tego nie będzie.

Avatar użytkownika - ZaczytanaMajka
ZaczytanaMajka
Przeczytane:2017-03-24, Ocena: 5, Przeczytałem, 2017/majkabloguje.blogspot.com, Mam,
Skomentuj: http://majkabloguje.blogspot.com/2017/02/ucieczka-od-przeszosci-to-tylko.html Okładka tej książki jest przepiękna, a po opisie sama nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Rozpoczynając swoją przygodę z Eden i jej synkiem Micahem byłam sceptycznie nastawiona, ale później... Bum, nie spodziewałam się, że fabula aż tak bardzo mnie zaskoczy. Powieść napisana z wielką precyzją i rozmachem. Eden Martelli była zmuszona uciec ze swoim synkiem od przeszłości. Niestety to nie koniec jej zmartwień ponieważ podczas ucieczki psuje jej się samochód. Kobieta jest zmuszona zatrzymać się w Summer Harbor i poszukać pomocy. Niestety oprócz problemu z naprawą samochodu, okazuje się, że Eden zostaje okradziona ze wszystkich oszczędności. Nie mając większego wyboru postanawia pozostać w Summer Harbor i znaleźć pracę. Wszystkie te niespodziewane sytuacje dzieją się tuż przed świętami, ale może to właśnie świąteczna aura sprawi, że jednak życie tej kobiety będzie miało trochę więcej radości niż dotychczas? Książka z początku może wydawać się bardzo przewidywalna, jednak to tylko takie wrażenie, ponieważ gdy kobieta dostaje pracę u Beau Callahana, po prostu wsiąknęłam w powieść bezpowrotnie. Bohaterowie tej książki są nietuzinkowi, z wielkim poczuciem humoru i zdeterminowani. Sama Eden jest bardzo tajemniczą postacią, która aby czuć się bezpieczniej postanawia ukryć swoją prawdziwą tożsamość. Z początku wydawało mi się, że jej strach przysłoni jej walkę, ale pomyliłam się. To właśnie niby ta negatywna cecha pozwoliła na to, by była widoczna. Z kolei Beau to postać, której nie da się nie lubić. Wiedziałam, że mężczyzna jest na tyle dojrzały i mądry, iż nie pozwoli by komukolwiek stała się jakaś krzywda. Do tego wszystkiego aura przedświąteczna panująca w tej książce powoduje, że czytelnik uśmiecha się sam do siebie, mimo że u nas już dawno po świętach! Styl jakim została napisana ta powieść jest przyjemny. Książkę czyta się szybko i lekko, a narracja nie jest uciążliwa. Historia prosta, ale tajemnicza, pełna miłości, zabawna i słodka. Według mnie idealne połączenie aby napisać bardzo dobrą powieść, która przypadnie (tak sądzę) każdemu do gustu. Idealna książka na święta i nie tylko. Polecam każdemu kto uwielbia książki obyczajowe połączone z romansem. Ponadto w książce można odnaleźć wątek kryminalny, który muszę przyznać troszkę mnie zaskoczył, bo jakoś nie sądziłam, że mogę na niego natrafić. Podsumowując, mimo że z początku mogłam czuć się nie przekonana co do tej powieści to w połowie i na końcu moje zdanie zupełnie się zmieniło. Na półce mam kolejną książkę tej autorki pt. ,,Boskie lato" i muszę znaleźć chwilę i na tę powieść, ponieważ Denise Hunter rozbudziła moją ciekawość co do swoich powieści. Polecam!

Bardzo dobrym pomysłem jest tu wplecenie wątku kryminalnego do romansu. Autorka skupia się na przeżyciach, emocjach bohaterów. Dzięki temu mamy odpowiednią dynamikę akcji i bardziej angażujemy się w losy bohaterów. Stajemy się sprzymierzeńcami Eden i jej synka. Wierzymy, że zdołają uciec przed przeszłością. Z czasem zaczynamy wierzyć, że dzięki Beau i nowym przyjaciołom nie będą już musieli uciekać. Czy tak się stanie?

Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2019-11-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, przeczytane, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - Paola35
Paola35
Przeczytane:2018-01-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 2018,
Jeśli zostaniesz
Denise Hunter 0
Okładka ksiązki - Jeśli zostaniesz

Po odejściu ojca przewlekła choroba mamy wymogła na Sophie przejęcie opieki nad bratem bliźniakiem Sethem oraz młodszą siostrą Jenną. Dziewczyna odkłada...

Taniec ze świetlikami
Denise Hunter0
Okładka ksiązki - Taniec ze świetlikami

Przez kilka lat Jade próbowała chronić swoje wrażliwe serce. Teraz wraca do domu w Chapel Springs, a w jej życie ponownie wkracza Daniel, sprawiając...