Jedenaste przykazanie

Akcja powieści Jeffreya Archera rozgrywa się na początku dwudziestego pierwszego wieku. Nowy prezydent Rosji, komunista i tyran, dąży do militarnej konfrontacji z Ameryką, rządzoną przez prezydenta wyznającego pokojową wizję świata. Connor Fitzgerald, supertajny agent CIA, otrzymuje rozkaz zabicia rosyjskiego prezydenta. Przekonany, że ten krok zaaprobował sam prezydent Stanów Zjednoczonych, wyrusza do Rosji. Nie wie, że zamach ma zostać udaremniony, on sam zaś ujęty i stracony. Ktoś za wszelką cenę chce zgładzić Connora. Jeffrey Howard Archer (ur. 1940), polityk, autor bestsellerowych powieści, przeważnie z wątkiem sensacyjnym. Studiował na uniwersytecie w Oksfordzie. Był posłem w Izbie Gmin, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Partii Konserwatywnej. W lipcu 2001 r. Archer, oskarżony o złożenie fałszywych zeznań i nadużycie prawa w sprawie o zniesławienie z 1987 roku, został skazany na 4 lata pozbawienia wolności. W więzieniu spędził 2 lata, a efektem odsiadki jest Dziennik więzienny oraz powieść Synowie fortuny. Pierwsza powieść Archera, Co do grosza, została wydana w 1974 roku i osiągnęła znaczną popularność w Wielkiej Brytanii. Trzecia, Kane i Abel (1979), stała się międzynarodowym bestsellerem. Wkrótce obie książki zostały sfilmowane, na ich podstawie nakręcono miniseriale prezentowane w wielu telewizjach na całym świecie. Sławę Archera jako autora bestsellerów, piszącego o bogactwie, niepohamowanej ludzkiej ambicji i żądzy władzy, ugruntowały kolejne powieści: Córka marnotrawna, Sprawa honoru, Złodziejski honor, Stan czwarty.

Informacje dodatkowe o Jedenaste przykazanie:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2010-06-10
ISBN: 978-83-7510-504-9

Kup książkę Jedenaste przykazanie

Jedenaste przykazanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2010-11-02, Ocena: 4, Przeczytałem,
"Co do grosza" to to nie jest. Sprawnie napisany conspiracy political thriller, z wieloma jednakże uproszczeniami. Czyta się, jak to u Archera, bardzo dobrze, ale trochę to wszystko naiwne.
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Ocena: 6, Czytam,
najwyższych lotów sensacja, można by rzec że potwierdzenie kunszty mistrza
Avatar użytkownika - zlosnica
zlosnica