Językowe wygibasy. Wierszyki dla dzieci

„Językowe wygibasy. Wierszyki dla dzieci” to zbiór zabawnych łamańców językowych. Trenując poprawną wymowę, będziesz się świetnie bawić! Czytanie umilą Ci zabawne ilustracje. Dzięki książce zostaniesz mistrzem poprawnej wymowy! Starsze dzieci będą próbować powtarzać usłyszane teksty, młodsze zaś – słuchać i opowiadać, co się dzieje na ilustracjach towarzyszących krótkim wierszykom. Teksty mogą być wykorzystywane podczas terapii logopedycznej w szkole, a także przez rodziców w domu. Podział rymowanek według ćwiczonych głosek ułatwi dobór materiałów do indywidualnych potrzeb dziecka.

Informacje dodatkowe o Językowe wygibasy. Wierszyki dla dzieci:

Językowe wygibasy. Wierszyki dla dzieci - opinie o książce

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2016-09-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2016 r.,
,,Polska jenzyk, trudna jenzyk" - powiadają obcokrajowcy i trzeba im przyznać rację, bo nawet my, rodowici Polacy, mamy z nim problem, zarówno w wymowie, jak i w pisowni. Głoski brzmiące podobnie (najczęściej stanowiące parę głoska dźwięczna i bezdźwięczna), występujące w języku polskim w bliskim sąsiedztwie często stanowią problem w wymowie, nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Do tego dochodzi kwestia poprawności zapisu, czyli ortografia. Dlatego dziś mam dla Was i Waszych pociech książeczkę Anny Paszkiewicz ,,Językowe wygibasy. Wierszyki dla dzieci". Ta książeczka to zbiór wierszyków - zabawnych rymowanek dla ćwiczenia buzi i języka. Teksty są mądre, zabawne, a i czasem pouczające: Stąd dla gąsek rada skąpa: Niech gęś patrzy, dokąd stąpa. (s. 9) Z dżdżownic dżem lub czerwie w zupie? Lepiej niech warzywa chrupie. (s. 26) Nie ma tu generalnie rymów ,,na siłę". Do tego jest fabuła, jest akcja, występują różni bohaterowie, najczęściej zwierzęcy. To kolejne plusy, by dziecko chętnie czytało te krótkie utwory lub uczyło się ich na pamięć, a dzięki temu poprawiło swoją dykcję. Dodatkowo w górnym zewnętrznym rogu każdej strony na kolorowym tle zaznaczone są głoski, które dominują w danym wierszyku. Takie wyróżnienie ułatwi dorosłym dobór wierszyków (materiałów) do indywidualnych potrzeb dziecka i pracy z nim. W tekście owe głoski wyróżnione są na czerwono. Książka jest solidnie wydana - twarda okładka, dobry jakościowo papier, wyraźna i miła dla oka czcionka. I ilustracje autorstwa Dariusza Wanata... Przepiękne! Żywe i nasycone kolory przyciągną uwagę każdego czytelnika niezależnie od wieku i zachęcą do powrotu do ćwiczeń językowych. Do tego ładna i miękka kreska oraz uchwycenie meritum wiersza w ilustracji, często w zabawnym momencie, popatrzcie: FOTO ILUSTRACJI Komu polecam ,,Językowe wygibasy"? Małym dzieciom uczącym się mówić, tym starszym mającym problem z wymową niektórych głosek, a także dorosłym - rodzicom, nauczycielom, logopedom, terapeutom, którzy dostali atrakcyjny materiał do pracy z dziećmi.
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;