Kiedy byłyśmy siostrami

Miłość dwóch sióstr. Wojna, która je rozdziela. Dziecko, dla którego gotowe są zrobić wszystko.

Hamburg. Rok tysiąc dziewięćset szesnasty. Viviane i Elisabeth dorastają pod troskliwą opieką
w mieszczańskiej rodzinie. Niepokorna i kochająca wolność Viviane wymyka się często potajemnie do sąsiedniej stadniny, gdzie spotyka francuskiego jeźdźca Philippe'a, który występuje w Hamburgu gościnnie ze swoim cyrkiem. Młoda kobieta jest zauroczona nieznanym jej światem i wkrótce ucieka z Phillipe'em.

Elisabeth żyje całe lata w nieszczęśliwym bezdzietnym małżeństwie - aż pewnego dnia pod drzwiami swojego domu znajduje niemowlę. Przyjmuje dziewczynkę pod swój dach i wie, że nie cofnie się przed niczym, aby ją przy sobie zatrzymać.

Marie Jansen to pseudonim niemieckiej pisarki, która już wcześniej odniosła sukces, pisząc egzotyczne sagi. Powieścią ,,Kiedy byłyśmy siostrami" spełnia pragnienie opowiedzenia wielkiej rodzinnej historii. Autorka mieszka wraz z rodziną i końmi w północnych Niemczech.

Informacje dodatkowe o Kiedy byłyśmy siostrami:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-04-04
Tytuł oryginału: Als wir Schwestern waren

Kup książkę Kiedy byłyśmy siostrami

Kiedy byłyśmy siostrami - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2017-12-28, Ocena: 3, Przeczytałam,

"Człowiek traktuje upływ czasu jako swego rodzaju usprawiedliwienie, które pozwala mu już tylko siedzieć i obserwować ostatnie chwile swojego życia jak drobne ziarnka piasku przesypujące się w klepsydrze, w oczekiwaniu, że ostatnie wreszcie spadnie, a życie dobiegnie końca."

Powieść na złapanie sympatycznych nut w codziennym życiu. Ciepła historia słodkich i gorzkich smaków losów sióstr, owiana prawie stuletnimi rodzinnymi tajemnicami i sekretami. Przyjemnie się je odkrywa, poznaje okoliczności, interpretuje zdarzenia i postawy bohaterów. Uwikłane relacje, zaskakujące zależności, ciekawe następstwa podejmowanych kiedyś decyzji. Pokoleniowe więzi, które przetrwały mimo burzliwych i niespokojnych czasów. Z jednej strony wciąga odnajdywanie odpowiedzi na pojawiające się intrygujące pytania, a z drugiej zawiedzeni jesteśmy przewidywalnością scenariusza zdarzeń. Lekka i pozytywnie nastrajająca książka, można się przy niej zrelaksować, choć nie należy spodziewać się ambitnego snucia opowieści.

Przenosimy się w przeszłość, ale i też śledzimy współczesne wydarzenia. Simone Berger, pośredniczka aukcyjna, otrzymuje zlecenie kupna przedmiotów ze starego domu, za zamówieniem kryje się zagadkowa postać. Po wygranej aukcji Simone zagląda do zdobytych kufrów, w których odnajduje świadectwa frapującej przeszłości. Wiedziona silnym impulsem pragnie ustalić tożsamość zleceniodawcy i w tym celu wybiera się w podróż do Francji. Ta niespodziewana decyzja odmieni jej życie, pomoże zmierzyć się z targającymi ją życiowymi obawami i wątpliwościami, pozwoli szczerze zawierzyć w bliskość relacji z drugą osobą. Poznawana przez nią historia Viviane i Elisabeth Berentch niepostrzeżenie stanie się również i jej historią. Sporo o wielkich namiętnościach, zawiedzionych nadziejach, niespełnionych związkach, przełomowych postanowieniach, pragnieniu wolności i spełnianiu się. Siostrzane więzi oparte na kontrastujących osobowościach, poczuciu obowiązku i głębokiego oddania.

bookendorfina.pl

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-06-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Dwie siostry, które rozdzieliła miłość, której nie zaakceptowałyby konwenanse i wojna. Tajemnica rodzinna, która niewyjaśniona i przemilczana a w konsekwencji niemalże zapomniana rzutuje na życie przyszłych pokoleń. I jak to w życiu często bywa - przypadek, który doprowadza w końcu do wyjaśnienia wielu rodzinnych sekretów.
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2019-01-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Wzruszająca historia, jednocześnie wręcz niewiarygodna!!! Chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać jak jednym kłamstwem można zmienić życie swoje lub innych...

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789