Klątwa miliardera i tajemniczy diament

Klątwa miliardera i tajemniczy diament to pierwsza część trylogii o młodym miliarderze. Jest to wciągający i zabawny kryminał dla młodych czytelników, z galerią niezwykłych postaci, starożytnymi wierzeniami i zagadkami do rozwiązania.

W książce po raz pierwszy w Polsce wykorzystano wirtualne ilustracje. Dzięki technologii Augmented Reality – rozszerzonej rzeczywistości, świat powieści można podziwiać, korzystając z kamerki i komputera!

To niespodzianka nie tylko dla tych, którzy lubią czytać, ale także dla wszystkich wielbicieli technologii i zabaw komputerowych. Instrukcja, jak bawić się wirtualnymi ilustracjami, znajduje się na skrzydełku książki oraz na stronie www.klatwamiliardera.pl. Porywająca akcja plus wirtualne ilustracje – ta wyjątkowa książka to doskonały relaks, a także propozycja na oryginalny prezent dla Twoich bliskich!

Bohaterem książki jest trzynastoletni Gerald. Wiedzie zwyczajne życie nastolatka do momentu, gdy umiera jego ciotka. Krewna zostawia mu bowiem w spadku 20 miliardów funtów! Tego nie mógł się spodziewać. Radość trwa jednak krótko, bo Gerald dowiaduje się, że ciotka została zamordowana, a on jest kolejny na liście. Za tym wszystkim kryje się tajemnica, która liczy sobie 2000 lat. W tym samym czasie z British Museum zostaje skradziony najsłynniejszy diament świata, nad którym pieczę miała fundacja ciotki głównego bohatera książki. Na razie Geralda niewiele to obchodzi. Ale do czasu. Wkrótce znajdzie się na pokładzie prywatnego odrzutowca, którym poleci do Londynu na pogrzeb ciotki. Tam otworzy od niej list... Dlaczego ciotka została zamordowana? Kto skradł diament? I dlaczego wszyscy szukają pewnej starej szkatułki?Z pomocą przyjaciół, Sama i Ruby, Gerald próbuje rozwikłać tajemnicę. Tajemnicę, która zaprowadzi ich do starożytnej krypty i w podziemia, gdzie chcąc poznać sekret bezcennego skarbu, o mało nie wpadną w śmiertelną pułapkę.

Informacje dodatkowe o Klątwa miliardera i tajemniczy diament:

Wydawnictwo: Łyński Kamień
Data wydania: 2010-11-10
ISBN: 978-83-927607-3-3

Kup książkę Klątwa miliardera i tajemniczy diament

Klątwa miliardera i tajemniczy diament - opinie o książce

„Klątwa miliardera i tajemniczy diament” to pierwsza części trylogii, powieści skierowanych do młodszego czytelnika, co podczas lektury, ze strony na stronę, stawało się coraz bardziej widoczne.

Richard Newsome, który jest jej autorem, to człowiek, o którym informacje na polskich stronach nie jest łatwo znaleźć. Na zagranicznych możemy się o nim dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy. Że jego ulubionym kolorem jest zielony, ulubioną książką „Hobbit”, ulubionym filmem „Princess bride” i najbardziej na świecie lubi jeść ser.

Jego pierwsza powieść „Klątwa miliardera i tajemniczy diament” zyskała wiele przychylnych recenzji, a  prawo do jej wydawania wykupiło wiele Państw, w tym Polska.

Autor zamieszkuje w północnej części Nowej Zelandii, w małej miejscowości zwanej Whanganui, potem jego rodzina wyemigrowała do Australii. Pierwsze lata  życia spędził na jeszcze skromniejszej farmie poza miastem.

Dopiero po przeprowadzce do Australii mógł zaznać trochę wielkomiejskiego życia.

Pierwszą powieść napisał w wieku 12 lat w ramach zadania z języka angielskiego.

Po ukończeniu edukacji, pracował w różnych gazetach, w telewizji i radiu ABC. W Bostonie w Stanach Zjednoczonych podjął pracę w międzynarodowej firmie strategicznej, gdzie oskarżono go również o szpiegostwo, choć on tylko „pracował po godzinach”.

Zatrudnił się także w firmie medialnej. Wtedy był już żonaty i miał rodzinę.

To w tamtym czasie narodził się pomysł na książkę o młodym miliarderze.

Obecnie mieszka w Brisbane i jedyne, czym się zajmuje, to pisanie.

„Klątwa miliardera i tajemniczy diament” to historia młodego chłopca, który wiódł zupełnie zwyczajne życie, do czasu, gdy dowiedział się, że zmarła jego stryjeczna babcia, Geraldina, po której nadano mu imię. Gerald. Rodzice nie posiadali się wprost ze szczęścia. Zabrali syna prosto ze szkoły na pogrzeb, informując go jednocześnie, że będzie musiał zrezygnować z wakacyjnych planów.

Jego stryjeczna babka, co okazało się dużym zaskoczeniem, oddała mu w spadku niemal cały majątek.

Jego ojciec Eddie i matka Vi wybrali się w podróż, by obejrzeć majątek, którym będą zarządzali w imieniu swojego syna do osiągnięcia przez niego pełnoletniości, a Gerald został sam w Londynie. Jako nastolatek nie cierpiał monotonii, więc wybrał się, żeby pozwiedzać miasto. W trakcie tej wyprawy wplątuje się w tajemniczą historię z zaginionym diamentem i wysadzaną szmaragdami szkatułką, na której zdobycie ma ochotę wiele osób. Między innymi profesor McElderry, sir Mason Green, Chesterfield, Pilkington i inni. Gerald w trakcie wizyty w British Muzeum poznaje niezwykłe rodzeństwo Valentine, Sama i Ruby, którzy wyciągają go z nie lada tarapatów, a później towarzyszą mu w trakcie śledztwa, nad odkryciem tajemnicy diamentu i samej szkatułki.

Nie zabrakło szalonych pościgów samochodowych, bójek, niesamowitych ucieczek i niezwykle przebiegłych planów, zasadzek i pułapek, a na sam koniec również szczypty niesamowitości i magii.

Gerald, sam w sobie, wykazywał pewne zdolności magiczne.  Zdarzało się, że od czasu do czasu miewał tajemnicze wizje, które potem rysował w swoim notatniku. Na końcu powieści okazały się one bardzo ważne. Wywołane specjalnie, przy pomocy złotej różdżki przez pana Masona, były czymś, co wiele osób pragnęło poznać. Dużą rolę w całej tej historii odgrywały również podania i legendy, nie tylko dotyczące tamtych miejsc, ale i te bardzo dawne, często zapomniane.

Nie zabrakło pewnych, charakterystycznych w literaturze dla młodszych czytelników, uproszczeń.

Trzeba jednak przyznać, że zarówno opisy, jak i charaktery poszczególnych postaci, a także miejsca, są wyjątkowo dobrze zakreślone i pobudzają do pracy wyobraźnię czytelnika.

Dla młodszych czytelników, który dopiero zaczynają swoją przygodę z literaturą.

Avatar użytkownika - mskm13
mskm13