Klin

Tom 1 cyklu Przygody Joanny

W chłodny zimowy wieczór Joanna czeka na telefon od ukochanego. Zamiast niego w słuchawce odzywa się tajemniczy głos mężczyzny. Telefoniczna znajomość przeradza się w płomienny romans, a główna bohaterka wplątuje się w niebezpieczną aferę.

Informacje dodatkowe o Klin:

Wydawnictwo: OLESIEJUK
Data wydania: 2015-12-29
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Klin

Klin - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-12-28, 52 książki w 2016 roku, Mam,
Cała Chmielewska, absurdalne sytuacje, zabawne dialogi, książka w sam raz na poprawę humoru.
Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2016-04-11, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
To nieco słabsza od ostatnio czytanych przeze mnie książek Chmielewskiej - Całe zdanie nieboszczyka, Klin i przede wszystkim Lesio podobały mi się jednak bardziej. Mimo to spędziłam przy niej kilka przyjemnych godzin - jest to, co u tej autorki cenię - dziwaczne intrygi, zaskakujące zbiegi okoliczności, charakterystyczne poczucie humoru i zatrzęsienie mężczyzn o imieniu Janusz - zawsze się w tych jej Januszach gubiłam, a tu występują wręcz hurtowo :D
Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-08-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
Świetna książka. Nie jest przegadana. Uwielbiam tendencję bohaterki do pakowania się w kłopoty, bo robi to z prawdziwą fantazją. Dialogi są bardzo śmieszne. Autorka umiejętnie opisuje zdarzenia, że wydają nam się zagmatwane, a jednocześnie wcale się nie gubimy. Polecam książkę każdemu. Szybko się czyta, nie jest obszerna, więc można ją zabrać na wakacje.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-12-20, 52 książki 2014,
Chmielewska jak zawsze tryska intrygą i humorem. Bajeczny początek, kiedy w zwykłym mieszkaniu, w naszej Warszawie, na kanwie romansu rozgrywa się intryga godna londyńskich łamigłówek. Swoją drogą, metoda "klin klinem" - niezgorsza.
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2014-05-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2014,
Gdy ukochany mężczyzna nie ma czasu nawet na to by zadzwonić znaczy, że uczucie do kobiety zgasło. Kobieta nie chce tej prawdy przyjąć do świadomości, czeka, wścieka się, usprawiedliwia mężczyznę, wątpi, ma jednak nadzieję, w końcu postanawia spprawdzić czy luby przebywa u siebie próbując namówić koleżankę, by ta do niego "pomyłkowo" zadzwoniła. I jak to w PRL bywało,do rozmowy dwóch pań włącza się ktoś trzeci dysponujący aksamitnym, męskim głosem. Tym głosem tłumaczy życiową prawdę o braku czasu u facetów, proponuje, że sam sprawdzi bo jak słyszy koleżąnka,nie chce, a następnie radzi by nieszczęśliwą miłość zastąpić nową znajomością - na zasadzie klin klinem. Z tego to klina wyłaniają się w dalszym czasie afera na skalę państwową a może nawet większą , komedia pomyłek, cudowne zbiegi okoliczności, tajemnice do rozwiązania. Przeczytałam jednym tchem w jeden wieczór podśmiewując się z przygód bohaterki - Aśki i kiwając głową przy fragmentach opisujących rzeczywistości PRL-u.
Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2013-11-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Bardzo przyjemny debiut pani Joanny. Historia troszkę skomplikowana, ale urocza. Książka w fajny sposób umila wieczór i czyta się ją naprawdę szybko.
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:1991-12-15, Ocena: 2, Przeczytałam, 2012 i wcześniej,
Zaczytując się w lekkich kryminałach Joanny Chmielewskiej na początku lat 90', sięgnęłam również po jej pierwszą powieść pt. "Klin". Jakże srodze się zawiodłam! Być może dlatego, że to początki pisarstwa autorki? Powieść napisana jest przystępnie, jednak niemiłosiernie nudnie. Nieciekawa fabuła nie uzyskała mojego uznania.
Avatar użytkownika - mikita
mikita
Przeczytane:2010-08-11,
Właśnie przeczytałam pierwszą książkę Chmielewskiej "Klin" - na początku myślałam, że to nie dla mnie - ale po jakimś czasie tak się wciągnęłam, że nie byłam w stanie przestać czytać! Polecam!
Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2019-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019, 12 książek 2019,

Przezabawna i wciągająca lektura. Jak zawsze u Chmielewskiej!

Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2018-01-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Jak zawsze przyjemnie i weoło. Także odważnie, bo przyjmować obcego faceta o północy we własnym domu ... to nie lada wyczyn.

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2018-01-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Debiut pisarki.

“Trzeci dzień czekałam na telefon.”

Katalizatorem wydarzeń było czekanie na telefon od ukochanego. Joanna na zmianę czuje radosną nadzieję i wpada w czarną rozpacz. Wstrząsy sercowe i gonitwa myśli prowadzą ją do pomysłu z telefonem. Podczas przekonywania przyjaciółki by ta zadzwoniła do hotelu, gdzie przebywa amant Joanny, w ich rozmowę włącza się przypadkowy nieznajomy. Ma pewną radę.

“Dam pani świetną radę: klin klinem.”

Bohaterka Joanna to osoba odważna, szalona i nietypowa. Spontanicznie zgadza się na randkę w ciemno, a gdy mężczyzna jest nadal tajemniczy i pozostaje incognito, ta postanawia stanąć na głowie i dowiedzieć się o nim wszystkiego. Joanna nie może sobie darować tej pięknej zabawy w detektywa, głęboko wsiąka w śledztwo. Dzięki czemu historia jest zabawna, pełna szalonych wydarzeń.

“Klin” to zabawny galimatias o fance kryminałów, która wyruszyła na podbój tajemnic nieznajomego o pięknym głosie. To szalona historia o romansie telefonicznym, tajemniczych akcjach i zabawnych pomysłach. Lektura na pewno urozmaici szary wieczór i ukazuje, że czasami warto klin klinem.

“To prawda, że kocham tajemnice i niezwykłe wydarzenia, uwielbiam sensacje w życiu, ale to jeszcze nie powód, żeby mi się miały rzeczywiście przytrafiać.”

Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2017-05-02, Ocena: 2, Przeczytałam, 120/2017,
Las Pafnucego
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Las Pafnucego

Wspaniala bajka o niedźwiedziu Pafnucym, który jest przyjacielem zwierząt z lasu i wsi. Pomaga także ludziom znajdującym się w niebezpieczeństwie...

Wielki Diament: tom 1
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Wielki Diament: tom 1

XIX-wieczne kolonialne Indie – zuchwała kradzież drogocennego kamienia z zagubionej w dżungli hinduskiej świątyni rozpoczyna jego wędrówkę...