Korea Północna - Tajna misja w kraju wielkiego blefu

Wybitny brytyjski reporter udaje się do państwa, w którym Orwellowski Rok 1984 stał się rzeczywistością. Korea Północna. Tajna misja w kraju wielkiego blefu to relacja z miejsca, w którym wolność słowa jest iluzją, a jedno nieopatrznie wypowiedziane zdanie może skończyć się wysłaniem do obozu koncentracyjnego. Sąsiad, członek rodziny, kolega z pracy - nie wiadomo, kto jest szpiegiem uważnie obserwującym wszelkie przejawy nielojalności i najmniejsze oznaki niezadowolenia.

Mieszkańcom mówi się, że Korea Północna jest najwspanialszym miejscem na świecie. Reżim całkowicie kontroluje przepływ informacji, zalewając kraj nieustającą, wydobywającą się ze wszechobecnych głośników propagandą. Trzeba bić pokłony przed Wielkim Wodzem Kim Ir Senem oraz jego synem, generalissimusem Kim Dzong Ilem. Musisz oddawać hołd zmarłym, a potem sławić żyjących - Najwyższego Przywódcę, Kim Dzong Una. Wielki Brat czuwa...

John Sweeney (ur. 1958) - znany brytyjski dziennikarz. Przez dwanaście lat publikował na łamach tygodnika "Observer". Jest autorem licznych artykułów na temat konfliktów zbrojnych (m.in. w Iraku, Czeczenii, Bośni). W latach 2001-2014 pracował w BBC jako dziennikarz śledczy. Zdobył wiele nagród, w tym Nagrodę Amnesty International za tekst o łamaniu praw człowieka w Czeczenii. Do Korei Północnej przyjechał z grupą studentów, udając profesora uniwersyteckiego. Książka Korea Północna. Tajna misja w kraju wielkiego blefu jest wynikiem osobistych obserwacji Sweeneya oraz wielu godzin rozmów z uciekinierami i świadkami ważnych wydarzeń. Ukazuje życie codzienne w tym ogarniętym dyktaturą kraju, bada jego skomplikowaną historię oraz zadaje ważne pytania na temat jego niepewnej przyszłości.

Informacje dodatkowe o Korea Północna - Tajna misja w kraju wielkiego blefu:

Kup książkę Korea Północna - Tajna misja w kraju wielkiego blefu

Korea Północna - Tajna misja w kraju wielkiego blefu - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-06-22, 26 książek 2016, Mam, Przeczytane w 2016,
Zawsze chciałam przeczytać książkę o Korei Północnej. Wybrałam tę autorstwa Johna Sweeneya ,który jest brytyjskim dziennikarzem śledczym oraz reporterem BBC.John ,podając się za profesora uczelni ,wraz z kilkoma osobami spędził 8 dni w Korei.Przewodnicy pod których "opieką" była grupa wraz z Johnem,nieustanie ich kontrolowała i zabraniała robić zdjęcia.Myślę że z tej przyczyny ,(jak dla mnie)mało tej współczesnej Korei w książce .Grupa odwiedza szpital bez pacjentów,rozlewnię wody bez butelek,uniwersytet bez studentów.Reżim pokazał to co chciał pokazać .I nic więcej.W prawdzie jest parę relacji o obozach ,opowieści osób które uciekły z Korei.Jednak autor najwięcej skupia się ,na "Dynastii Kimów",a nie na współczesnym życiu.Ale rozumiem że - Przywódcy Korei Północnej,czy żywi,czy martwi w równym stopniu utrudniają życie swoim obywatelom ,a także osobom zainteresowanym Koreą .I to jest najstraszniejsze w tym kraju,że Kult Przywódców musi trwać.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-02-24, 26 książek 2015, Mam,
Bardzo dobra książka. Polecam wszystkim którzy chcą zgłębić temat KRLD choć nie tylko, ciekawie rozwinięty wątek powiązań z IRA w produkcji "superdolarów" Bogata bibliografia z której wyłowiłem kolejne pozycje które chcę przeczytać.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789