Kroniki Hjorwardu. Tom 1. Wojownik Wielkiej Ciemności. Księga Arjaty i Trogwara

W Dajre, stolicy wielkiego Hallanu, królestwa w Hjorwardzie Zachodnim, nastał czas wielkich zmian. W wyniku zamachu stanu tron przejęła Władczyni, półkrwi elfka. Nikt nie wie, skąd przybyła i jak się nazywa, lecz wiadomo powszechnie, że w przewrocie brały udział elfy i nie obeszło się bez błogosławieństwa bogów.
Rodzina królewska, która cudem uszła pogoni, w przebraniu zmierza do Nellasu i tam znajduje schronienie pod dachem zagadkowego starca Gormlego. Ze względu na dzieci król postanawia odpocząć tu kilka dni, potem wyruszyć do posterunku swego zaufanego wojownika Bareja, a stamtąd przeprawić się na wyspę Merkol, do posiadłości krewnych. Gormli przekonuje, by rodzina królewska wyruszyła do Czerwonego Zamku. Propozycja wydawałaby się kusząca - ogromny, pusty zamek, leżący tuż przy granicy Hallanu, gwarantował bezpieczeństwo, spokój i niezależność, lecz od wieków cieszył się złą sławą cytadeli Ciemności, miejsca przeklętego przez bogów. Królowa i najstarsza córka, księżniczka Arjata, błagają króla, by odrzucił tę propozycję, zresztą sam król wcale nie spieszy się z jej przyjęciem.
Czy ostatni przedstawiciele dynastii hallańskiej będą szukać azylu w Czerwonym Zamku? Decyzja jest niełatwa. Kto raz zwiąże się z Ciemnością, ten na wieki będzie zgubiony.

Informacje dodatkowe o Kroniki Hjorwardu. Tom 1. Wojownik Wielkiej Ciemności. Księga Arjaty i Trogwara:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7469-341-X

Kup książkę Kroniki Hjorwardu. Tom 1. Wojownik Wielkiej Ciemności. Księga Arjaty i Trogwara

Kroniki Hjorwardu. Tom 1. Wojownik Wielkiej Ciemności. Księga Arjaty i Trogwara - opinie o książce

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-08, Przeczytałem, Mam,
Bardzo ciekawa książka, mądrze napisana, warta przeczytania!
Z przyjemnością bym przeczytał ta książkę
Magia i stal
Nik Pierumow0
Okładka ksiązki - Magia i stal

Trzymająca w napięciu, wypełniona akcją powieść w mistrzowski sposób łącząca elementy cyperpunku i steampunku. Na ruinach cywilizacji dochodzi do...

Czarna włócznia
Nik Pierumow0
Okładka ksiązki - Czarna włócznia

Przez trzy wieki od zakończenia Wojny o Pierścień twierdza Nieprzyjaciela leżała w gruzach, pokój i dobrobyt zagościły na stałe w krajach Zachodu. Ostatni...