Kult. Biała księga czyli wszystko o wszystkich piosenkach

Dlaczego pobili Kazika w Stodole? Do kogo pisał list w środku nocy? Kiedy zemdlał w zatłoczonym pociągu? I dlaczego mama Śledzia przywitała go hardo: "Wypierdalaj..."? Komu Morawiec zjadł kiełbasę? Kiedy Gruda o mały włos nie spalił schroniska? Kto powiedział: "Biała wódka, czarny ptak"? I dlaczego Seks próbował uciekać przez okno? Kto chciał wrzucić pięć litrów acida do wodociągów? Komu wewnętrzne głosy kazały walnąć czołowo w TIR-a? Który z członków zespołu rozrzucał wielkie kreski po biurkach? I gdzie przyjęto Kult jak na westernie słowami: "Macie pół godziny na opuszczenie miasta..."? No i jaki to ma związek z piosenkami? Tymi najsłynniejszymi, jak "Polska", "Do Ani", "Krew Boga", "Arahja", "Gdy nie ma dzieci", "Baranek", Dziewczyna bez zęba na przedzie", "Hej, czy nie wiecie?", "Brooklyńska Rada Żydów", "Generał Ferreira", "Lewy czerwcowy", "Konsument", "TDK Kaseta", "Lewe lewe loff", "Wolność", "Kocham cię, a miłością swoją", "Czarne słońca", "Piosenka młodych wioślarzy", "Celina", "Młodzi warszawiacy", "Łączmy się w pary, kochajmy się" czy "Marysia"? Ale też tymi mniej znanymi. Nieznane fakty, anegdoty i opowieści z historii Kultu. Inspiracje i wspomnienia kryjące się za wszystkimi - a jest ich ponad dwieście - piosenkami zespołu, które ukazały się na płytach. A także setki unikalnych zdjęć. W książce Wiesława Weissa, redaktora naczelnego "Teraz Rock", autora rockowych encyklopedii.

Informacje dodatkowe o Kult. Biała księga czyli wszystko o wszystkich piosenkach:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2009-11-10
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 978-83-926991-2-5

Kup książkę Kult. Biała księga czyli wszystko o wszystkich piosenkach

Kult. Biała księga czyli wszystko o wszystkich piosenkach - opinie o książce

Avatar użytkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2021-07-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

Księga gigant. Wreszcie mi się udało skończyć. Podobno Wiesław Weiss długo zbierał materiały do napisania tej książki (księgi właściwie), a ja równie długo ją czytałam. Naprawdę bardzo długo. Głównie dlatego, że dzieło jest wielkie, ciężkie i nieporęczne. Trzeba się instalować przy stole i tak czytać bo z takim klockiem nie ma szans na czytanie w łóżku, czy w jakiejkolwiek kanapowej pozycji.

Poza wszystkim książka przepięknie wydana. Twarda oprawa, gruby papier, mnóstwo ilustracji i tekstu.

To w zasadzie kompendium o zespole, ciekawostki, wspomnienia, ale także (a może przede wszystkim) o tekstach piosenek. Wiele razy zastanawiałam się, jaka jest geneza niektórych piosenek i teraz już wiem.

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana zespołu.

Pink Floyd: Szyderczy śmiech i krzyk rozpaczy
Wiesław Weiss0
Okładka ksiązki - Pink Floyd: Szyderczy śmiech i krzyk rozpaczy

Historia jednego z największych zespołów rockowych napisana przez wytrawnego znawcę tej tematyki. ...

Wielka Rock Encyklopedia. Tom 2. F - K
Wiesław Weiss0
Okładka ksiązki - Wielka Rock Encyklopedia. Tom 2. F - K

Kolejny, długo oczekiwany, tom fachowej mapy rocka i jego okolic - od bluesa po heavy metal. To obszerne dzieło zawiera pełne i szczegółowe informacje...