Kwadrans szczerości. Wprowadzenie do modlitwy codziennego rachunku sumienia

Codzienny rachunek sumienia, który proponuje św. Ignacy Loyola w \"Ćwiczeniach duchownych\", nie jest \"rozliczaniem się\" z własnych upadków i słabości, ale szczerym i miłosnym dialogiem człowieka z Bogiem o naszym życiu. W codziennym rachunku sumienia odkrywamy najpierw bezwarunkową miłość Boga, a następnie naszą odpowiedź na nią. Rachunek sumienia, na który Ojciec Ignacy każdego dnia każe przeznaczyć kwadrans, to codzienny Kwadrans szczerości - kwadrans szukania Prawdy o Bogu i prawdy o człowieku.

Informacje dodatkowe o Kwadrans szczerości. Wprowadzenie do modlitwy codziennego rachunku sumienia:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: b.d
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7505-752-2

Kup książkę Kwadrans szczerości. Wprowadzenie do modlitwy codziennego rachunku sumienia

Kwadrans szczerości. Wprowadzenie do modlitwy codziennego rachunku sumienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Każdego dnia przed położeniem się do łóżka analizujemy cały miniony dzień. Kiedy klękamy do modlitwy różne myśli przebiegają nam przez głowę: Czy to co mu powiedziałem było adekwatne, dobre? Czy nie zmarnowałem okazji do pomocy potrzebującemu? Wtedy też człowiek zastanawia się czy ten nieuporządkowany przelot myśli jest miły Stwórcy. Czasami wpada w rezygnację, bo nie wiadomo czy o to właśnie chodzi Panu w modlitwie.  Otóz właśnie Bogu chodzi o to, żebyśmy z miłością do Niego, siebie i bliźnich przeprowadzili rachunek sumienia. Aby go uporządkować warto wspomóc się "Kwadransem szczerości" Józefa Augustyna. Autor w prosty sposób wyjaśnia tajniki ignacjańskiego rachunku sumienia. Porządkuje myśli człowieka w kilka etapów.
Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą uporządkować swoje życie i zaznajomić się ze św. Ignacym Loyolą.

Avatar użytkownika - greenaz
greenaz
Przeczytane:2013-01-03, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Mam,
Książka bardzo pomocna, gdy podjęliśmy decyzję, by coś zmienić w swoim życiu. Kwadrans szczerości, to 15 min rozmowy z Bogiem o sobie, swoim dniu. Spojrzenie na swoje życie oczami Boga - w prawdzie i szczerości. To rachunek sumienia jako modlitwa - ignacjański rachunek sumienia. Polecam
Jak szukać i znajdować wolę Bożą?
Józef Augustyn SJ0
Okładka ksiązki - Jak szukać i znajdować wolę Bożą?

Praktyczny przewodnik na drodze rozeznawania, szukania i pełnienia woli Boga.Niniejsze wprowadzenie w problematykę szukania i pełnienia woli Bożej wyrosło...

Uzdrowienie z poczucia krzywdy
Józef Augustyn SJ0
Okładka ksiązki - Uzdrowienie z poczucia krzywdy

Zamieszczone w książce rozważania proponują medytację fundamentu Ćwiczeń duchownych św. Ignacego Loyoli pod kątem wewnętrznego uzdrowienia z poczucia krzywdy...