Lista życzeń

Meg Finn ma kłopoty. Nieziemskie kłopoty.

Pozostawiona po śmierci matki na pastwę brutalnego ojczyma, zostaje zmuszona przez okoliczności do udziału we włamaniu, które kończy się nieoczekiwaną katastrofą. Niebo i piekło podejmują walkę o duszę dziewczynki, a ona sama musi udowodnić, że nie zasłużyła na wieczne potępienie w towarzystwie programistów komputerowych, mimów i członków kapel rockowych.

Zmagania Meg z zastępami Szatana opisane są cierpko i dowcipnie, historia toczy się wartko aż do zaskakującego zakończenia. Zabawna, napisana żywym i barwnym językiem opowieść o życiu, śmierci i nieoczekiwanym dalszym ciągu, tak jak inne powieści Eoina Colfera niesie całkiem poważne przesłanie.

Informacje dodatkowe o Lista życzeń:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
ISBN: 83-7414-005-4
Tytuł oryginału: Wish list
Język oryginału: Angielski

Kup książkę Lista życzeń

Lista życzeń - opinie o książce

,,Nałogowym grzesznikom brak siły, żeby przetrwać. Ich średnia wieku jest zbyt niska, by zdołali rozpętać prawdziwe piekło. Jeden grzech główny i już ich nie ma. Żadnego planowania, żadnych prób wyjścia z tego obronną ręką. Prawdziwie kreatywny grzesznik będzie głosić złą nowinę przez kilkadziesiąt lat, nim go złapią. Jeśli w ogóle go złapią." Lekka, zabawna. Przeczytałam ją w ekspresowym tempie. Powieść jest jednocześnie fantastyczna i realistyczna. Pan Colfer skłania czytelnika do samodzielnego wyciągnięcia ważnych wniosków i zrozumienia głównego przesłania moralnego zawartego w swojej powieści. Polecam!
Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2015-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Super książka.Opowiada o zbuntowanej czternastoletniej dziewczynce która podczas włamania do pewnego staruszka ginie.Po śmierci trafia do pewnego tunelu który kieruje dusze albo do piekła albo do nieba w zależności od koloru poświaty.Ale poświata Meg jest inna.Ma ona szansę na powrót na ziemię i naprawienie swoich błędów.Niestety tu zaczyna się zabawa.O duszę Meg walczy także sam Lucyfer który wysyła kompana Meg który jest zły do szpiku kości aby ten udaremnił dziewczynce powrót do nieba.Meg postanawia pomóc staruszkowi którego chciała obrabować w spełnieniu czterech życzeń których stary Lowrie nie zdążył spełnić w swoim życiu.I tu rodzi się przyjaźń.Zabawna,wzruszająca książka nie tylko dla młodzieży.Polecam.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-04-24, Ocena: 6, Przeczytałam, dla dzieci, fantastyka, SF,
Lekka książka przygodowa z nutka fantastyki. opis książki idealnie podaje jej treść. Moge jedynie dodać, zę jej zadaniem od Lowriego będzie wykonanie 4 zadań z listy, którą to pokrzywdzony kiedyś stworzył. Sytuacja jest niejasna do samego końca. Gorąco ją polecam.
Avatar użytkownika - miriel3
miriel3
Przeczytane:2011-11-28, Przeczytałam,
Fletcher Moon. Prywatny detektyw
Eoin Colfer 0
Okładka ksiązki - Fletcher Moon. Prywatny detektyw

Poznajcie Fletchera Moona, dwunastoletniego prywatnego detektywa. Odkąd otrzymał odznakę i uprawnienia do prowadzenia dochodzeń z powodzeniem rozwiązuje...

Artemis Fowl. Zaginiona kolonia
Eoin Colfer0
Okładka ksiązki - Artemis Fowl. Zaginiona kolonia

Dziesięć tysięcy lat temu ludzie toczyli z wróżkami wielkie boje. Kiedy wróżki zdały sobie sprawę z tego, że nigdy nie wygrają, przeniosły swoje królestwo...