Literacki melanż z Pragi

Literacki Melanż z Pragi to zbiór opowiadań. Książka, która powstała spontanicznie, bez zadęcia i drugiego dna.

Literacki Melanż łączy ludzi, pokolenia, środowiska i zawody. Pierwsza książka z cyklu pokazuje warszawską Pragę, minioną i współczesną, kochaną i znienawidzoną. To literacka forma przekazu wspomnień, obserwacji, nostalgii i humoru. Książka, którą każdy może czytać, jak chce – od środka, od tyłu lub od początku. Każde opowiadanie ma swój charakter i napisane jest niepowtarzalnym językiem. Jednak bohaterów zawsze otaczają te same miejsca i ulice. Dziesięć historii, w których fakty przeplatają się z fikcją, jak w ulotnej pamięci ludzi.

Leszek Bugajski – Kawa, Kafka i kawusia, Dariusz Dewille – Kamienica,
 Janusz Drzewucki – Z lewej strony na prawą i z powrotem. Kilka dni z życia 55-letniego biegacza, Marta Kijańska – Malarz, Dorota Koman – Miłość kosztuje,
 Paweł Oksanowicz – Z głową w chmurach, Cezary Polak – Przyjdzie nieboszczka, Anna Popek – Lora,
 Sławomir Sokołowski – Mazowczycy, Wojciech Trzciński – Tam.. Kazimierz Nowak wykonał rysunki Pragi, której już nie ma.

Informacje dodatkowe o Literacki melanż z Pragi:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-05-23

Kup książkę Literacki melanż z Pragi

Literacki melanż z Pragi - opinie o książce

Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2014-08-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Przeczytane,
1001 miejsc historycznych, które warto w życiu zobaczyć
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - 1001 miejsc historycznych, które warto w życiu zobaczyć

- bogato ilustrowany przewodnik wydany we współpracy z UNESCO - kompendium najważniejszych miejsc historycznych świata, od cudów starożytności, jak Wielki...

Siatkówka. Zasady porady - trening
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Siatkówka. Zasady  porady - trening

Siatkówka stała się w naszym kraju sportem narodowym, który chętnie jest uprawiany przez ludzi w każdym wieku. Szczególnie po zwycięstwie...