Logo Design Love: Zaprojektuj genialny logotyp!

Po czym poznać dobre logo?
Jak wycenić projekt?
Na co zwrócić szczególną uwagę przy projektowaniu logo?

Czy wiesz, czym jest "dobre logo"? Dobre logo to takie, które przez kilkadziesiąt lat nie uległo zasadniczym zmianom. Jest znane ludziom na całym świecie i charakteryzuje się prostotą, elegancją oraz jasnym przesłaniem. Legendarne symbole marek takich, jak Coca-Cola czy Mercedes, warte są astronomiczne kwoty. I nic w tym dziwnego - stanowią graficzną reprezentację marek wartych fortunę. Bardzo często logotypy najbardziej rozpoznawalnych światowych brandów projektowały osoby bez żadnego doświadczenia. Miały wizję, trochę szczęścia i dużo wyczucia, a ich projekty osiągnęły sukces. Czy Ty też chciałbyś zaprojektować niepowtarzalne logo?

Od tej książki powinieneś zacząć. Skorzystaj z doświadczenia znanego i cenionego projektanta graficznego. Podpowie Ci on, jak stworzyć trwały symbol marki, przeanalizuje wraz z Tobą wiele znaków firmowych, skupiając się na ich zaletach i wadach, rozbawi anegdotami związanymi z ich powstaniem. Otrzymasz solidną porcję porad dotyczących procesu projektowania logo, poznasz zasady prowadzenia rozmów z klientami i dowiesz się, jak wyceniać projekty. Ta unikalna na polskim rynku książka powinna znaleźć się na półce każdej osoby chcącej rozpocząć przygodę z tworzeniem logotypów.

* Znaczenie logo w życiu firmy
* Charakterystyczne elementy kultowych projektów
* Podstawy procesu projektowania logo
* Metody unikania zagrożeń związanych ze zmianą logo
* Sposoby wyceny projektu
* Proces tworzenia logo - od ołówka do PDF-a
* Metody prowadzenia rozmów z klientami
* Współpraca z klientami zagranicznymi
* Tworzenie internetowego portfolio
* Dostępne narzędzia
* Praktyczne porady dotyczące projektowania logo

"Firma bez logo jest jak człowiek bez twarzy"
- zagwarantuj swojej firmie rozpoznawalny wizerunek!

Informacje dodatkowe o Logo Design Love: Zaprojektuj genialny logotyp!:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010-07-01
Kategoria: Informatyczne
Tytuł oryginału: Logo Design Love: A Guide to Creating Iconic Brand Identities
Tłumaczenie: Bartosz Sałbut

Kup książkę Logo Design Love: Zaprojektuj genialny logotyp!

Logo Design Love: Zaprojektuj genialny logotyp! - opinie o książce

Avatar użytkownika - ilona
ilona
Przeczytane:2013-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek - 2013,
"Logo design love" zawiera wiele wskazówek, z których mogą skorzystać zarówno początkujący, jak i osoby posiadające już dużą wiedzę na temat projektowania logo. Autor w ciekawy sposób prowadzi czytelnika przez kolejne etapy projektowania. Bardzo ciekawym tematem jest ten, o rozmowie z klientem oraz wycenie konceptu. Dodatkowo w książce jest opisanych wiele inspirujących przykładów. Polecam wszystkim zainteresowanym sztuką projektowania logo.
Pracuj dla pieniędzy, projektuj dla przyjemności. Podręcznik freelancera
David Airey0
Okładka ksiązki - Pracuj dla pieniędzy, projektuj dla przyjemności. Podręcznik freelancera

Uwolnij się od etatu! Jeżeli Twoja praca jest Twoją pasją, należysz do grona wyjątkowo szczęśliwych ludzi. Nie ma nic przyjemniejszego, niż poświęcać...