Lux perpetua

Tom 3 cyklu Trylogia husycka

Reynevan, główny bohater tomów NARRENTURM i BOŻY BOJOWNICY, nadal ma kłopoty, ciągle ktoś dybie na jego życie bądź przedstawia mu propozycję nie do odrzucenia. Prześladują go prozaiczni agenci wywiadu oraz siły nieczyste, wcale nie ukrywające swej diabelskiej proweniencji. Ale Reynevan żyje przecież w okrutnych i niebezpiecznych czasach. Na Śląsku i w Czechach, gdy przez ziemie te przetaczały się krucjaty i husyckie wyprawy odwetowe. Gdy nie znano słowa: "Litość" i z imieniem Boga na ustach wyrzynano tysiące niewinnych. Reinmar wierzy w religijną odnowę, staje po stronie zwolenników Husa, nawet gdy ci dokonują niewiarygodnych zbrodni. Cel uświęca środki. Reynevan chce pomścić śmierć brata. On, medyk i zielarz, idealista i bezinteresowny obrońca chorych i cierpiących, musi wcielić się w rolę husyckiego szpiega, dywersanta, zabójcy i bezlitosnego mściciela. Rozdarty pomiędzy obowiązkiem a głosem serca, stawia wszystko na jedną kartę, byle wyrwać ukochaną z rąk wrogów. On i Jutta to postacie niczym ze średniowiecznego romansu o Alkasynie i Nikoletcie. LUX PERPETUA godnie wieńczy dzieło mistrza. Jest napisana z rozmachem, z niezwykłą dbałością o historyczny szczegół, z charakterystycznym dla Sapkowskiego humorem i wyczuciem językowym. Wojenne okrucieństwo kontrastuje ze wzruszającymi scenami miłosnymi, losy bohatera splecione z wątkiem wielkiej polityki zmierzają do nieuchronnego, a jednak zaskakującego finału

Informacje dodatkowe o Lux perpetua:

Wydawnictwo: SuperNowa
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
ISBN: 83-7054-189-5

Kup książkę Lux perpetua

Lux perpetua - opinie o książce

Avatar użytkownika - martaper91
martaper91
Przeczytane:2016-01-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Przykro mi, że to już koniec i musiałam się rozstać z moimi ulubionymi bohaterami tak wcześnie ( z niektórymi nawet wcześniej, niż podejrzewałam... ) Całe szczęście, że to nie ostateczne pożegnanie - z pewnością nie raz będę do tej serii wracać!
Opinia tutaj: http://www.granice.pl/recenzja,narrenturm,8139
Avatar użytkownika - Bajabongo
Bajabongo
Przeczytane:2010-08-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Arcydzieło. Doprowadza do płaczu, trzyma w napięciu, bardzo smaczne zakończenie trylogii.
Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2021-04-13, Przeczytałem,

Super opisane ludzkie słabości na tle histori

„Narrenturm”, „Boży bojownicy”, „Lux perpetua” Andrzej Sapkowski

Reinmar z Bielawy z powodu miłosnych uniesień wpada w tarapaty, grozi mu śmierć. Wdzięki kobiet jeszcze nieraz wpakują go w kłopoty. Młody medyk spotyka jednak na swej drodze wiernych towarzyszy, którzy są gotowi zaryzykować dla niego życie. Zwroty akcji, porwania, bójki i bitwy a w tle wszystkich wydarzeń wojna. Inkwizycja, pogorzeliska, kradzieże, lochy. Miłość, magia i nadprzyrodzone moce. Trylogię gorąco polecam, ta lektura z pewnością nie jest nudna.

Ostatnia część trylogii o Reynevanie, moim zdaniem równie doskonała jak wszystkie poprzednie. Jej jedyną wadą jest to, że kończy trylogię, z którą chciałoby się pozostać na dłużej. "Lux perpetua" wciąż opowiada o perypetiach Reinmara, a także o jego wewnętrznej przemianie, czy może po prostu dojrzewaniu pod wpływem licznych wydarzeń, których przyszło mu doświadczyć.

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2023-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,
Avatar użytkownika - Tsular
Tsular
Przeczytane:2021-12-06, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2021,
Rękopis znaleziony w smoczej jaskini. Kompendium wiedzy o literaturze fantasy
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Rękopis znaleziony w smoczej jaskini. Kompendium wiedzy o literaturze fantasy

Fantasy jest czytana. Czy to się komuś podoba, czy nie, popularność tego rodzaju fantastyki w wątpliwość poddawana być nie może. Od czasu, gdy w roku 1960...

Coś się kończy, coś się zaczyna
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Coś się kończy, coś się zaczyna

Kolejna książka mistrza fantasy to zbiór opowiadań drukowanych w "Fantastyce", m.in.: "Droga, z której się nie wraca", "Muzykanci", "Tandaradei!", "W leju...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;