Małomówny i rodzina

Tom 0 cyklu Jeżycjada

Zabawne przygody trójki rodzeństwa i ich przyjaciół w Śmietankowie. Było ich troje: dwaj chudzielce, czternastoletni Munio i młodszy o rok Tunio, oraz ich pulchna sześcioletnia siostrzyczka, z oczywistych powodów zwana w rodzinie Rzodkiewką.

Informacje dodatkowe o Małomówny i rodzina:

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Małomówny i rodzina

Małomówny i rodzina - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2023-07-23, Mam, 2023,

Munio, Tunio i Rzodkiewka przyjeżdżają razem z Mamą i Babcią do Śmietankowa.

Poznają tam rodzinę Adamskich, od których dostają kurę na rosół.

Jednak Rzodkiewka, czyli Monika postanawia go uratować.

Nazywa go F. M.  i od tej pory wszędzie go ze sobą zabiera.

Wspaniałe przygody rodzeństwa i ich znajomych każdemu czytelnikowi przypomną dzieciństwo.

Niesamowita lektura, po którą warto sięgnąć bez względu na wiek.

"Małomówny i rodzina” Małgorzaty Musierowicz to pierwsza jej książka, tzw. tom 0 serii Jeżycjada.

To książka opisująca przygody trójki rodzeństwa Ptaszkowskich, dwóch chłopców i dziewczynki: Munia – Edmunda, Tunia – Antoniego oraz Rzodkiewki – Moniki. Bohaterowie wraz z mamą – Marią i babcią przeprowadzają się do Śmietankowa koło Warszawy. Ich mama dostała pracę w bibliotece, a ich nowy dom mieści się nad jej miejscem pracy.
Jezioro, las i duża przestrzeń wokół domu to idealne miejsce do życia. Różyczka głównie spędza czas na zabawie ze swoją... kurą Franusiem, którą uratowała przed śmiercią w rosole. Chłopcy uwielbiają pływać łódką. A doktorowi Bratkowi w oko wpadła mama bohaterów.
Wtem domowy spokój zostaje zachwiany. Babcia odkrywa, że w domu grasuje złodziej. Okazało się, że zdarzało się to już wcześniej. Ktoś czegoś szukał… Tylko czego…
Chłopcy dowiadują się, że poprzedni właściciel domu pan Zieliński, ukrył skarb. Podczas usuwania mebli odnajdują zaszyfrowany list, którego adresatem jest Halina. Munio i Tunio starają się rozwiązać ukrytą w nim tajemnicę.
Czy chłopcom uda się odnaleźć skarb?
Kim jest Peleryniarz?
Czy rodzeństwo zaakceptuje adoratora swojej mamy?

Polecam.

Avatar użytkownika - szmaragdova
szmaragdova
Przeczytane:2017-05-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017 ,
Musierowicz jak plaster miodu, który można przykleić do skołatanego serca. W tym zabieganym, często zatrutym cywilizacją i stresem życiu ona jest jak kojący balsam. Łagodzi, utula, uspokaja, mając na dodatek właściwości rozśmieszające. Lektura do pracy.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2013-10-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wspaniały, ulubiony pierwszy kryminał :) Uwielbiam wszystkie jeżycjadowe pozycje M.Musierowicz.
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Zabawna powiesc o rodzinie Ptaszkowskich. Pierwsza powiesc wspaniałej Małgorzaty Musierowicz, która swoimi książkami doskonale trafia do nastolatek. Kto jeszcze nie czytał koniecznie musi przeczytac jej książki.

Ciągle czytam i czytam ten utwór i jeszcze mi się nie znudził.. Jak najbardziej polecam.

Munio, Tunio i Rzodkiewka - Monika przyjeżdżają razem z mamą i babcią do Śmietankowa, gdzie przeżywają wiele przygód.

Rzodkiewka zdobywa kurczaka, ratując go przed ugotowaniem w rosole przez babcię. Nazywa go F.M.  - Franciszek Małomówny, który zostaje z nimi do końca opowieści.

Avatar użytkownika - Partula
Przeczytane:2019-02-18, Ocena: 4, Przeczytałem,
Feblik
Małgorzata Musierowicz0
Okładka ksiązki - Feblik

Feblik – najnowsza książka Małgorzaty Musierowicz – to ciąg dalszy bestsellerowej "Wnuczki do orzechów". Akcja przebiega w czasie tych...

Jeżycjada (Tom 14). Kalamburka
Małgorzata Musierowicz0
Okładka ksiązki - Jeżycjada (Tom 14). Kalamburka

Wyjątkowa część Jeżycjady, w której przedstawiona historia, zamiast się rozwijać, cofa się wraz z bohaterką, ukazując losy Mili (Melanii) Borejko, która...