Masa o porachunkach polskiej mafii

Tom 3 cyklu Masa

Szokująca opowieść o porachunkach mafijnych, egzekucjach i uprowadzeniach. Jak wyglądała brutalna machina gangsterskiej sprawiedliwości?
Prawdziwe oblicze wojny pruszkowsko-wołomińskiej. Strzelanina w Alejach Jerozolimskich w 1996 roku, w najgorętszym okresie walki ,,pruszkowskich" z Wariatem. Porachunki z Cerberem, którego ładunek wybuchowy rozerwał na strzępy. Zagadkowa egzekucja Nikosia, po dziś dzień owiana tajemnicą. Historia wojny, której lista ofiar jest o wiele dłuższa. Imiona zostały zapomniane, ciał nie odnaleziono nigdy.
Czy istniała granica okrucieństwa szefów grupy? Jak pracowali płatni zabójcy? I czy gangsterski kodeks przewidywał wybaczenie?

Informacje dodatkowe o Masa o porachunkach polskiej mafii:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-02-16
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Masa o porachunkach polskiej mafii

Masa o porachunkach polskiej mafii - opinie o książce

Avatar użytkownika - witoldmeik
witoldmeik
Przeczytane:2017-05-27, Ocena: 1, Przeczytałem,
Kto by pomyslal,ze wspomnienia kapusia I cwela beda cieszyly sie taka popularnoscia !!!
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-02-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Lata 90-te gdy w Polsce kształtowała się demokracja, ale również tworzyły się grupy przestępcze. Cała prawda o życiu półświatka,którym rządzą twarde reguły gry.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-08-14, Mam,
Na wstępie autorzy przybliżyli przykłady dwóch historii mafijnej zemsty za zdradę swoich kolegów oraz przywłaszczenie pieniędzy. Te dwie historie budują niesamowite napięcie, które potem jest potęgowane dalszymi opowieściami. Książka składa się z 23 rozdziałów, w których autorzy wprowadzają czytelnika do przestępczego półświatka. Opowiadania Masy ujawniają świat, o którym przeciętny człowiek nie ma pojęcia. Jest to świat mafiosów, wielkich pieniędzy, band "koksów" gotowych na wszystko. Często, aby kogoś poturbować lub nawet zabić nie trzeba było mieć specjalnego motywu. W opowieściach Masy spotkamy sceny rozgrywające się na dyskotekach czy parkingach supermarketów. Ze spokojem opowiada o zabawach pełnych alkoholu, seksu i bijatyk. Obraz jaki wyłania się z tych opowieści to Polska pełna bezprawia, skorumpowanej policji. Walki między bandami walczącymi o wpływy były na porządku dziennym, strach było wyjść na ulicę w biały dzień. To czas, gdzie ludzie giną w tajemniczych okolicznościach lub trafiają do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Książka "Masa o porachunkach polskiej mafii" pokazuje od kulis funkcjonowanie najsłynniejszych grup przestępczych. Obnaża zasady, którymi się kierowały oraz po co zostały w ogóle powołane do życia. Głównym narratorem tej książki jest Jarosław Sokołowski "Masa", który prowadzi także rozmowy ze swoimi dawnymi kompanami. W niektóre informacje naprawdę ciężko uwierzyć ze względu na brutalność i bezczelność niektórych zachowań. Ciężko jest także uwierzyć w nawrócenie jednego z czołowych gangsterów, a teraz najsłynniejszego świadka koronnego w Polsce. Książka ta przedstawia chyba najbrutalniejsze historie mafii pruszkowskiej, których nie powinno się czytać przed snem. Ukazuje ona bowiem mechanizm napędzany przemocą, w którym nie raz trzeba zabić, aby samemu nie zostać zabitym.
Avatar użytkownika - tymbarkowax3
tymbarkowax3
Przeczytane:2016-03-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
Swoją przygodę z Masą zaczęłam od tej właśnie części, wiem, że trochę nie po kolei, ale nie zawiodłam się! Książka niesamowicie mnie wciągnęła i już mam w planach zakup kolejnych części. Polecam!
Avatar użytkownika - ledenica
ledenica
Przeczytane:2016-03-14, Ocena: 6, Przeczytałem,
Najlepsza z do tej pory wydanych. Krwawo, tajemniczo.
Avatar użytkownika - Moneczka3
Moneczka3
Przeczytane:2016-02-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Książka dla tych,którym nie straszne są drastyczne opisy scen dziejących się w świecie mafii.Egzotyczna pozycja dla "zwykłego Kowalskiego".Pociągająca, bo książka traktuje o rzeczach niedostępnych dla większości ludzi.Realistyczna,bo opowiedziana przez członka mafijnej struktury.Ciekawa,choć nie tak dobra,jak "Masa.O kobietach polskiej mafii".
Avatar użytkownika - apogeum55
apogeum55
Przeczytane:2015-08-05, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2015,
Kolejna, trzecia już część opowiadań o mafii w Polsce z punktu widzenia Masy. Książka tym razem opowiada o porachunkach polskich mafiozów czyli zastraszaniu, egzekwowaniu długów, zemście i o zwykłych mordobiciach z byle powodu. Podobnie jak poprzednia część zawiera dużo ciekawych historii opowiadanych przez tytułowego Masę, ale również i innych ludzi, którzy kiedyś byli w mafii. Odnoszę wrażenie że tych innych osób było nawet więcej niż samego Masy co rodzi pytanie czy na pewno mamy dalej do czynienia z serią "Masa o ..." czy raczej "Mafia o..." ale domyślam się że Masa mógł być raczej punktem wyjścia całego cyklu, więc nie ma to większego znaczenia, zwłaszcza że np. historie opowiadane przez niejakiego Doriana (kierowcę nieżyjącego już Pershinga) były równie wciągające co pozostałe historie. Sam Masa dalej jest pewnym siebie gościem, który już na wstępie daje do zrozumienia że za swoje grzechy przepraszać nie będzie, a dzięki temu że kiedyś był złym człowiekiem "mamy teraz o czym czytać". Trochę komicznie w jego ustach brzmią teksty typu "dzięki Bogu że gościa nie zabiłem" ale mimo to książkę czyta się szybko i jest wciągająca podobnie jak wcześniejsza (druga) część. Chociaż samemu Masie nie dowierzam w 100% bo wg mnie trochę się wybiela, a część faktów przemilcza to i tak z chęcią sięgnę po kolejną część cyklu jeśli się kiedyś pojawi.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2022-05-18, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Chyba nie ma takiej osoby w Polsce, ktora nie slyszalaby o strzelanine w Magdalence, a ponieważ dodatkowo mieszkam blisko Pruszkowa, skusilam się na zapoznanie z treścią tej książki. Niestety są to przechwałki gangstera, który tak naprawdę nic sobą nie reprezentuje. Niby został świadkiem koronnym, ale właściwie to nadal szczyci się że był w mafii i odnoszę wrażenie, że dużo dodaje od siebie.

Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2022-05-10, Ocena: 1, Przeczytałam, 12 książek 2022,

Lansowanie łobuzów i gangsterów. Oby żaden młody czytelnik, któremu w ręce wpadnie ta książka, nie zechciał iść w ślady Masy!

Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2016-03-07, Ocena: 4, Przeczytałam, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2016,
Avatar użytkownika - magducha
magducha
Przeczytane:2016-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2015-06-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 2015, 52 książki - 2015, Reportaż,
Masa o żołnierzach polskiej mafii
Artur Górski0
Okładka ksiązki - Masa o żołnierzach polskiej mafii

Wstrząsająca opowieść o ludziach od czarnej roboty polskiej mafii. Ta książka jest inna od pozostałych z serii ,,Masa o polskiej mafii". Tym razem słynni...

Masa o życiu świadka koronnego
Artur Górski0
Okładka ksiązki - Masa o życiu świadka koronnego

Jak wygląda prywatne życie świadka koronnego? Życie świadka koronnego okryte jest tajemnicą - tylko nieliczni wiedzą, gdzie przebywa i jak jest chroniony...