Masoni. Sekrety tajemniczej organizacji

Sekretne zrzeszenie czy zrzeszenie strzegące sekretów? Wolnomularstwo (masoneria) to otoczona aurą tajemnicy ponadnarodowa organizacja, z założenia zrzeszająca intelektualną i społeczną elitę świata. Członkami tego stowarzyszenia zostają ludzie nastawieni zarówno prospołecznie, jak i na poszukiwanie wiedzy oraz duchowego oświecenia. Ale czy tylko? Założone w Średniowieczu, hermetyczne bractwo masońskie od wieków fascynuje i wzbudza kontrowersje. Jego istnienie jest jednym z elementów napędzających spiskową teorię dziejów. Niewątpliwie w wielu miejscach otacza nas bogata symbolika masońska, nie sposób zaprzeczyć istnieniu potajemnych spotkań i znaków, enigmatycznych rytuałów, dyskusyjnych nauk. Dlaczego wolnomularze dbają o utrzymanie takiej konspiracji? Czy umieszczenie bractwa w kategorii "sekty, nowe ruchy religijne i inne zagrożenia" jest objawem histerii? Co pozwala sądzić, że masoni chcą stworzyć "republikę uniwersalną" i przejąć władzę nad światem? "Księga Konstytucji" stowarzyszenia mówi, że zawód mularzy jest ściśle związany z Boską mocą i chęcią tworzenia, a wśród ich patronów można znaleźć Adama, patriarchów Starego Testamentu i królów izraelskich. Mularze budowali arkę Noego, wieżę Babel, piramidy egipskie, Świątynię Salomona. Znaki wolnomularstwa obecne są nawet w jednym z bardziej mistycznych miejsc Ziemi -- w kaplicy Rosslyn. Trudno nie zauważyć, że ruch ten determinował tempo rozwoju cywilizacji. Leonardo Da Vinci, Karol Darwin, James Watt -- wszyscy oni byli dumni ze swojej przynależności do loży. Masonami byli też angielski król Jerzy VI, George Washington, Teodor Roosevelt, Benjamin Franklin czy Winston Churchill, a w Polsce król Stanisław August Poniatowski, prymas Polski Gabriel Podoski, mistrz loży Wielkiego Wschodu Polski Stanisław Kostka Potocki, Henryk Dąbrowski i Gabriel Narutowicz. Książka "Masoni. Sekrety tajemniczej organizacji" odkrywa wszelkie sekrety "klucza Salomona". Prezentuje ekscytującą historię amerykańskiego stowarzyszenia wolnomularskiego, z uwzględnieniem najbardziej tajemniczych aspektów jego działalności, czyli: mitów, legend i opowieści dotyczących tej organizacji -- zarówno prawdziwych, jak i zmyślonych; rytuałów inicjacyjnych, stopni wtajemniczenia, loży masońskich; sylwetek wrogów wolnomularzy -- od hierarchów Kościoła katolickiego po nazistów; opisów banknotu dolarowego, planu miasta Waszyngton, Statuy Wolności, kompozycji Louisa Armstronga, skeczy Flipa i Flapa -- ze wskazaniem, gdzie szukać sekretnych znaków wolnomularstwa. "Fascynująca opowieść o stowarzyszeniu wolnomularskim od jego powstania aż po czasy obecne, ujawniająca nieznane dotąd fakty i obalająca utrwalone od wieków mity." dr John K. Young , Barb Karg

Informacje dodatkowe o Masoni. Sekrety tajemniczej organizacji:

Wydawnictwo: Septem