Meduza

Śmiercionośna rzeźba w sercu Sahary...Zagadka starsza od ludzkości...Zło czeka... i jest cierpliwe...Głęboko w sercu Sahary leży odizolowany od reszty świata Tassili N'Aller, płaskowyż, ukrywający tysiącletnie, owiane tajemnicą malowidła skalne. Doświadczony archeolog, Hannah Peters, podąża po ich śladach i dokonuje dziwnego odkrycia. Znajduje rzeźbę meduzy ozdobioną mapami i symbolami, stanowiącą obiekt kultur o legendarnym pięknie i niezbadanej sile. Wygląda na to, że lud będący jej twórcą sam doprowadził do swego samounicestwienia. Zespół National Geographic Society otrzymuje zlecenie towarzyszenia Hannah podczas poszukiwań skarbu i udaje się w podróż do jaskiń Nigerii, podróż pełną niebezpieczeństw i zagrożeń ze strony rebeliantów. W ostatnim momencie Hannah i Chris, klimatolog z grupy, odnajdują położoną osiemset metrów pod ziemią, długo poszukiwaną świątynię meduzy, a w jej wnętrzu osobliwy kamień. Kiedy nagroda za wszystkie trudy wydaje się już bliska, Hannah nie ma powodów do radości: kamienne oko meduzy doprowadza ludzi do obłędu.

Informacje dodatkowe o Meduza:

Wydawnictwo: Replika