Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem

Zna go cały świat. Ale czy wiecie, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajdziecie wiele nieznanych faktów i anegdot z życia Messiego, a także fantastyczne zdjęcia, łamigłówki i grafiki ilustrujące najważniejsze gole strzelone przez mistrza.

Informacje dodatkowe o Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014-06-02
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem

Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem - opinie o książce

Nigdy nie przeczytałam, żadnej biografii. Obawiałam się suchych faktów i zwyczajnej nudy, jednak, kiedy zobaczyłam okładkę ,,Messi- mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" ogarnęła mnie ciekawość, mimo mojej prawie zerowej znajomości piłki nożnej. Jeśli wszystkie biografie będą takie jak ta książka, z pewnością zacznę je czytać. Książka jest w szczególności przeznaczona dla dzieci i widać to podczas czytania. Bardzo prosty język i wielka czcionka sprawdzają się idealnie, gdyż czyta się lekko i szybko. Co się tyczy samej historii życia Leo zdziwiłam się, że tak mnie pochłonęła. Obecnie oglądając piłkarza na boisku, widzimy sławnego i bogatego mężczyznę i nikt się nie zastanawia, jak do tego doszło? Większość mówi, że to talent, ale tak nie jest. Oczywiście jest to czynnik kluczowy, jednak, aby go rozwinąć należy ciężko pracować. Mały Messi musiał niejednokrotnie zmierzyć cię z przeciwnościami losu takimi jak choroba, kontuzje czy samotność, mimo tego uparcie parł przed siebie i zachwycał wszystkich, których spotkał na swojej drodze a pomimo wielkiego rozgłosu pozostał miłym i skromnym chłopcem. Na okładce widnieje napis ,,NIE TYLKO DLA FANA" i potwierdzam to, choć po przeczytaniu stałam się kolejną wielbicielką Messiego. Dialogi są bardzo ciekawe i jak dla mnie mogłoby ich być więcej. Obawiałam się, że książka będzie naszpikowana suchymi faktami i nudna a tu taki szok, jest to piękna historia małego chłopca, który dorasta na naszych oczach. Wydarzenia chwilami bajkowe i nierealne a najpiękniejsze jest to, że zawsze prawdziwe. Książkę polecam wszystkim i uważam, że się nie zawiedziecie. Jestem zaskoczona tak niską ceną książki, tym bardziej, że jest pięknie wydana. ,,Messi- mały chłopiec, który został wielki piłkarzem" napawa optymizmem, nadzieją i mobilizuje do pracy, by osiągnąć wszystko, czego się pragnie.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-07-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
Jest to niezwykła opowieść nie tyle o piłce nożnej, co o człowieku niezwykłym, utalentowanym i skromnym, któremu sukces nie przyszedł łatwo. To książka o tym, że zawsze warto marzyć. Książka dedykowana jest głównie dla dzieci i młodzieży, aby uwierzyli że można spełnić marzenia z dzieciństwa. Poznajemy jego drogę do sławy, ubarwioną anegdotami, łamigłówkami i niepublikowanymi wcześniej zdjęciami ilustrującymi jego najważniejsze gole. Ciekawe były również dialogi pomiędzy Messim a jego ojcem, czy bratem. Poza tym dowiedziałam się, co oznacza ten gest, który pokazuje po strzelonych golach.
Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2014-06-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Piłka nożna nie mieści się jedynie w kręgu zainteresowań osób dorosłych. Grę w piłkę kochają zarówno mali, jak i duzi. Jak na razie spotkałam się jedynie z pozycjami, które były skierowane bezpośrednio do starszych nastolatków, jak i osób dorosłych Ta sytuacja zmieniła się całkiem niedawno. W momencie, gdy otrzymałam możliwość zapoznania się z nowością Wydawnictwa Egmont. . "MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem", bo taki tytuł nosi ta pozycja jest skierowana do bardzo młodego czytelnika. Zalety płynące z przeczytania książki jest wiele. Ale jak dla mnie przede wszystkim jest to danie możliwości rozwijania umiejętności czytania połączone z pasją, jaką jest ta dyscyplina sportu. Z książki płynie przesłanie, że warto marzyć, nie poddawać się mimo trudności i dążyć do ich realizacji. Czyli "MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" to taka czytelnicza motywatornia dla młodego czytelnika. "MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" jest pozycją inną niż jej doroślejsze wersje. Wiadomo, język jest bardziej elastyczny. Ale co jest fajne w tej lekturze, to to, że biografia Leo Messiego jest trochę sfabularyzowana Wątki biograficzne toczą się swoim torem. Natomiast. występują dialogi, np. między piłkarzem a ojcem, czy bratem. Dodatkowo, każdy rozdział jest poprzedzony pięknymi zdjęciami nie tylko piłkarza, jego bliskich, kolegów, ale także miejsc, które są z Messim bezpośrednio związane. Do tego fotografie są w ciekawy sposób okraszone najważniejszymi informacjami, które się ich dotyczą. Nie są to suche fakty, ale wciągające, krótkie notki. Czcionka jest dużo , wyraźna i niestandardowego kształtu. Pozycje czyta się rewelacyjnie. Szybciutko.. Nie znaczy to, że autorka nie przyłożyła się do pisania lektury. Wręcz przeciwnie. Yvette Żółtowska-Darska podeszła do tematu bardzo profesjonalnie. Dodatkowo przystosowała styl, treść do głównego odbiorcy. Ta pozycja ma ciekawić a nie nudzić. Młody czytelnik ma czuć się usatysfakcjonowany. I jestem pewna, że będzie. Książkę poleca Anna Nowak-Ibisz, jako idealny prezent na dzień dziecka. A ja uważam, że skoro dzień dziecka już za nami, to pozycja może być świetnym pomysłem na prezent bez okazji. Polecam