Miecz Aniołów

Oto świat, w którym Chrustus zstąpił z krzyża i surowo ukarał swych prześladowców.

Informacje dodatkowe o Miecz Aniołów:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-60505-37-3

Kup książkę Miecz Aniołów

Miecz Aniołów - opinie o książce

Przygody ciekawe opisane pokrótce. Inkwizytor, kochający Pana, oddany mu całym sobą strzeże wiary. Zabija heretyków, pomaga niewiernym przejść przez bramy Pana. Jego wiara jest niezachwiana. Przygody ciekawe, troszkę za krótkie.
Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2016-10-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Ogółem słaba piąteczka, czyli całkiem nieźle! Pierwsze opowiadanko było nawet przyjemne. W "Głupcy idą do nieba" Mordimer wpadł w poważne kłopoty, ledwo uszedł z życiem, dał się w trochę idiotyczny sposób oszukać, no i zaprowadził nas do Amszilasu! Szkoda, że Piekara tak mało pisze o tym miejscu i ciągle tylko rozpala ciekawość kolejnymi mini wspomnieniami tej... twierdzy. Zastanawiam się czy wcześniej przegapiłam tę postać, czy Piekara dopiero teraz ją wprowadził jako przyjaciela Mordimera - Ritter. Aktor, który w tym opowiadanku odegrał drugo czy trzecioplanową postać, ale w sumie też umilił czytanie swoją osobowością. No i wprowadził nas w półświatek aktorski Hezu. Tutaj nasz Inkwizytor poznał Ilonę (oj Panie Piekara... zawsze Pana chwaliłam za nieliczne polskie akcenty, a tu takie imię...) i zakochanego w niej Schwimmera, a także jedną z najistotniejszych postaci - ojca pięknej (bo jakżeby inaczej!) Ilony. W sumie zastanawiałam się jak autor pociągnie tutaj fabułę... porwanie w sumie było takie...zwyczajne, oklepane...aż myślałam, że srogo się rozczaruję. Ale! Bardzo zgrabne rozwiązanie, zrobienie z "oprawcy"... ofiary i zarazem głupca; z "ofiary" jeszcze większej ofiary; a z "poszkodowanego" prawdziwe ZŁO.
Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2015-01-19, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek - 2015,
Licencjonowany inkwizytor na tropie herezji. Tylko gdzie jest prawda?
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-02-23, Mam,
Lubie takie tematy... Może dlatetego, że mam awersję do kościoła

Jak początkowo pierwszy tom mnie męczył,  to teraz czytałam zastanawiając się,  jakie tym razem perypetie czekają biednego Mordimera.  A tym razem przytrafiło się  mu i opętanie,i dziwna sekta, i demon, który , koniecznie chciał poddać się  egzorcyzmowi. A nawet trafiła się historia  o Jasiu i  Małgosi. Tylko nie w takiej formie, jaką znamy. Szkoda, że w tej części rzadko przewija się  postać Kostucha i Bliźniaków. Polubiłam ich. No i sięgam po kolejny tom.

"Miecz Aniołów" to powieść o inkwizytorze oddanym swojemy powołaniu, który tropi wszelkie herezje. Książka ukazuje przygody Mordimera Madderdina w dość krótkiej formie. Każda jest osobnym rozdziałem/opowiadaniem. Czyta się je nawet szybko, choć zdarzają się nudniejsze momenty. Pomimo tego, że mamy tutaj do czynienia z fantastyką więcej czasu poświęca się śledztwom rodem z detektywistycznych książek, co jest dość ciekawym zabiegiem, jednak czasami chciałoby się, aby tych elementów fantasy znajdowało się w książce więcej. Pojawia się również niedosyt spowodowany tym, że świat, w którym dzieje się akcja jest przedstawiony bardzo skrótowo, ogólnie. Mało wiemy, dużo pozostaje do odmyślenia się, a nie zawsze to tutaj wychodzi na dobre. Postaci również nie należą do takich, za kóre tryzmało by się kciuki. Raczej jest wszytko jedno co się z nimi stanie, byle było ciekawie. Jest to kolejny minus, ponieważ odczuwa się brak takiej postaci, z którą można się zżyć, kibicować jej. Nadrabiają go dość ciekawe przygody i świat. Książka dobra, ale mobłoby być lepiej, ciekawiej. Bardziej fantastycznie.

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2018-09-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Powiem trzy słowa: Piekara, cykl inkwizytorski!

Avatar użytkownika - grupa0
grupa0
Przeczytane:2018-06-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

Wszystkie książki Jacka Piekary są wyjątkowe, jeden z moich ulubionych polskich pisarzy.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-09-01, Ocena: 4, Przeczytałam, E-booki, 2020, Fantasy,
Bicz Boży
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Bicz Boży

Kto i dlaczego w okrutny, wyrafinowany sposób zabija dostojników Kościoła? Czy giną dlatego, że są ludźmi wielkiej świętości, czy że popełnili obrzydliwe...

Szubienicznik. Falsum et verum. Audiobook
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Szubienicznik. Falsum et verum. Audiobook

Drugi tom bestsellerowej powieści Jacka Piekary ,,Szubienicznik". Podstarości Jacek Zaremba przybył do stolnika Ligęzy, by rozwikłać tajemnicę sfałszowanych...