Miecze cesarza

Brawurowo zarysowana historia - pełna makiawelicznych postaci, spisków, walk, zdrady i niesamowitej magii - w której każde z trójki głównych bohaterów odbywa zapierającą dech w piersiach podróż.

Złożony, przebogaty świat, w którym spotykają się członkowie cesarskiego rodu, elitarni żołnierze, kapłani śmierci, tajemniczy mnisi-wojownicy, uwikłani w meandry polityki i starożytne tajemnice. Czytelnicy George'a R.R. Martina będą zachwyceni tą nową serią. - ,,Library Journal"

Ginie cesarz Annuru, zamordowany przez nieznanych wrogów. Jego córka i dwaj synowie, rozrzuceni po świecie, robią, co w ich mocy, żeby pozostać przy życiu i zdemaskować zdrajców. Każde z nich podąża jednak własną życiową drogą wybraną przez ojca, a na ich losy wpływają działania odwiecznych nieprzyjaciół i nieodgadnione zrządzenia bogów.

Kaden, dziedzic Nieciosanego Tronu, spędził osiem lat w odległym górskim klasztorze, poznając tajemne nauki mnichów służących Niememu Bogu. Ich rytuały zawierają klucz do starożytnej mocy, nad którą musi on zapanować.

Za morzem jego brat Valyn odbywa brutalny trening w Kettralu, elitarnej jednostce, której członkowie dosiadają gigantycznych czarnych ptaków. Przed nim ostatnia, śmiertelnie niebezpieczna Próba Hulla.

W stolicy zaś minister finansów Adare, wyniesiona na to stanowisko jednym z ostatnich zarządzeń cesarza, próbuje wykazać się przed swoim ludem. Jest także przekonana, że wie, kto zamordował jej ojca. Nie cofnie się przed niczym i uczyni wszystko, żeby sprawiedliwości stało się zadość.

Miecze cesarza to debiut roku w kategorii fantasy na Reddit Fantasy, wybrane jako jedna z najlepszych książek fantasy w plebiscycie Goodreads Choice Awards, pojawiły się na licznych listach najlepszych tytułów tego gatunku i najlepszych debiutów roku 2014, m.in. na ,,Liście polecanych lektur" czasopisma ,,Locus".

Błyskotliwa historia o konspiracji na imperialną skalę. - Col Buchanan, autor ,,Wędrowca"

Epicka fantasy dla nowego pokolenia, czasem chropowata i ponura, ale nigdy niezaprzestająca napawać trwogą i zachwycać (...). To może być debiut roku. Miecze cesarza na różne sposoby przypominały mi moje pierwsze zetknięcie z takimi autorami jak Brandon Sanderson czy Patrick Rothfuss. Książka świeża i oryginalna, a zarazem uderzająca w znajomą nutę. - beauty-in-ruins.blogspot.com Skomplikowane postaci, zawiłe relacje i zakręcona fabuła (...) to cechy znamionujące wielką fantasy i Staveley w każdym z tych elementów odnosi sukces. Cudowny debiut! - Jason M. Hough, autor ,,The Darvin Elevator" i ,,Zero World"

Staveley przedstawił się nam jako świetny autor epickiej fantasy. Miecze cesarza to jego pierwsza, ekscytująca powieść, z makiaweliczną polityką realizowaną na wielu poziomach, z intrygującym światem magii oraz trojgiem bohaterów, których indywidualne losy każą czytelnikowi z niecierpliwością czekać na kolejny tom. - Richard A. Knaak, bestsellerowy pisarz ,,New York Timesa", autor ,,Legendy o Humie"

Staveley snuje odwieczną opowieść o rodzinie, stracie, spisku i zemście, lecz potrafi tchnąć w nią nowe życie. To fantasy o ostrym, drapieżnym charakterze, ze współczesną wrażliwością, proza napięta jak skóra na rękojeści miecza oraz postacie, z którymi możecie się utożsamiać i je przeklinać. - R.S. Belcher, autor ,,The Six Gun Tarot"

Godny pochwały debiut, zabierze cię z powrotem do atmosfery starej dobrej fantasy, którą tak kochaliśmy. - afantasyreader.blogspot.com

Każdy miłośnik Sandersona dostrzeże podobieństwa w pisarstwie obu autorów (...). Czytelnicy, którzy cierpliwie poczekają, aż elementy układanki wskoczą na swoje miejsca, będą świadkami niesamowitego debiutu. To imponujący początek nowej serii, która powinna znaleźć wielu fanów. Gorąco polecam! - Speculativebookreview.blogspot.com

Informacje dodatkowe o Miecze cesarza:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2015-09-08

Kup książkę Miecze cesarza

Miecze cesarza - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2016-03-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
"Uzyskanie pewności jest niemożliwe. Świat jest zmiennym, niebezpiecznym miejscem. Ci, którzy czekają, by zyskać pewność przed przystąpieniem do działania, niemal zawsze czekają nazbyt długo." Książka "Miecze cesarza" to uczta czytelnicza, ponad sześćset stron niesamowitych przygód, wypełnionych zagrożeniami, złowieszczymi znakami, sekretami, tajemnicami i intrygami, a to dopiero pierwszy tom świetnie zapowiadającej się serii "Kronika Nieciosanego Tronu". Powieść imponuje swoim rozmachem, wielowątkowością, bogactwem najróżniejszych ras, plemion, postaci, zwierząt, kreatur i bóstw. Już sam prolog powieści zawiera bardzo mocny akcent, który natychmiast podsyca naszą ciekawość. Niezwykle złożony i okazały świat fantasy wykreowany z wielką dbałością o najdrobniejszy szczegół od strony wizualnej, emocjonalnej i magicznej. Zagłębiamy się w niego z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem, z niecierpliwością przerzucamy kolejne kartki śledząc losy bohaterów, wyzwania i próby przed którymi stają. Wraz z nimi dociekamy istoty i sensu niezwykłych i niezrozumiałych zdarzeń, odpowiednio wcześnie dostrzegamy zagrożenia lub dajemy złapać się w pułapki zastawione przez bezlitosnych przeciwników. Wystarczy spojrzeć na zamieszczoną na początku książki mapę, aby przekonać się, ze nasze czytelnicze wędrówki odbywają się w licznych krainach, także tych niedostępnych, mało przyjaznych i niebezpiecznych. Wraz z bohaterami przemierzamy lądy i morza, szybujemy w przestworzach, zdobywamy pasma górskie, zaglądamy pod powierzchnię ziemi, docieramy do odległych wysp. Zdobywamy sprawności fizyczne i szkolimy się w najróżniejszych technikach walk, zgłębiamy umiejętności rzeźbienia umysłu i dostrzegania tego czego nie ma, a także uczymy się sprawnego poruszania w cynicznym i pozbawionym skrupułów świecie polityki i dyplomacji. Powieściowe wątki oscylują wokół potomków brutalnie zamordowanego cesarza i prób zdemaskowania źródła zdrady. Kaden jest dziedzicem tronu szkolonym przez mnichów w klasztorze, Valyn to żołnierz wyśmienitej elitarnej jednostki, zaś Adare pełni funkcję ministra finansów. Śmierć ojca przerywa pobierane przez nich nauki, muszą stanąć przez ogromnymi wyzwaniami, stawić czoło zagrożeniom i spiskom, jednak nie są do tej walki dostatecznie przygotowani i to widać w ich postawach, zachowaniu i przyspieszonym trybie dojrzewania do powierzanych im funkcji i ról. Uwikłani w misję ratowania Cesarstwa Annuryjskiego napotykają na swej drodze żołnierzy, mnichów, kapłanów, polityków, z pozoru zwykłych mieszkańców królestw, jednak nie wiadomo kto jest wrogiem a kto przyjacielem, z jakimi magicznymi siłami zawiązać sojusz a z jakimi należy zmierzyć się w bezpośredniej walce, które starożytne tajemnice i moce sprzyjają sprawie a które śmiertelnie jej zagrażają. Czy uda im się skutecznie odnaleźć w otaczającym ich świecie, stawić czoło przeciwnościom losu i dotrzeć do prawdy? Barwna i intrygująca fabuła, lekkość pióra, wyjątkowe bogactwo i różnorodność postaci, liczne wzajemnie warunkujące się wątki, przygodowy klimat wzbogacony tajemniczością, magią, mitologią i elementami filozofii, wszystko to składa się na znakomity debiut fantasy. Powieść zapewnia wielogodzinną wspaniałą przyjemność zaczytania, autor pozostawia nas z ogromnym głodem wiedzy co dalej z naszymi bohaterami i cesarstwem, dlatego z wielką niecierpliwością zabieram się za drugi tom "Boski ogień". bookendorfina.blogspot.com
Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2020-12-11, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2020,

Daję 4 za szereg interesujących, ładnie skrojonych pomysłów, przyznam jednak, że "Miecze cesarza" to kolejna książka, przy której nie rozumiem, skąd tyle zachwytów, ochów i achów. Jak na debiut jest dobra, może nawet bardzo dobra, ale mimo wszystko nie jest to powieść wolna od fragmentów nudniejszych, dłużyzn czy innych potknięć (na przykład bolesny jest fakt, jak bardzo Adare została potraktowana jako figurantka - na tle opowieści o Kadenie i Valynie ona praktycznie nie pełni żadnej roli, jej obecność jest jedynie pretekstowa; ponadto niektóre wątki i zwroty akcji związane z Valynem wydawały mi się dość naciągane).
Jeśli ktoś lubi przyzwoite fantasy osadzone w ciekawym, nie do końca sztampowym świecie, epickie spiski, dziwne stworzenia, walki, "pradawne zło zagrażające ludzkości" i magię odzianą w lekki mistycyzm, śmiało może sięgnąć po "Miecze cesarza" i raczej nie będzie żałował.

Książka interesująca, ciekawie napisana. Nie wiadomo komu kibicować. Każdy znajdzie swojego ulubionego bohatera. Polecam

Avatar użytkownika - Max
Max
Przeczytane:2016-02-21, Ocena: 4, Przeczytałem, 2016,
Kronika Nieciosanego Tronu (#3). Ostatnia więź
Brian Staveley0
Okładka ksiązki - Kronika Nieciosanego Tronu (#3). Ostatnia więź

Trzeci i ostatni tom KRONIKI NIECIOSANEGO TRONU, niesamowitej epickiej fantasy łączącej tempo działań elitarnej jednostki do zadań specjalnych ze szczyptą...

Czaszkowiercy
Brian Staveley0
Okładka ksiązki - Czaszkowiercy

Pyrre Lakatur nie uważa się za zabójczynię ani morderczynię. Jest kapłanką. A w każdy razie będzie nią, gdy przejdzie swoją ostateczną próbę. Problem nie...