Między nami nowojorczykami

Czarująca komedia obyczajowa pióra jednej z naszych najlepszych autorek! Niedaleko Central Parku, ukryty przed zgiełkiem i zamętem nowojorskiego śródmieścia, utajony przed hałaśliwymi taksówkami i turystami, leży niewielki kwartał, który oparł się zakusom deweloperów dzięki systemowi kontroli czynszu. Nowa, skrząca się błyskotliwym humorem powieść Cathleen Schine pokaże czytelnikowi, że gdy ma się psa, życie w takim zakątku Nowego Jorku biegnie własnym, całkiem odrębnym rytmem. Dzięki psom ludzie zawierają niespodziewane znajomości. Czworonogi niczym Kupidyn łączą ze sobą ludzi cichych i walczących o akceptację, czasem samotników, a czasem ekscentryków; starych i młodych, mężczyzn i kobiety, ludzi takich jak mieszkańcy tej powieściowej ulicy, którzy na swój sposób są romantykami – bo każdy nowojorczyk kryje w sobie romantyka. Jody, właścicielka suki imieniem Beatrycze, poznaje na spacerze ze swoją pupilką Everetta, właściciela urzekającego uśmiechu. Everett docenia urok życia rozwodnika dopiero wtedy, gdy się zakochuje – w Serwusie, szczeniaku należącym do Polly. Polly wynajmuje mieszkanie na spółkę ze swoim bratem George’em, który szuka w życiu nie miłości, ale własnej drogi, a tym, kto mu ją pokaże, będzie właśnie szczeniak jego siostry. Doris nienawidzi hołoty zamieszkującej jej okolicę, nie znosi plam psiego moczu na grubych oponach swojego białego SUV-a, nade wszystko zaś nie cierpi samych psów. Zmieni jednak zdanie, kiedy otrzyma w prezencie maleńką suczkę.

W powieści "Między nami nowojorczykami" – tak samo jak w życiu – czworonożni towarzysze człowieka zmuszają swoich właścicieli, aby otwierali się na innych, włączali w życie swojej społeczności, zawierali przyjaźnie, a niekiedy – aby odpowiedzieli na głos miłości.

Informacje dodatkowe o Między nami nowojorczykami:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2011-03-01
Tytuł oryginału: The New Yorkers
Tłumaczenie: Juszkiewicz Michał

Kup książkę Między nami nowojorczykami

Między nami nowojorczykami - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2017-07-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Lekka, przyjemna opowieść o życiu, psach i emocjonalnych rozterkach, jakie przechodził nie raz każdy z nas. Bohaterowie przedstawieni są na tyle dobrze, że nie sposób się z nimi nie utożsamić. Choć jest ich trochę, są to opisy dosyć szczegółowe pod względem charakteru czy życiorysu, a jednocześnie zupełnie nie męczące, napisane w sposób naturalnie przyciągający uwagę, a nie wołający o nią. Z Cathleen Schine zetknęłam się po raz pierwszy, jednak po umileniu mi przez nią tych kilka popołudni z pewnością sięgnę po jej twórczość po raz kolejny.
Trzy kobiety z Westport
Cathleen Schine0
Okładka ksiązki - Trzy kobiety z Westport

Współczesna wersja „Rozważnej i romantycznej”! W wieku 78 lat Joseph Weissmanns postanawia rozwieść się z żoną i ożenić z młodą kobietą, dla...

Forget Me Not
Julie Soto