Mistrzowie zbrodni

W książce opisano historie 50 najbardziej bezlitosnych, przebiegłych i skutecznych przestępców wszech czasów, m.in.: rabusiów pokroju Anthony`ego Pino, który szczegółowo zaplanował napad na bank, nazwany później przestępstwem stulecia; potężnych baronów narkotykowych - takich, którzy jak Howard Marks stosowali coś w rodzaju kodeksu moralnego, i takich, jak bracia Arellano-Félix, którzy obywali się bez niego; charyzmatycznych zamachowców, którzy uderzyli w serce cywilizacji Zachodu - przywódców organizacji terrorystycznych, jak nieuchwytny przez dekadę Osama bin Laden, a także zatwardziałych samotników, jak Ted Kaczynski, powszechnie znany jako Unabomber1. Niektóre opowieści o mistrzach zbrodni obywają się bez ponurych akcentów, wywołując rozbawienie, inne zaś budzą niekłamane przerażenie. Zawsze jednak pojawia się refleksja, że zło bywa bardzo fotogeniczne, że potrafi uwodzić i fascynować. źródło opisu: źródło okładki:

Informacje dodatkowe o Mistrzowie zbrodni:

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2011-10-05
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7670-216-2

Kup książkę Mistrzowie zbrodni

Mistrzowie zbrodni - opinie o książce

Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2016-01-20, Ocena: 3, Przeczytałam, Przeczytane, Przeczytane 2016,
Książka jest zbiorem krótkich opisów 50 najsłynniejszych przestępców i ich wyczynów. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to na pewno znajdzie tu kilka podstawowych informacji na temat: oszustów, rabusiów, terrorystów, szpiegów czy gangsterów.
Avatar użytkownika - chimerzasta
chimerzasta
Przeczytane:2016-05-30, Ocena: 3, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2016 roku,
Książka to chyba w tym wypadku za duże słowo, rzekłabym raczej: repetytorium, do tego słabiutkie. Plusami są: podział na sekcje i sporo fotografii, jednak wolałabym chyba postawić na wydanie poszczególnych sekcji jako osobnych kolejnych części tej pozycji. Należałoby tu zebrać bardziej szczegółowe informacje, z przykrością stwierdzam, że niektóre artykuły prasowe są napisane rzetelniej niż poszczególne "rozdziały". Puszczam dalej, bo na mojej półce nie ma dla niej miejsca.
Graj jak mistrzowie gitary
Charlotte Greig0
Okładka ksiązki - Graj jak mistrzowie gitary

Przewodnik po akordach, akcesoriach gitarowych i technikach gry. Omówienie każdego riffu krok po kroku i przedstawienie go na zdjęciu. Opatrzone ilustracjami...